Iščemo ljubitelje hrane/ kuhinje/ kuhanja za sodelovanje v novi kuharski oddaji sol in poper

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jan 2013 15:17

Oddaje sicer nisem videla, mi je pa všeč zapis mamamie, ZZak1979 in Hedonista. Pa slike scen sem si seveda pogledala in se mi zdijo futuristične z vidika dizajnerjenv 1950ih let.

Če hočeš biti voditelj oddaje pač moraš imeti to v sebe ali pa nimaš. In jaz tega nimam. Res ne moreš spraševati publike, kaj naj popraviš, da bo OK. Konec koncev bo vsak od publike predlagal nekaj drugega in potem se zgodi tole. Po moje imajo dobri voditelji precejšen ego in seveda dovolj talenta, ki se s stažem pred kamero izboljšuje. Po moje je s tem tako, kot z dobrim risnajem: Znaš ali ne znaš. 

Drugače oddaje, še posebej kuharske, rada gledam, če mi je osebnost voditelja/voditeljice simpatičem. Še posebej tiste občudujem, ki lahko blebetajo v nedogled in delijo informacije o tem, kje in kdaj so nekaj prvič jedli, kako je njihova priprava drugačna, ipd. Če ga kaj polomijo, se nasmejijo v kamero in rečejo, da se to vsem zgodi. Potem so seveda tudi taki, ki imajo fantastične recepte, lepo snemano oddajo, a so mi zaradi kakršnegakoli napravljanja zoprni. Seveda obstajajo tudi tretji, katerih kuharija mi ne sedi, ampak zato je vedno pri roki "šalt hebel", da se prestavi kanal.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jan 2013 15:26

hedonist je napisal/a:

Ja bom še pogledal kakšno oddajo povsem zaradi firbca mnenja o seriji pa ne bom nikakor spremenil.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2013 16:24

Pa kje se to  da videt?

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. jan 2013 16:56

Hecno, kako vsak po svoje gledamo take oddaje in kako enega moti to, drugega kaj drugega.

Jaz nad oddajo nisem prav nič razočarana, saj kakšnega presežka od neke obskurne tretje tv mreže v deželi, kjer na nacionalni, plačljivi televiziji v  prime timeu že leta jodlajo Na zdravje in podobne zagovednosti pač ne pričakujem.

Scena je itak kot bi si jo izposodili iz tiste za snemanje filma 1984, tudi ideja, da kuharski ekspert kontrolira dogajanje iz opazovalnice je verjetno sposojena prav od tam.

Cela ideja hitrostnega kuhanja me spominja na poučne filme (navadno so se nanašali na zobno higieno), ki so jih vrteli v šestesetih letih po šolah in kolektivih. Vedno so najprej pokazali, kako nepoučeni, seveda skuštrani in škrbasti vse narobe delajo - osli so si drgnili zobe od leve na desno in od desne na levo, potem je pa poučeni - praviloma čedno počesani higienski poverjenec  pokazal še, kako je prav - s krtačko od zgoraj navzdol.

Vidim, da večino moti voditeljica, moram reči, da mene sploh ne, pravzaprav se mi zdi, poleg tekmovalcev celo edina svetla točka celotne oddaje.

Mogoče zato, ker ne pričakujem, da bo modrovala o kulinaričnih trilčkih in pasažah - ne vem, če jih obvladuje, pa me v okviru take oddaje to pravzaprav niti ne zanima. Mi je čisto dovolj, da zelo simpatično in sproščeno rahlja zategnjenost, dolgočasnost in nedomiselnost dogajanja (katerega dogajanja že?), če s smehom, toliko bolje.

Mene kot gledalko moti in sem prepričana, da tekmovalce še zelo bolj, da se sprehaja in mota po kuhinji za kuharji. Pa spet ne vem, ali se kar sama smuka tako po kuhinjah ali je to stvar režije. Kar se pa tiče frekvence njene oprave, dvomim, da ima kaj dosti besede zraven. Produkcije so polne padlih šivilj, ki se jim reče stilistke. Te vsakič odločajo o tem, kaj bomo gledali popolnoma v odvisnosti s hormonalnim stanjem njihovih sponzorjev.

Tudi tekmovalci so mi zelo všeč, vsi, ki sem jih dosedaj videla, so se mi zdeli pogumni in v glavnem duhoviti. Se pa bojim, da jih bo veliko odpovedalo sodelovanje. Nagrada, ki jo predstavlja ostanek od izvoza za Severno Korejo iz leta 1965 in ki je bila očitno zaradi povzročanja depresije in letargije še tam zavrnjena, verjetno ni kakšna huda motivacija za to (kakor je zelo pravilno omenil zzak), da jih za vsako kreativno potezo dobiš okoli ušes.

 

 

 

 

nola

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. jan 2013 0:32

Toliko mnenj, da moram res ujeti katero od oddaj, da še sama ocenim :)

 

Meni je bila Oriana vedno simpatična, predvsem njene kolumne v reviji Mama sem rada brala. Tako da me res zanima, kako se je odrezala v oddaji.

Atina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. jan 2013 8:43

ežoj je napisal/a:

Pa kje se to  da videt?



ežoj

 

TV3 Medias (Bivši Pink.Si)

JJ

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

21. jan 2013 13:03

A na siol TV je tudi?

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. jan 2013 13:05

Špela, ja, tudi na Siolu je.

pirnica

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

21. jan 2013 13:13

O super, jaz nisem iskala samo hči je rekla, da ni. Na katerem kanalu? Že v naprej hvala.

 

LP

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. jan 2013 14:32

Špela,pri nas je na kanalu 8

 

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti