Otroški rojstni dan

jazjaz  

član od: 1.5.2012

sporočila: 2

tema odprta - 13. jan 2013 7:25 | ogledi: 14.213 | odgovori: 8

TOKRAT BI VAS ŠE JAZ RADA PROSILA ZA NASVET: KMALU PRAZNUJEMO 4 LETA IN BI RADA PRIPRAVILA VEČ RAZNOVRSTNIH PRIGRIZKOV- KI BI BILI PO IZGLEDU FANTASTIČNI. SICER OTROK BO LE 5, TAKO DA SO BOLJ PRIGRIZKI ZA ODRASLE IN SEVEDA ZA OTROKE. MI LAHKO SVETUJETE? POMAGATE?

jazjaz

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

13. jan 2013 9:05

Tega je kar nekaj, ka rbi pritegnilo otroško pozornost: od slanih zadev so pikapolinice iz paradižnika in oliv, snežaki iz mozarele, miške iz trddo kuhanih jajčk, pa kakšne mini hrenovke zavite v listnato testo.

od sladkih pa misllim, da bi zažgali zanimivo okrašeni cake popsi (tukaj so ene luštne miki miške http://www.minjina-kuhinjica.com/desert/sitni-ko), pa šamrolce s svečko na vrhu (letos objavljeno v forumu  praznična peka 2012), pa še kaj bi se našlo, naj povedo še drugi.

Sweetie

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

13. jan 2013 11:40

Saj že nick name vse pove (jazjaz)

pirnica

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

13. jan 2013 21:23

Tole za zabavo verjetno ne pride v poštev, za kakšne neješče otroke in mamice, ki rade kuhajo je pa terna ;)

 

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

14. jan 2013 6:31

Tole so primerki, kako popestriti/okrasiti običakne jedi. Ti najbolje poznaš otroke, njihovo starost, ješčnost...

Ponavadi imajo otroci radi pice, pičiče, hrenovke, morda še obložene kruhke. Morda še kakšne druge, kupljene, slane prigrizke: bobi palčke, smokije, čips, kokice...

Za pogostitev odraslih je pa tudi cel kup tem odprtih. Narezki, namazi...

pirnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jan 2013 9:13

Verjetno smo vsi šli skozi obdobja, ko smo (tudi) iz otriških rojstnih dnevov naredili dogodek in se trudili napravit pravo pašo za oči in usta. Potem je prišla faza, ko so se otroci lepo imeli tudi v McDonald'su (največ dva krat) - tudi to fazo je bilo potrebno dati skozi, ker če odrečeš, narediš vse le še bolj zanimivo. Potem pride faza, ko je pomembno le to, da med igro in zabavo, kot si jo otroci sami naredijo, lahko nekaj mimogrede vtaknejo v usta (piščančji koketi, ocvrte piščančje palčke, mini pice, mini burgerji ...) in splahnejo (sok, kokakola) .... in čez nekaj let sploh ni več pomembno, kaj je na mizi, da so le čips in arašidi in kokice.

 

In potem se za rojstni dan pri mizi zbere družina, s prijatelji pa slavijo posebej.

 Začela nas je pa večina verjetno tako kot kaže fotografija, ki jo je pripela sazas ...

 

 

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

14. jan 2013 12:19

Ja, mamamia, res je bilo tako. Spominjam se, da sem za rojstni dan svoje hčere, ko je bila še majhna, enkrat vzela celo dopust.  Hotela sem imeti mir, da spečem in okrasim torto hišico v stilu Janka in Metke. Prav pošteno sem se namučila, da je ratala okusna torta v obliki hiše, streho sem naredila iz vaflja, pa jo polila s čokolado in krasila  s pisanimi bomboni, potem pa je prišla mularija, pojedla samo bombone s strehe, ostalo pa pustila. Od takrat naprej sem stvari zelo poenostavila.

Sweetie

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

14. jan 2013 13:22

 

Meni je všeč tale ideja s pizzo v obliki krokodila (najdeš jo v forumu).

barty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti