Prostovoljno delo

Mygrace

sporočila: 6506

22. jan 2013 12:21

Drugače pa...kot uvod v prostovoljno delo:

- vsak dan eno majhno, mičkeno, najmajhno dobro delo, načrtno in redno vsak dan!

                                                           

Mygrace

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

22. jan 2013 12:58

Vandelina jr.zakaj potem ne narediš seznam, kaj se lahko objavlja na netu.

Milži

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

22. jan 2013 15:26

Matena1968 je napisal/a:

Včeraj sem brala ponedeljkove novice o gospe Mariji iz Žalca in me je tako močno lahko bi rekla, da prizadelo, da ima gospa samo 164€ penzije. Danes sem spakirala kavo, testenine, omako, piškote ipd. ter ji poslala paket, ker je tudi njen naslov objavljen na odrezku za pokojnino. Upam, da bo vesela.

 

 

Lep dan vsem

 

 



Matena1968

 

Matena, lepo, da znaš videti stisko drugega in se nanjo odzvati. Gospa Marija bo paketa gotovo vesela.

Nisem pa prepričana, da bi bila vesela, če bi videla, da si o tem pisala.

Jaz raje pomagam tako, da vem samo jaz in tisti, ki mu je pomoč namenjena. Pa se potem on odloči, ali bo to razkril svetu ali ne. Jaz tega ne razglašam, ker sem od kolegice, ki je odraščala v hudi revščini slišala, kako neprijetno ji je bilo, ko so dobrotniki razglašali, kaj vse so naredili za njeno družino in kaj vse so jim dali. Počutila se je dvojno ponižana. Najprej zato, ker so bili v situaciji prisiljeni prositi za pomoč in potem še zato, ker so dobrotniki to vsem raztrobili, da so ja vsi vedeli.

facko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2013 16:18

Milži je napisal/a:

Vandelina jr.zakaj potem ne narediš seznam, kaj se lahko objavlja na netu.



Milži

Za začetek, pri zanikanju damo predmet v drugi sklon. Bo naslednjič šlo?

Vendelina jr.

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

22. jan 2013 17:19

Vendelina.jr, pretiravati pa le ni treba, no. Če ni kaj bolj pomembnega napisati, je le bolje ostati brez zapisa. Tam podcenejvalno pisati o tistih, ki hodijo na spinning, tukaj nekomu, da ni uporabil zanikanega 2. sklona,.... Malce več prijaznosti in čuta do drugih, prosim. Bo naslednjič šlo (da uporabim tvoj stavek)?

Samo toliko: vsak se pač potrudi, da piše v toliko korektnenm jeziku, kolikor ga zmore. V slovenščini, seveda. Tako smo tule domenjeni. Uporabo lastnega maternega jezika, o ta ni slovenščina, seveda dopuščamo vsem, ki to želijo (in redko izkoristijo). Tako smo domenjeni tukaj, na naši strani, kajne?

V tvoje neslovenske vpise se zlepa kdo ne vtakne, pa bi se lahko. Marsikomu je to bistveno večje mrcvarjenje materinščine kot uporaba nezanikanega 2. sklona.   

(Tukaj je citat: Marec, girl, you are so deep in denial, that hurts. Go see the therapist. Vendelina jr.)

 



te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

22. jan 2013 19:31

te.jcika

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

22. jan 2013 23:12

facko je napisal/a:

Matena, lepo, da znaš videti stisko drugega in se nanjo odzvati. Gospa Marija bo paketa gotovo vesela.

Nisem pa prepričana, da bi bila vesela, če bi videla, da si o tem pisala.

Jaz raje pomagam tako, da vem samo jaz in tisti, ki mu je pomoč namenjena. Pa se potem on odloči, ali bo to razkril svetu ali ne. Jaz tega ne razglašam, ker sem od kolegice, ki je odraščala v hudi revščini slišala, kako neprijetno ji je bilo, ko so dobrotniki razglašali, kaj vse so naredili za njeno družino in kaj vse so jim dali. Počutila se je dvojno ponižana. Najprej zato, ker so bili v situaciji prisiljeni prositi za pomoč in potem še zato, ker so dobrotniki to vsem raztrobili, da so ja vsi vedeli.

facko

Ta zapis je dragocen. Sočutje. Čut za sočloveka.

Tudi zato danes najverjetneje marsikdo pomoči potreben (in vemo, da vedno tudi ne po lastni krivdi) raje ne prosi. 

paulinne, tudi z žigosanimi znamkami smo lahko dobrodelni

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

28. jan 2013 11:27

Ok, o gospe je bil članek na veliko napisan v Slovenskih novicah, javno, da kar oči pečejo. Javno so prikazali njo, slikali njen dom in celo odrezek od pokojnine z celotnim naslovom in zneskom pokojnine. To je ok?

Matena1968

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jan 2013 11:43

Če je sama na to pristala, potem je OK; če ni, je zelo narobe in protizakonito.

Nikakor pa ni OK, ne glede na zakone in predpise, ampak čisto na osebni, moralni in etični ravni, da se vsemu svetu razglaša, kaj ji je kdo poslal - glej, kar je zapisala facko, temu ni kaj dodati. 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2013 19:19

Matena1968 je napisal/a:

Ok, o gospe je bil članek na veliko napisan v Slovenskih novicah, javno, da kar oči pečejo. Javno so prikazali njo, slikali njen dom in celo odrezek od pokojnine z celotnim naslovom in zneskom pokojnine. To je ok?



Matena1968

 

Da bo popolnoma jasno: Ona lahko govori o sebi. Ona lahko pove o sebi novinarjem in celemu svetu. In samo ona in tisti, ki jim ona to izrecno dovoli.  Pa še pri tem je treba izbirati besede. Ena škatla jestvin pa čisto nikogar ne kvalificira za to, da svetu razglaša svojo "dobroto".

Nekako nisem najbolj prepričana, da si s tako etiko, kot jo tule demonstriraš, posebej primeren material za dobrodelne organizacije.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti