Rojstnodnevna zabava z več hodi

malcomX  

član od: 23.7.2012

sporočila: 11

10. jan 2013 18:34

JanisJoplin je napisal/a:

malcomX je napisal/a:

...

bom pa gledal da dobijo moški nekoliko večjo porcijo kot ženske.

 ...


malcomX

 

Tole sr mi zdi pa prav naravnost seksistično ko naročaš večerjo v gostili, tudi ne vprašajo za koliko žensk in koliko moškipa tisto s "slovenčki"... ah joj....



JJ

 

Ja malo morem pomerkat, da nebo 90kg kolega lačen, 48kg sodelavka pa napokana da stat nebo mogla.

 

 

Kakorkoli, odločil sem se za hladno morsko plato za nemorske ljubitelje pa narezek, šampanjec prej,

vino in pivo vmes in takratki za na konec, pa je to to. Torto maznemo na koncu pa še mučit se nerabim.

 

malcomX

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. jan 2013 19:07

Odvečni čas pa lahko nameniš piljenju slovenske slovnice.

rimljanka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

10. jan 2013 19:12

Meni osebno je ena najboljših stvari, ki pridejo v poštev pri takšnih praznovanjih goveji karpačo - originalno se mislim da napiše carpaccio, nisem pa prepričan - s parmezanom.

Surov goveji file očistiš vseh mren in zavitega v folijo zamrzneš. En dan pred rezanjem ga postaviš v hladilnik, da se odtaja samo toliko, da ga lahko zelo tanko narežeš. Rezine polagaš na krožnik s tretjinskim prekrivanjem v krogu.. Temeljito jih premažeš s čopičem z oljčnim oljem, vendar samo toliko, da meso vpije vse olje (priporočam večkratno rahlo mazanje). Nato jih rahlo posoliš - po možnosti s solnim cvetom - in popopraš s sveže grobo mletim(!) mešanim poprom. Na sredino kroga narediš posteljico iz rukole, nanjo pa naribaš pravi parmezan ali, še bolje, starano kranjsko gavdo. Po zunanjem robu kroga položiš na meso z limoninim sokom premazane tanke rezine hruške, prekriješ nekako tretjino mesa. Poleg daš za kavno žličko gorčičnih semen.  

Druga možnost, ki mi pade na pamet, so pa fileji dimljene postrvi z muslin hrenom. Preprosto, hitro in zeloooooo okusno.

Temeljito očiščene fileje prekajene postrvi - tukaj bi bil jaz zelo previden, sem že kupil postrvi, ki so bile ulovljene med drstenjem, rezultat si lahko predstavljate - previdno nerežeš na porcije, poleg daš žličnik (ali kako drugače oblikovan) muslin hren. Za slednjega dobro ožameš hren iz kozarca - sam nardim to v kuhinjski krpi - in ga zmešaš s trdno stepeno sladko smetano, dodaš sol in sveže grobo mlet poper, po možnosti rdeč.

peter

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. jan 2013 20:43

Lahko ti svetujem še datlje prerezane v njih pa košček kozjega sira. Omamno.... Sprobaj, jaz sem včeraj....

Imam pa tudi en nori recept za škampe v pečici z ingverjem.... ena specialna zadeva.... nisem še oddala recepta...

Za glavno jed imaš lahko večje fileje ribe ...

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

10. jan 2013 20:56

Mygrace je napisal/a:

Pravzaprav bi si jaz omislila natakarice. Z ušeski in repkom, se fajn ujemajo s cigarami. Pa nek se vidi raskoš.

 Mygrace

 

Rojstni dan praznuje njegovo dekle, tako da bi bilo bolj na mestu najeti seksi natakarje. Na tem mestu ugotavljam, da nam med sličicami manjka kako moško mišičasto telesce  Just sayin'

Da ne zaidem čisto s teme. Meni zveni jedilnik nametan in malo na prvo žogo (škampi, raki, polži???). Se strinjm z eno od predhodnic, da bi lahko jedilnik zasnoval malo bolj tematsko. Jaz bi npr.naredila tradicionalne slovenske jedi na malo bolj moderen način. Tudi to se da naredit na fensi način (vidim, da ti je to zelo pomembno), samo malo več domišljije je treba uporabit, pa malo poguglat.

saša

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. jan 2013 23:45

malcomX je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

malcomX je napisal/a:

...

bom pa gledal da dobijo moški nekoliko večjo porcijo kot ženske.

 ...


malcomX

 

Tole sr mi zdi pa prav naravnost seksistično ko naročaš večerjo v gostili, tudi ne vprašajo za koliko žensk in koliko moškipa tisto s "slovenčki"... ah joj....



JJ

 

Ja malo morem pomerkat, da nebo 90kg kolega lačen, 48kg sodelavka pa napokana da stat nebo mogla.

 

 

Kakorkoli, odločil sem se za hladno morsko plato za nemorske ljubitelje pa narezek, šampanjec prej,

vino in pivo vmes in takratki za na konec, pa je to to. Torto maznemo na koncu pa še mučit se nerabim.

 



malcomX

 

Zato je pa najbolje, kot je nekdo pred mano napisal, da bi imel bife, pa vsak vzame, kolikor hoče. Oprosti, ampak meni se zdi skrajno neumestno pričakovati, da je nekdo, ki ima 48 kg manj lačen, kot nekdo, ki jih ima 90... sploh pa če ta predvidevanja temljijo na spolu... Pa se mi je zdela tvoja ideja na začetku fina, ampak ko sem prebrala tole pa... bljak Na tako zabavo že ne bi prišla

JJ

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. jan 2013 10:10

Tudi jaz menim, da kg nimajo bistvenega vpliva koliko ima kdo apetita. Osebno poznam suhce, ki pojedo veliko...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti