Anketa: plačana gospodinjska pomoč

Desideria  

član od: 6.9.2012

sporočila: 5

tema odprta - 14. jan 2013 14:20 | ogledi: 5.762 | odgovori: 7

Živjo!

Enkrat sem tu že spraševala, katera ima najeto gospodinjsko pomoč oz. če katera opravlja delo gospodinjske pomoči, sedaj pa pripenjam ankete in sporočilo, ki ga lahko posredujete dalje, če poznate koga, ki bi mi lahko pomagal. 

Hvala!

Pozdravljen/a!

Sem absolventka Fakultete za socialno delo in tema moje diplomske naloge je plačana gospodinjska pomoč. Moj namen je gospodinjskemu delu dati večjo veljavo in destigmatizirati plačano gospodinjsko pomoč.
Tebe pa prosim, če mi pri tem lahko pomagaš:

- če si v zadnjih 5ih letih opravljala kakršnokoli delo pomoči v gospodinjstvu (varstvo otrok, pospravljanje, skrb za perilo, kuhanje...), prosim izpolni anketo na tem naslovu:
www.mojaanketa.si/anketa/247514162

- če imaš ali si v zadnjih 5ih letih imel najeto kakršnokoli gospodinjsko pomoč (varstvo otrok, pospravljanje, skrb za perilo, kuhanje...), prosim izpolni anketo na tem naslovu:
www.mojaanketa.si/anketa/247085632

- če poznaš koga, ki bi anketo lahko izpolnil ali pa jo posredoval naprej, mu jo prosim posreduj

Najlepša ti hvala, morda boš prav ti lahko korenito spremenil dojemanje gospodinjske pomoči

Špela Lavrič, Fakulteta za socialno delo (za kakršnakoli vprašanja sem na voljo nalavricevaspela@gmail.com)
Desideria

OBJAVLJENO Z DOVOLJENJEM ADMINISTRATORJEV

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

14. jan 2013 16:12

Nekaj me zanima? Ali obstaja v Sloveniji poklic, gospodinjski pomočnik. Po izobrazbi sem kmetijsko-gospodinjski tehnik, kot poklic, gospodinjski pomočnik, pa so me v vseh ustanovah debelo gledali. Tudi, ko sem vprašala ali je možno opravlati, registrirano dejavnost kot pomočnik na domu, ki bi opravljal ravno to delo, kot ga ti opisuješ, so me odslovili, češ, da z tem se ukvarja Center za sicialno delo. Torej se to delo ;legalno; lahko dela samo prek javnih del! To ne mislim oskrbe starejših na domu!

kvačkarica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. jan 2013 17:49

Kaj pa če se registriraš kot "druge storitvene dejavnosti" - bo pomoč v gospodnijstvu pač nerazvrščena dejavnost? To bi moralo iti, saj obstajajo firme in s.p.-ji, ki delajo čisto vse.

Sonja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

14. jan 2013 19:39

Ja obstaja, sicer ne vem s katerega konca si ampak vseeno. V Celju ima hotel Evropa, za tvoj poklic razpisano delovno mesto

Kako pa prideš do ankete, mene vodi do registracije na spletni strani?

kriznana

Sporočilo je spremenil(a) kriznana dne 14. 2013 19:41

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. jan 2013 21:59

Gospodinjski pomočnik / gospodinjska pomočnica je poklic. Še pred kratkim so biotehniške šole izvajale dvoletni program za ta poklic. Tudi delovna mesta so, to je staro:

http://www.storitev.si/zaposlitev-delovno-mesto/282

tulka

Desideria  

član od: 6.9.2012

sporočila: 5

15. jan 2013 23:15

hvala vsem k razpošiljate in/ali rešujete (:

Hm, ne vem zakaj te vodi na registracijo, sem skopirala oba linka pa mi odpre prvo stran ankete... 

Jih pripenjam še enkrat:

delojemalci: www.mojaanketa.si/anketa/247514162

delodajalci: www.mojaanketa.si/anketa/247085632

 

Kvačkarica, obstaja kar nekaj podjetij, ki se s to dejavnostjo ukvarjajo, ne vem sicer kot kaj jo imajo registrirano, ampak mogoče si naletela na kakšnega bolj slabovoljnega uradnika k se mu ni dal ukvarjat s tem (: drgač je pa pomoje ta predlog o drugih dejavnostih dobr (:

Desideria

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

16. jan 2013 7:09

Ja zdaj je pa šlo.

 

Hvala Rimljanka

kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti