Nevsakdanji kulinarični pripomočki

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

13. jan 2013 11:31

Ko moram razvaljati testo v pekac, ne uporabim valjarja, ker je prevelik in ne mores priti do robov, temvec kar kozarec.

Pa seveda meter in kalkulator, ko preracunavam povrsine pekacev iz pravokotnih v tiste v obliki kroga.

Odkar pa poznam to spletno stran, je najpogostejsi pripomocek v kuhinji racunalnik ;)

 

Jejža

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

13. jan 2013 13:21

dokler nisem imela valjarja z distančniki, sem testo za piškote valjala s pomočjo pletilk, da so bili vsi piškoti enakomerno debeli.

http://www.mojalbum.com/tajda

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

14. jan 2013 11:13

Pred časom je ZPS podaril svojim članom in članicam povečevalno steklo (v resnici je plastika) v velikosti kreditne kartice, tako da jo imam v denarnici in je vedno pri roki. Prav mi pride v trgovinah pri branju specifikacij in navodil.

Pa še en uporaben predmet sem dobila od ZPS: lopatko, ki je takoj romala v pomivalni stroj in nato v kuhinjski predal – menda je za strganje ledu iz stekla, a se zelo dobro obnese pri nalaganju hrane, kot so pite, gibanice, zloženke ...

rdkapica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. jan 2013 11:45

Jaz pa uporabljam zobno nitko za prerezat tortne biskvite. Cvern se mi je vćasih zatrgal.

katti

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. jan 2013 12:40

Jaz uporabljam plastične pokrovčke od plastenk za izrezovanje lukenj pri linških piškotih. Kaj drzgega se trenutno ne spomnim.

JJ

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

14. jan 2013 14:34

Luknjice pri linških očeh jaz naredim kar s pokrovčkom od balzama za ustnice ali šminke.

KristinaG

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

14. jan 2013 14:36

Jaz pa luknjice delam z naprstnikom.

Majdina

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

14. jan 2013 15:22

Jaz pa luknice pri piškotih delam,s tulčkom ,ki sem ga dobila zraven zamrzovalne omare.

Milži

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

14. jan 2013 19:47

Za shranjevanje majhnih količin  uporabljam štirioglate škatlice od Hoferjevega sladoleda, v enem paketku so 4 škatlice.

Paradižnik skuham, zmeljem s paličnim mešalnikom, odstranim pečke s pasiranjem  skozi  cedilo in nalijem v različno velike silikonske modelčke za mafime. Zamrznjene paradižnikove "mafine vzamem iz modelčkov in jih dam v vrečko v skrinji,  uporabim pač po potrebi. Škoda, da ne znam poslati slikice, tako so lepe paradižnikove rožice!

V manjše modelčke zamrzujem tudi peteršilj takrat, ko ga je dovolj, v večje pa nariban korenček za razne juhe, ker celega kilograma naenkrat ne morem porabiti. Da se korenček drži skupaj, moram dodati malo vode.

Za piškote sem pri mizarju dobila tri različne debeline letvic- po dve enaki, po moji želji. Za Linške piškote bolj tanke, za navadne piškote srednja debelina, za ježke pa malo debelejše. Letvice so dovolj dolge, da mi valjar ne pada dol med valjanjem.

Po cvrtju filtriram olje skozi tanek bel servet, ki ga položim na cedilo. Tako ostane olje čim bolj čisto in ga drugič porabim na primer za pražen krompir.

 

Katrca11

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. jan 2013 21:01

Meni so bile dolga leta steklenice sijajen pripomoček: z dnom sem potolkla meso, sicer sem jih uporabljala kot valjar.  Prazne konzerve odlično služijo kot modelčki za peko kakih kruhkov, jajc itd. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti