Kako poiskati sestično v ameriki

simpatija  

član od: 4.7.2009

sporočila: 135

tema odprta - 15. jan 2013 19:32 | ogledi: 5.014 | odgovori: 7

Imam željo, da bi poiskal sestrični, ki sta nekoč živeli v okolici Michigena pa ne vem kako bi zadevo sploh začela. Za začetek imem njuno ime in njun dekliški priimek, vendar vem, da se je ena poročila.Njuna starša sta že pokojan, prav tako ne poznam njunih sorodnikov, ker je vse sorodsto ze pokojno. Moja mama je prva tako pokojna in nimam nobenih podatkov, ker takrat ko se je dopisovala s svojo sestro sem bila še malda in me pač to ni zanimalo. Zdaj sem se odločila, da bi navezala stike z njima, pa sploh ne vem kako. Zanima me če ima katera 'kakšne iskušnje s tem in bila bi zelo hvaležna za kakršno pomoč.

simpatija

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

15. jan 2013 20:05

Hm, če so živeli v okolici Michigana, mi lahko na zs pošlješ podatke, ki jih imaš od njih. Žena ima sorodnike v okolici in bi jih lahko povprašal, vem da so nekateri zdomci zelo povezani.

peter

granatka  

član od: 26.2.2011

sporočila: 20

15. jan 2013 20:54

Kolikor vem je v Ameriki kar nekaj izseljenskih društev. Jaz bi na netu poiskala najprej društvo in se z njim povezala. Vso srečo pri iskanju ti želim.

granatka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. jan 2013 21:13

Simpatija, a si na Facebook-u?

Preko FB je precej enostavno. Najdeš ime in jim pač pošlješ lepo sporočilo (message), jim poveš, kdo si in povprašaš, če imajo korenine v Sloveniji. Ne bo nič hudega, če ne boš zadela v črno.

 

 

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 15. 2013 21:17

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

15. jan 2013 22:52

Nisem strokovnjak (verjetno obstaja kakšen bolj sofisticiran način), vendar zagovarjam Vanjino mnenje. Preko FB-ja sem navezal stike s sorodniki iz ZDA, Francije in Ukrajine. Res pa je, da nas je poiskal in skupaj zbral sorodnik iz ZDA, ki je ugotovil, da imamo zelo redek priimek in da bo zadeva zato enostavnejša. Vsekakor: srečno!

Nomen

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

20. jan 2013 12:39

Tudi sama predlagam Facebook. In se strinjam z vsem kar je Vanja napisala.
Jaz sem tudi tako navezala stike s sestričnami v Kanadi, ki se drugače v živo sploh ne poznamo.

La_Rosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti