Havana torta

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

tema odprta - 7. jan 2013 21:02 | ogledi: 6.078 | odgovori: 4

Pozdravljene!

 

Zanima me, oz. sprašujem vas, ali katera pozna havana torto. Sem si pogledala že na  coolinariki in tudi ostalih straneh naših sosedov. Mož moje prijateljice praznuje okrogli jubilej in konzumira edino to torto, ki ga nostalgilno spominja na službene obiske v Sarajevu. Ona mu je torto naročila pri slaščičarki. Mene je pa firbec matral in sem jo šla iskat na splet. Zanima me, ali je v originalu sestavina te torte lešnik ali mandlj in ali je za vaš okus ta torta  nekaj posebnega ali !?!?!?. 

Hvala za odgovore in lep večer  

sonce51

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. jan 2013 7:17

Jaz sem jo že pekla po receptu s coolinarike. Meni je všeč. Da bi bila 'nekaj posebnega' pa ravno ne. V njej so lešniki, za 'original' pa ne vem. Sicer sploh nisem vedela, da je kakšna 'znamenita' torta.

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2013 11:09

Pogledala revept in meni tisto bolj deluje kot smetanasta marlenka z lešniki, kot pa havana. S tem, da lešniki in karibski kraji - to gre pa res blazno skupaj... Mandlji bolj sodijo v tisti recept.

 

 

Imajo pa v slaščičarni maxi v Lj. čisto spodobno (pa sedaj ne vem, ali je havana ali kuba) torto, kjer sta na čokoladnem biskvitu dve čokoladni kremi  (temnejša in svetlejša) z nekaj alkota in je čisto korektna sladica.

Vendelina jr.

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. jan 2013 17:38

Hvala vam vse za mnenja. Zelo me je presenetilo, da je ta torta pogosto na krožnikih naših južnih sosedov, kjer jo menda strežejo  v hotelih in slaščičarnah (ostanki  socializma). Sama sem včeraj prvič slišala za to torto, jo bom pa tudi preiskusila. 

 

Lep večer

 

 

sonce51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti