Nevsakdanji kulinarični pripomočki

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

tema odprta - 12. jan 2013 11:16 | ogledi: 8.542 | odgovori: 35

Zanima me z čim vsem si pomagate v kuhinji.V mislih imam take "neobičajne" pripomočke pri kuhanju in peki.

Kateri vam olajšajo delo? Sama izmed takih uporabljam pisarniški spenjač..vedno je kakšen peki papir ,ki ga je treba spravit v formo da lepo stoji..recimo pri pitah,kolačih..tudi šolsko ravnilo mi pomaga ,pri preračuvanju raznih receptov ,ko pomanjšam ali povečam količino recepture..zadnje čase tudi ne gre brez povečevalnega stekla..na kakšnih vrečkah sploh ne vidim prebrat navodila ali sestavine....si bo treba kmalu omislit kakšno denarniško lupo za v trgovino..

Vrtejbenka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

12. jan 2013 11:33

Če nimam peki papirja, iztrgam sredino velikega zvezka in ga premažem z margarino. Gre tudi čisto na tanko z čopičem in oljem.

kvačkarica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. jan 2013 11:41

To z lupo ,bi tudi meni prav prišla,pa po moje ni kriva vrečka ampak leta ..kako pa s spenjačem utrdiš papir na pekač...ne predstavljam si...ko brizgam piškote,se mi včasih papir premika ali pa kar zrola...bi bilo pa zanimivo zvedet ,kaj še uporabljate

lp goga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jan 2013 12:01

Če pekač malo, res malo, z nekaj kapljicami tu in tam popršiš, se peki papir povsem zadosti dobro in za zadosti časa prilepi na pekač.

Vrtejbenka pa s sponkami spne papir , ki noče stati, recimo, v škatlastem pekaču. 

rimljanka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

12. jan 2013 13:43

Jaz to tehniko uporabim, namesto peki-papirja, če ga sploh nimam, ne zato, da bi se mi prilepil na pekač.

kvačkarica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. jan 2013 14:53

Nenavaden gor ali dol, moj najnovejši univerzalni kuharski pripomoček so očala. Nabavila sem si jih celo zalogo, tistih po 5 €, in jih imam v vseh prostorih stanovanja, v pisarni, v laboratoriju, v avtu, torbici in še kje. Glede na to, kake sorte sem, se mi splača. 

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. jan 2013 15:38

moji neobicajni pripomocki?

Za strudelj in potico rabim staro platneno rjuho, za odmerjanje testa imam v predalu ravnilo,   za vtiskanje v zemlje sem sinu zaplenila igraco (nekak valj, nimam pojma od cesa je), ki je ravno prav dolg in sirok, potem so tu se plasticne kapalke (da ne polivam barv vsenaokrog), poskusila sem krasit piskote tudi z injekcijami, pa ostajam kar na navadnih vreckah, so pa odlicne za spihat jajca, potem je tu se spohtel, sivanka in bel garn - za filane zadeve, ziletka (za zareze v kruhu), cvetlicni loncki  tudi za kruh. Verjetno je se kaj, pa se zdaj ne spomnim.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. jan 2013 17:44

limnol je napisal/a:

Nenavaden gor ali dol, moj najnovejši univerzalni kuharski pripomoček so očala. Nabavila sem si jih celo zalogo, tistih po 5 €, in jih imam v vseh prostorih stanovanja, v pisarni, v laboratoriju, v avtu, torbici in še kje. Glede na to, kake sorte sem, se mi splača. 



Sonja

Tole si pa od mene preplonkala,  (čeprav še nisem napisala ).

Drugače je meni nepogrešljiva stara bančna kartica - sem jo fino umila, celo razkužila ,  zdaj jo uporabljam za glajenje premazov na tortah, rezanje štrukljev, delanje pipčev, itd (priznam - imam jih več kot eno )

lp

cervus

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. jan 2013 18:55

Nekih hudo nevsakdanjih pripomočkov nimam, prej bi rekla, da z vsakdanjimi improviziram 

Za polnjenje marmelade ali mezge v majhne kozarčke uporabljam lijak iz zgornjega dela plastenke Fruca, ker ima široko grlo. Vsi lijaki, ki jih imam na razpolago, so preozki in se zabijejo s koščki sadja. Imam sicer namenski lijak za marmelado, vendar je premer za moje mini kozarčke prevelik.

S plastičnimi pokrovčki od Barcaffe kapučina pokrijem konzerve tipa mercatorjev grah, koruza..., če vsebine ne porabim do konca.

Kroglo za kuhanje riža uporabljam še pri kuhanju juhe- vanjo zaprem kolerabo in korenček (to, kar gre od zelenjave na krožnik)- tako ne rabim veslat z vilicami po juhi in loviti korenčka med ostalim zelenjavnim šavjem ali ga odvijati iz zmešnjave na cedilu.

LP, V.

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

12. jan 2013 18:55

elaphus je napisal/a:

Drugače je meni nepogrešljiva stara bančna kartica - sem jo fino umila, celo razkužila ,  zdaj jo uporabljam za glajenje premazov na tortah, rezanje štrukljev, delanje pipčev, itd (priznam - imam jih več kot eno )

lp



cervus

 

HAHAHAHAHAHAHA! tale mi je najboljša in najbolj prisrčna!

sicer nimam neobičajnih kulinaričnih pripomočkov. no ja, mogoče bi moj dragi spadal v to skupino ...  . (samo mi popolnoma ustreza, da je kuhinja moja )



Mamka Bršljanka

Sporočilo je spremenil(a) Mamka Bršljanka dne 12. 2013 18:56

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jan 2013 19:07

Oh, bančne in podobne kartice se pri nas uporablja tako rekoč od nekdaj, Se spomnim, da je mama imela, ko sem bila še otrok, pojma nimam od česa, tako kartico, leta gospodovega..... (ah, ne bi o tem).

Ena od bolj nenavadnih reči v moji kuhinji je na roke izrezljan, nekje v enem gorovju Balkana, žvrklja. Pošteno povedano, zdaj je ne uporabljam več, ker mi postaja zelo drag spomin na kraje, čase in  ljudi takrat. Mislim, da so bili Komovi.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti