Presne torte

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

tema odprta - 7. jan 2013 16:11 | ogledi: 19.108 | odgovori: 41

Takole je. Zadnjič v bližnjem trgovskem centru zagledam stojnico, z presnimi tortami. Izberem kos, ki je bil res miniaturen in cena 6 evrov. Me je recimo, da kar malo na rit vrglo. Tiste, ki pečete doma, običajna torta vas pride koliko? Sama sem se že večkrat lotila peke, če lahko temu tako rečem, presnih sladic. Podloga je iz dveh vrst oreščkov  in suhega sadja, na vrhu pa krema, ki tut ni nevem kaj. Kar malo pretiravajo.

Lila Roza

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. jan 2013 16:25

Ja, očitno je precej takšnih, kot si ti, ki si lahko privoščijo tortico za toliko denarja, sicer ne bi držali takšne cene.

Kaj pa si pravzaprav hotela povedat? Da zmoreš kupit? Ker, če si jih že sama pekla, potem veš, koliko stane material, ni kakšnih strašnih razlik v ceni za sestavine.

Sicer pa kakšen Vegradov, SCT-jev in kar je teh barabinskih firm bivši delavec takšnih težav, kot jih imaš ti, prav gotovo nima.

Ognjič

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jan 2013 16:45

sestavine za presne torte so zelo drage zato taksna cena. Meni je manj logicno ko 3e zaracunajo torto iz praska in vode

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jan 2013 16:47

Ognjic kaj je pa tebe tol vznemirilo pa tud ne vem. A je vmes kdo napisal kaksen post pa ga izbrisal?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jan 2013 16:49

Kolikor vem so oreški in suho sadje kar draga zadeva, pa računaj, koliko sestavin potrebuješ. Plus delo in rezultat je tu.

Sicer pa, če ne bi bilo kupcev, ne bi bilo takšne cene. Vsaka stvar na trgu je vredna toliko, kolikor zanjo dobiš, in presne torte očitno imajo svojo ceno.

Kot tudi bio in eko izdelki.

 

mamamia

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

7. jan 2013 16:59

Poglejmo takole: Kila suhega sadje je čez 10 evrov, oreškov še več, sestavine so drage, ne reči, da so poceni. Potem je treba plačati tistega, ki je zadevo nakupil in pripravil, treba je plačati prodajalko in treba je obupno preplačati stojnico v trgovskem centru. 6 evrov po koščku? Sprejemljiva cena. Drugo vprašanje pa je, koliko ljudi si kaj takšnega lahko privošči, ampak to je že posledica naše grozne politike in o tem tu ne dabatiramo.

booris

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

7. jan 2013 17:33

Ne spoznam se na cene teh presnih tortic. Sem si pa zadnjič namensko naredila kalkulacijo za rumove kroglice. Material kupljen v Tušu, za 200 kroglic v velikosti oreha in po recepturi kulinarične knjige, mi je denarnico stanjšal za 7-8 evrov. Ne vem sicer kakšna je cena kupljenih, sami presodite, če se splača ali ne. Dela seveda ne prištevam!

kvačkarica

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

7. jan 2013 17:40

Sestavine za presno tortico res  pridejo kar drage, predvsem če so to bio izdelki.

 

Preverjeno, ker jo je hči enkrat delala doma in to res ni poceni zadeva.

Jo pa itak ne moreš pojest prav velik kos, ker  je zelo nasitna.

irena66

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. jan 2013 17:48

bannanna je napisal/a:

Ognjic kaj je pa tebe tol vznemirilo pa tud ne vem. A je vmes kdo napisal kaksen post pa ga izbrisal?

Mene ni vznemirilo prav nič, le svoje mnenje sem napisala. In do tega imam vsaj toliko pravice, kot vsi, ki odpirajo znova in znova zanje najbrž zelo pomembne teme, kdo drug si pa ob tem misli, da ravno vsega, kar jim tisti trenutek v glavo stopi, pa tudi ni treba tu obeležit.

Ognjič

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jan 2013 18:55

Uh, jaz sem Lilo Roza razumela, da se ji zdi cena preveč navita, ne da se hvali, kaj si je privoščila.

 

Cena bio, eko, presnih in podobnih izdelkov me vedno znova razjezi. Občutek imam, da trgovci spretno izkoriščajo dejstvo, da so nekateri ljudje žal odvisni od njihovih izdelkov - na primer morajo kupiti ajdovo moko s certifikatom, da je res brez glutena (ker sicer lahko dobijo hud napad). Ali presno čokolado, ker je ena redkih, v kateri ni oreškov, sojinega lecitina in mleka. Ali ovčji jogurt, da bi bolnemu otroku zagotovili vsaj nekaj zdravih mlečnih beljakovin, ker ostalih ne prenaša.

Seveda obstajajo ljudje, ki se, kot temu reče moja prijateljica, 'eko preseravajo' (oprostite izrazu) in si določene stvari z lahkoto privoščijo, da se počutijo bolj 'in'. Take bolj malo briga cena. Dražje je, bolj se jim zdi fino in eskluzivno.

So pa tudi taki, ki nimajo veliko denarja. A si vseeno sem pa tja privoščijo presno tortico. Ker je res dobra. Ker jo lahko pojedo brez posledic za zdravje. Ker... ni veliko stvari, s katerimi bi se v življenju pocrkljali. In da je cena tako navita, je... preprosto grdo.

Ne vem, kako je pri vas, a trgovka v naši lokalni trgovini z zdravo prehrano pravi, da je drugih veliko več kot prvih.

 

Saj bi rekla, kupite oreške, datlje in podobno ter si same naredite torte... ampak jebela cesta, meni krema nikoli ne uspe tako kremasta in trdna kot v tistih kupljenih. Prav rada bi bila muha na zidu, kaj delajo, da je taka.

tulka

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. jan 2013 19:16

Cena bio, eko, presnih in podobnih izdelkov me vedno znova razjezi. Občutek imam, da trgovci spretno izkoriščajo dejstvo, da so nekateri ljudje žal odvisni od njihovih izdelkov - na primer morajo kupiti ajdovo moko s certifikatom, da je res brez glutena (ker sicer lahko dobijo hud napad). Ali presno čokolado, ker je ena redkih, v kateri ni oreškov, sojinega lecitina in mleka. Ali ovčji jogurt, da bi bolnemu otroku zagotovili vsaj nekaj zdravih mlečnih beljakovin, ker ostalih ne prenaša.

Seveda obstajajo ljudje, ki se, kot temu reče moja prijateljica, 'eko preseravajo' (oprostite izrazu) in si določene stvari z lahkoto privoščijo, da se počutijo bolj 'in'. Take bolj malo briga cena. Dražje je, bolj se jim zdi fino in eskluzivno.



tulka[/citat]

Tulka

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti