Prostovoljno delo

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

tema odprta - 21. jan 2013 16:11 | ogledi: 6.308 | odgovori: 20

Že nekaj časa me preganja misel in žene srce k prostovoljnemu delu, ker imam kar veliko prostega časa si želim pomagati, komu polepšati dan in kar je zame tisto najvažnejše, da si odprem nove poti in razširim obzorja. Obožujem otroke, živali in rada imam tudi starejše ljudi, ker so polni zgodb in jaz jih rada poslušam. Najraje bi opravljala prostovoljstvo s starejšimi npr. v kakem domu za starejše občane ali pa zavetišču za živali (tem že zdaj darujem hrano). Mi zna kdo povedati, če v Ljubljani ali okolici morda kakšen dom starejših potrebuje dodatno pomoč? Hvaležna bom za vsako informacijo.

 

Lep dan še naprej 

Matena1968

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jan 2013 16:41

http://www2.arnes.si/~ljzotks2/starejsi/vsebine/ka

 

Za začetek preberi tole. Društvo za filantropijo je lahko pravi naslov, za začetek.

 

Tisti, ki imajo izkušnje z delom s starejšimi, vedo povedati, da so ti hvaležni za vsako izrečeno besedo in pomoč.

mamamia

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

21. jan 2013 18:38

Zveza društev za socialno gerontologijo Slovenije izvaja program Skupine starih ljudi za samopomoč.

Mislim, da bi bilo to prostovoljsko delo tudi za te, Matena 1968.

Za več informacij pokliči Danijelo, Petro ali Blanko na tel.:
tel.: 02 234 75 70
faks: 02 234 75 71

http://www.skupine.si/

 

Pridruži se nam, veseli te bomo.

bršljanka

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

21. jan 2013 18:47

pohvalno 

majaos

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

21. jan 2013 20:19

medve s stsetro imava očeta v domu. In sem ravno zadnjič spraševala, če imajo kake prostovoljce, ki bi prihajali in peljali te oskrbovance na sprehod. Kot sama ugotavljam so nekateri zelo vredu, da grejo sami ven, tisti, ki so v vozičkih jih moraš peljat-vglavnem smo eni in isti. Precej pa vidim takih, ki zelo lepo grejo z berglo ali hojico, pa si sami v mesto ne upajo-in za take bi bilo zelo lepo, če bi jih kdo sprehajal. Lepa gesta Matena!

branka

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

22. jan 2013 8:21

Matena, v kolikor si boš izbrala prostovoljsto s starejšimi, lahko delo še nadgradiš. Sama se še živo spomnim kako rada sem poslušala zgodbe starih mam, ko so opisovale svojo mladost. 

Starejši so vir informacij o nekdanjih obredih in običajih, o dogodkih v preteklosti, ipd. Poleg tega pa se tudi zelo radi vračajo v svojo mladost skozi spomine. 

Morda se ob tem povežeš tudi s kakšnim lokalnim društvom, ki se ukvarja s tovrstnim zbiranjem virov.

Mimogrede, v našem kraju smo si zadali za nalogo zbiranje teh podatkov, zgodb, ipd. ter med drugim tudi starih fotografij (ob dovoljenju lastnika jih poskeniramo in nato vrnemo). 

Srečno!

paulinne, tudi z žigosanimi znamkami smo lahko dobrodelni

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

22. jan 2013 9:42

Hvala lepa za podane informacije, ko pridem iz službe se takoj vržem v akcijo.

 

Lep dan vsem 

Matena1968

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

22. jan 2013 10:41

Včeraj sem brala ponedeljkove novice o gospe Mariji iz Žalca in me je tako močno lahko bi rekla, da prizadelo, da ima gospa samo 164€ penzije. Danes sem spakirala kavo, testenine, omako, piškote ipd. ter ji poslala paket, ker je tudi njen naslov objavljen na odrezku za pokojnino. Upam, da bo vesela.

 

 

Lep dan vsem

 

 

Matena1968

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2013 11:57

Ljubica, lepo od tebe. Še lepše bi bilo, da ne rečem, da spada v dolžno spodobnost,  če o tem, kako si naredila en paket z živili,  ne bi razglašala na netu.

In naj me koklja brcne, če je v Lj. tako težko osebno priti do doma seniorjev in tam ustno vprašati, kako bi se pomagalo. A je res treba za to, da oseba A naredi nekaj, najprej povprašati na netu in potem neznani sleherniki lepijo linke?

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2013 12:06

Narobe pa tudi ni, če se to objavlja, kajne? Morda kdo (recimo marec), dobi idejo in se loti tega tudi sam. Saj smo tu zato, da kominiciramo, če že ne v živo, pa po e-poti, kajne?

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

22. jan 2013 12:15

V dolžno spodobnost spada tudi to, da ne stigmatiziraš vaških frizerjev, ljudi, ki nosijo križec okrog vratu, imajo predpotopno krojene hlače....in še, da so to načeloma največji grebatorji v zapuščinskih razpravah!

In itak prihaja vintage....

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti