Zbiranje denarja za pogreb

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

tema odprta - 9. jan 2013 19:00 | ogledi: 8.352 | odgovori: 38

Pozdravljeni,

Danes zjutraj pri nas doma pozvoni, ko odprem vrata se mi predstavi gospod in reče, da je moj sosed in da mu je umrla mama  ter, da zbira denar za njen pogreb, če sme prosit za kak prispevek. Gospodu izrečem sožalje. Tako začnem brskati po denarnici, če imam kak € in res, najdem 20€ v kosu in mu jih stisnem v roko nakar mi gospod reče "ne, to bo pa premalo" in mi jih vrne nazaj. Na koncu mi zabrusi "zakaj sploh odpiraš vrata, če imaš tako malo denarja" in potem "a res nimaš vsaj 50€?"  Šokirana se poslovim in zaprem vrata in sploh ne vem kaj naj si mislim.

Skratka, sprašujem, ali je res premalo 20€, ker se mi je prvič v življenju zgodilo, da so pozvonili pri nas in prosili za denar za pogreb. Koliko je sploh običajno, če se že kaj prispeva? Ker gospod je bil res zelo nejevoljen zaradi "drobiža" kot je komentiral nazadnje.

 

Lep večer

Matena1968

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

9. jan 2013 19:04

Pa je bil to sosed al kr en?

mlg

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

9. jan 2013 19:09

Smešno, da soseda ne poznate. Takemu se vrata zapre pred nosom ali še bolje, pokliče se pristojno službo.

Nomen

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

9. jan 2013 19:11

Vprašanje, če mu je res umrla mama in če je sploh to bil kak sosed. Jaz na take zgodbe ne bi nasedala. 

Sweetie

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

9. jan 2013 19:16

Je sosed, čisto na koncu ulice, to sem izvedela kasneje od bližnjega soseda. Živim pa v tej ulici komaj pet let, zato še vedno ne poznam vseh. No, nisem mu ravno želela zapreti vrat pred nosom, gospod je bil lepo urejen po vrhu še naparfumiran :), ker sem po naravi že tak človek, da težko odrečem pomoč sem mislila, da bom pa naredila kakšno dobro delo s tem. No, ampak očitno ni bilo tako..namen je bil pa vseeno iskren.

Matena1968

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. jan 2013 19:16

Jaz tega še nisem doživela. Običajno smo za umrle sosede s katerimi smo se družili ,darovali bodisi za sveče ali cvetje ali drugi namen. Ampak, še nikdar ni nihče od teh  prosil za denar.

Če mi meni na vrata pozvonil nekdo, ki ga osebno ne poznam oziroma samo bližno bi tudi odreagirala podobno z skromnim prispevkom oz. kolikor bi lahko v tistem trenutku lahko dala. Bi pa bila podobno presenečena, če bi odklonil denar. Naj bo sploh vesel, če mu kaj prispevam.

Čisto drugače je, če osebo poznaš in veš, da nima sredstev za pogreb in temu primerno odreagiraš oz. poskušaš z drugimi organizirat akcijo in pomagati.

Morda pa je bil kak prevarant? Teh je danes dosti vsepovsod....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

9. jan 2013 19:25

Moram reči, da mi vse skupaj zelo smrdi. Vprašanje, zakaj je dejansko prišel po denar. Da ga pa ni vzel, kolikor si pač nameravala dati, ne vem no, stvar morale najbrž. Sicer pa, če ima za urejeno zunanjost in parfum dovolj denarja, ga ima najbrž tudi za pogreb, mar ne?

peter

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. jan 2013 19:38

Matena1968 je napisal/a:

Pozdravljeni,

Danes zjutraj pri nas doma pozvoni, ko odprem vrata se mi predstavi gospod in reče, da je moj sosed in da mu je umrla mama  ter, da zbira denar za njen pogreb, če sme prosit za kak prispevek. Gospodu izrečem sožalje. Tako začnem brskati po denarnici, če imam kak € in res, najdem 20€ v kosu in mu jih stisnem v roko nakar mi gospod reče "ne, to bo pa premalo" in mi jih vrne nazaj. Na koncu mi zabrusi "zakaj sploh odpiraš vrata, če imaš tako malo denarja" in potem "a res nimaš vsaj 50€?"  Šokirana se poslovim in zaprem vrata in sploh ne vem kaj naj si mislim.

Skratka, sprašujem, ali je res premalo 20€, ker se mi je prvič v življenju zgodilo, da so pozvonili pri nas in prosili za denar za pogreb. Koliko je sploh običajno, če se že kaj prispeva? Ker gospod je bil res zelo nejevoljen zaradi "drobiža" kot je komentiral nazadnje.

 

Lep večer

 

Matena1968

 

Najprej tole:

Potem pa: na stavek, ki sem ga obarvala rdeče, bi mu odgovorila, da zato odpiram vrata, ker nisem navajena, da mi ljudje fehtat hodijo in mu s treskom zaprla vrata pred nosom.... Človeška nesramnost je res brez meja...



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 09. 2013 19:38

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. jan 2013 19:38

PRi nas se pobira ,če kdo umre v naselju..pobirajo sosedje,ponavadi dva , gresta od hiše do hiše,daje se od 5 do 10e.Ves zbrani denar se da v roke žalujočim....dajo vsi,taka navada je že odkar smo se selili,bo že 45 let...

lp goga

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. jan 2013 19:43

Prvič slišim, da bi hodil žalujoči, ki mu je umrla mama na vrata sosedom nabirat prispevke s katerimi bi plačal pogreb. Majčkeno čudno se tole bere, zato se pač ne obremenjuj in pozabi. Mogoče gre za pomoto in to sploh ni bilo to kar misliš oz. si izvedela od soseda, čeprav bi v petih letih, kolikor živiš v tisti ulici ali vasi, praviloma že lahko spoznala sosede.

Če pa je bil to res sin umrle sosede pa verjemi, da je nekaj narobe z njegovim zdravjem, ker oprosti, to se pa na tem svetu še vendarle ne dogaja, čeprav je slišati za vse sorte reči.

Kljub vsemu mi je tudi neverjetno čudno, da bi na ponujenih 20 € odreagiral kot opisuješ, človek, ki bi bil primoran prositi prispevke za pokop (običajno bi to zanj naredil vendarle nekdo drug, mogoče najbližji sosed) bi zagotovo prosil, ne bi pa se tako arogantno odzval. Zato še enkrat preveri situacijo, še posebno, ker praviš, da soseda do sedaj nisi poznala, ker ne vem no...

 

zeta

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. jan 2013 21:29

Matena1968 je napisal/a:

Pozdravljeni,

Danes zjutraj pri nas doma pozvoni, ko odprem vrata se mi predstavi gospod in reče, da je moj sosed in da mu je umrla mama  ter, da zbira denar za njen pogreb, če sme prosit za kak prispevek. Gospodu izrečem sožalje. Tako začnem brskati po denarnici, če imam kak € in res, najdem 20€ v kosu in mu jih stisnem v roko nakar mi gospod reče "ne, to bo pa premalo" in mi jih vrne nazaj. Na koncu mi zabrusi "zakaj sploh odpiraš vrata, če imaš tako malo denarja" in potem "a res nimaš vsaj 50€?"  Šokirana se poslovim in zaprem vrata in sploh ne vem kaj naj si mislim.

Skratka, sprašujem, ali je res premalo 20€, ker se mi je prvič v življenju zgodilo, da so pozvonili pri nas in prosili za denar za pogreb. Koliko je sploh običajno, če se že kaj prispeva? Ker gospod je bil res zelo nejevoljen zaradi "drobiža" kot je komentiral nazadnje.

 

Lep večer

 

Matena1968

 

.... svašta ........ verjetno bi tudi jaz od šoka pozabila zapreti tudi usta ne samo vrat ... jaz mislim, da sama sosedova reakcija pove dovolj o njegovi čustveni inetelegenci in si res ne zasluži niti centa kaj šele tvoje slabe volje ... načeloma sem precej tolerantna, ampak takšna nehvaležnost je pa kaplja če rob ...



katjushka

Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 10. 2013 08:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti