Ovseni kosmiči

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. feb 2015 5:00

Odvisno. Enkrat porridge, enkrat suhe preko sadja, drugič s sadjem in mlekom, ali pa jogurtom in sadjem, najrajšejše pa orenk kosmičev + voda + dve merici čoko proteinov; hitro, okusno, totalno nutrition dense in cirka 500kcl, kar je za en obrot TOP ****! 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. feb 2015 8:00

Peka ne nadomesti namakanja. Pri namakanju navadnih kosmičev pride do fermentacije. Peka granole pa je nekaj kot npr. peka piškotov.

trac

ajda kot ajda  

član od: 7.11.2014

sporočila: 9

6. avg 2015 8:27

Sem čisto bleda glede zdrave prehrane,  veliko pa žvekam oreščkov in si kuham druga žita. Pa me kot informacijo zanima to namakanje, velja samo za oreščke, semena, ovsene kosmiče,  ali še za druga žita, npr ješprenj,  pira, ajdova, prosena Kaša... Kaj pa riž?

ajda kot ajda

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. avg 2015 7:56

Ne bi rekel. Riž se itak skuha, zakaj bi se namakal? Kolikor mi je kolega zaupal,kateri je v nulo nastudiral zadeve, je veliko bolje da se zadeve skuhajo,kot namakajo. Pri kaljenju pa je druga zgodba. Kaljenje bi naj bilo NAJBOLJ TOP,saj se takrat rastlina v polno razvija in vsebuje MAX zadev. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. avg 2015 8:43

A namakanje je ravno 'začetek' kaljenja.

Žita mi namočimo in potem skuhamo, riž samo skuhamo.

trac

Jolanda1  

član od: 9.8.2015

sporočila: 12

11. avg 2015 17:09

Tudi jaz sem že pred časom slišala, da je potrebno razne oreščke in žitarice (tudi v obliki kosmčev) pred uporabo nekaj ur namakati, če hočeš iz njih dobiti vso njihovo prehrambeno vrednost.

Jaz se tega včasih držim, pogosto pa tudi ne (mokri ovseni kosmiči mi  na primer po videzu niso ravno vabljivi).

 

Jolanda1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti