Pust

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

21. jan 2013 13:16

Pozdravljeni,

 

še jaz - kakšna ideja - kakonamazati obraz za ježka?

 

LP

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

22. jan 2013 11:04

Super, hvala.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

22. jan 2013 13:23

Vendelina jr. je napisal/a:

Tale gospa mnogo lepše poriše otroške obraze, kot pa to storijo njihove mame. https://www.facebook.com/alenka.peternel



Vendelina jr.

 

A bejž no bejž - zakaj pa mi mame nebi znale lepo narisati obraza- ja vendy, ti ga pa pihneš

lp

anibas

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. jan 2013 13:37

Morda gospa res mnogo lepše poriše otroške obrazke kot njihove mamice (za to je Mastercard) ampak zabava ob domači poslikavi, ko svinčnik zaradi smeha zaide tudi do ušes, pa je neprecenljiva. Eno bodico nariše mamica, drugo pa bodoča maškara.

Skupnih ustvarjanj, kjer prevlada otrokova domišljija, se še mladinci prav z veseljem spominjajo, govorim iz lastnih izkušenj. Moram pa ob tem pohvaliti tudi učiteljice v OŠ, ki so tako kreativnost spodbujale. Primer- zmagovalna maska (najbrž iz leta, ko so se pojavili prvi mobilni telefoni)- fantek si je zamislil, da bo mobitel. Na večjo kartonsko škatlo je prav po otroško narisal vse tipke, starši pa so mu naredili odprtino za obraz (kar je predstavljalo ekran telefona) in za roke, tako da je škatlo dobesedno oblekel. Kljub temu, da je bil kostum rahlo neroden, je bil prav ponosen na svojo kreacijo in nagrada (sladkarije, ki so jih potem pojedli skupaj s sošolci) je bila drugotnega pomena.

Smisel pusta je po moje predvsem v zabavi, ki se začne že z iskanjem ideje in nadaljuje z ustvarjalnim sodelovanjem otroka pri izdelavi kostuma vse do zaključka na maškaradi, nikakor pa ne v tem, da odkartaš nekaj 10€, otroku v Müllerju kupiš kostum ali pa ga za malo več € daš v delo šivilji, ki ima izkušnje z gledališkimi kostumi ter se dogovoriš za profesionalno poslikavo. Sicer pa, vsak po svoje ptiček poje...

LP, V.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

22. jan 2013 13:44

Vilma imam 3 otroke- sedaj že najstnike, ki se še danes radi našemijo in skupaj pripravimo kostume in se ob tem neizmerno zabavamo in obujamo spomine v kaj vse so bili našemljeni ko so bili še majhni

anibas

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. jan 2013 13:44

VilmaS, ne bi mogla bolj strinjati s tabo. Jaz in sestra sva se vedno namaškarali doma, s pomočjo mame ali očeta, če je bilo potrebno in že to je bil velik dogodek. Sploh, ker je bilo "treba" imeti že nekaj dni prej "generalko", da bo vse tako, kot mora biti Pust je bil zame vedno velik praznik in tako je ostalo do donašnjih dni. Najbolj cenim maske oz. oblačila, ki so narejene doma, z iznajdljivostjo in domišljijo, tiste kupljene pa se mi zdijo preveč instant. Pust (vsaj zame) pomeni tudi priprave, iskanje rekvizitov, razmišljanje, kako razrešiti neko dilemo, kako nekaj poenostaviti... Zaradi tega se mi zdi pravo doživetje. Ne zgolj zaradi tistega enega samcatega dneva.

JJ

Kulinaričarka  

član od: 4.10.2012

sporočila: 29

27. jan 2013 19:37

Ali ima kdo kakšno idejo, kako bi si lahko doma naredila kapico za pionirčka iz blaga.

Hvala za ideje!

Kulinaričarka

robinja  

član od: 1.7.2012

sporočila: 11

27. jan 2013 19:52

Moja je bila pred leti morska deklica - saj ni bilo težko, kot ozko krilo z luskami in repom na koncu, zgoraj pa rjava majica ... pa zelena lasulja in špangice v obliki "morskih" zvezdic... ne vem samo, zakaj so nekateri spraševali, če je petelin mi smo vedno za pusta izbrali nekaj zmešanega - kar je otrokom prvo prišlo na pamet - in kostume delali sami, ker krokodila ali računalnika pač ne dobiš v trgovini robinja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti