Plastične posode za hrano

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jan 2013 15:08

V nulo se da odstranit vonj s sodo bikarbono, Tako sem po nasvetu s skulinarike očistila tudi silikonske pripomočke. Jaz veliko raje kot plastične, uporabim steklene posode ali keramične in preko napnem raztegljive silikonske pokrove ali je pa že posoda takšna da ima plastičen pokrov. 

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. jan 2013 15:12

Ajej, limnol. Pazi nase. (Skrivnost dolgega preživetja kolesarja je v tem, da se nikoli ne zanaša na tiste predpise, ki mu dajejo prednost, ampak to gotovo že veš.). lp, proxima

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. jan 2013 15:28

Na plastično posodo gledam kot potrošnii material in jo prav z veseljem uporabljam. Sicer se je tudi ta prava Tupperware se je obrabila, pa naj še tako reklamirajo "lifetime warranty". Navadno jih perem vpomivalcu in zaradi pomivalnega praška izgubijo vonj. Silikonske posode za peko mi niso bile všeč, odkar je pa kolega skoraj umrl od alergije na silikon, se ga pa še zavestno izogibam. 

 

Vanja

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

5. jan 2013 16:26

Pa še naše izkušnje: mož že leta nosi malico s sabo, večkrat tudi kako hrano, ki si jo pogreje, najbolje se obnesejo stekleni kozarci s širšim vratom, npr. pollitrski, gre kar nekaj noter ali pa posodice, ki so jih imeli kaki 2 leti nazaj v Mercatorju, Caps lock, ki imajo tesnilo, pri vseh ostalih zadevah je bil problem, da je kaj steklo, tudi pri Tuperverovih,

mož hodi s kolesom in da hrano v nahrbtnik, tako da ne more bit siguren, da se ne bo kaj prevrnilo.

Glede vonja: če ne odpravi prašek v pomivalcu tudi jaz uporabim kis, limono, citronko - gre sigurno ven.

tabu

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

7. jan 2013 9:48

Zelo pomembno je, da shranjujete prazne posode odprte, torej pokrov naj bo zraven, ne gor.

 

JAMONI

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

7. jan 2013 10:08

Jaz hčerki večkrat nosim kosilo. Za solato ali kisle stvari vedno uporabljam le eno posodico, za ostalo drugo. Opazila sem, da je najbolje, da posodice po uporabi pomije z vročim detergentom, doma pa jih še operem v pomivalnem stroju. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

7. jan 2013 18:34

Če pride mogoče kateri prav - zdaj imajo v Müllerju akcijo Lock&Lock posodic ( v kompletu 3 majhne 5€ ali 3 posodice srednje velikosti 10€).



Zuckerfee

Sporočilo je spremenil(a) Zuckerfee dne 07. 2013 18:35

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

7. jan 2013 22:59

Morda ti pride prav za prehod dokler ne nabaviš za vsako vrsto hrane svoje posode: hrano izrazitejšega vonja, ki se lahko zažre v posodo, nosiš s sabo v embalaži, ki ostane od skute ali sladoleda. če pusti vonj, jo pač vržeš proč. Edino jaz imam pomislek do pogrevanja hrane vmikrovalovki v teh embalažah, zato sem v službeni kuhinji vedno pretresla jed nakrožnik, preden sem jo dala v mikrovalovko.

motovilčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti