Presne torte

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

4. okt 2013 10:54

Hvala vsem za odgovore. Bom poskusila. Za limnol: rada vprašam za kakšen nasvet oz. izkušnjo, če se česa lotevam prvič, sploh če bom delala drugače (oz. v mojem primeru z drugačnim aparatom) kot je opisano v recetu. Ni vrag, da se med številnimi uporabniki kulinarike ne najde kdo, ki je že poskusil kaj podobnega kot si si zamisli. Ko bom zares kaj sčarala, pa poročam o svoji izkušnji.

Lp

sjaj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. okt 2013 18:27

Tudi če jih je 100 poskusilo in uspelo, tebi ne bo, če tvoj paličnjak ni dovolj močan in nima pravega rezila. Ne gre drugače, kot da poskusiš. Jaz ti seveda želim, da ti uspe - ampak do trentka X ne boš vedela. Ne glede na naše izkušnje (moje so take, da s starim ni šlo, z novim pa gre - zdaj si pa pomagaj s tem, če moreš).



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 04.okt 2013 18:27

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. okt 2013 14:54

Imam Magic Bullet in je majhen, ampak če vztrajam in delam vmes premore (da se motor ne pregreje), naredi iz vseh oreščkov krasno fino maso in torta je povsem kremna.

tulka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. okt 2013 9:12

Meni se je zdela pa ta zadnja pripomba malce neukusna. Saj se ne gremo vsi neke visoke kuhinje. Zame je bistvo vsega, da je pripravljeno z ljubeznijo, pa tudi če ni vedno za objavo v kuharski knjigi.

 

 

zverinica je napisal/a:

Da iz oreščkov dobiš lepo gladko kremo, moraš imeti močan blender. Jaz sem probala s takim malim kot ga omenjaš, pa sem dobila bolj grob nadev, zato sem si raje kupila močnejšo varianto. Oreščke ti manjši sekljalniki sicer na drobno nasekljajo (ne zmeljejo jih pa v pasto) in potem lahko dobiš precej neokusno izgledajoč izdelek: http://www.kulinarika.net/recepti/18899/sladice/presna-/

 

 



Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.

trac

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. okt 2013 9:54

sjaj je napisal/a:

Ker zdajle ne najdem drugega foruma s takim ali podobnim naslovom, bom vprašanje zastavila kar tukaj. V kulinaričnih receptih je že kar precej receptov za presne tortice in večinoma so mamljivi, da je kaj. Moj problem je, da nimam multipraktika, imam samo tisto malo posodico z nožkom, ki jo dobiš v kompletu s paličnim mešalnikom. Ali mislite, da bi lahko "testo" in nadev za presne tortice, se pravi oreščke in dodatke, zmlela tudi v tej posodici? Vsekakor ne vse naenkrat, ker je premajhna. Ampak recimo najprej en del oreščkov in en del datljev, kakava in kokosovega masla. Ko je sprijeto, daš ven in ponavljaš, dokler nimaš končano. Je katera že poskusila tako?

Hvala za odgovore!

 

sjaj



sjaj

Malo sem pozna, a vseeno. Za presno torto (tole: http://www.kulinarika.net/recepti/16802/sladice/cokolad) sem mlela datlje v tej mali posodici z nožkom, ki pride poleg paličnega. In se ga uničila. Lešnike, mandlje, orehe je lepo zmlel, datljev pa žal ni zmogel.

saša

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

7. okt 2013 10:14

Jaz za pripravo presneih sladic uporabljam sekljalnik, ki sem ga dobila v kompletu s paličnim (podoben temu:http://www.bosch-home.com/si/produkti/pomo%C4%). Tudi mandljevo maslo mi uspe pripraviti z njim (čeprav cel proces traja skoraj pol ure).

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. okt 2013 11:58

miis, točno takega je meni uspelo "skuriti" z mletjem datljev :)

saša

MarJak  

član od: 18.12.2009

sporočila: 11

7. okt 2013 12:58

Ko melješ datlje, jih prej namočiš v malo vode, ki jo ali odliješ ali zmiksaš skupaj z datlji. Potem pa rata tudi v tem malem mešalniku.

MarJak

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

7. okt 2013 13:25

Če res želite samo takšno maso, potem se kar trudite s temi mikserji, vendar pa s tem, ko miksate po pol ure, s toloto ki nastaja zaradi trenja in dolgotrajnega miksanja  uničujete hranilne snovi, ki se nahajajo v sestavinah. Bistvo vsega pri presnih sladicah je to, da se v najkrajšem času zmiksa v res fino maso in da ostanejo te sladice neke vrste zdrava varianta (čeprav niso).

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

17. okt 2013 20:07

V eni od naših kavarn sem zasledila ponudbo presnih sladic,cena za kos torte 3,90 e.V ponudbi so imeli samo dve vrsti-mangovo in čokoladno in ko sva se s prijateljico odločili,da poskusiva vsaka eno so nama povedali,da je možno šele čez kakšni dve uri,ker imajo presne sladice v zmrzovalniku...Pa sem šla čez par dni po nakupih in iz firbca naročila mangovo presno-pred nakupi.Nak,nikoli več-skropucalo z okusom po hladilniku.Sem pa sama,s pomočjo sosedinega xxl močnega mikserja,naredila čokoladno presno.Dobra,zelo dobra.Za tu in tam.Cene sestavin pa so itak vsem znane.Saj pravim,za nas ki nismo presnojedci in si jo naredimo iz lušta,mogoče parkrat na leto.Ja,predrage so te preljube,zdrave,eko stvari...



nallis

Sporočilo je spremenil(a) nallis dne 17.okt 2013 20:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti