Iščemo ljubitelje hrane/ kuhinje/ kuhanja za sodelovanje v novi kuharski oddaji sol in poper

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

15. jan 2013 22:48

Je kdo danes gledal to oddajo? Meni ni uspelo, pa me zanima, če je ok? :)

Sunny09

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

16. jan 2013 8:38

Sem gledala en del, pa sem ugotovila, da nisem nič zamudila. Mene ni navdušila, žal pričakovala sem več

kriznana

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. jan 2013 8:42

Tudi mene je razočarala, na polno.....škoda

ANJA

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

16. jan 2013 8:47

Tudi meni ni všeč, zlasti Orianino vodenje oddaje-škoda

anibas

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

16. jan 2013 9:13

Oddaja je z eno besedo obupna v vseh elemntih. Naivna in kičasta grafika sodi v čase ene deset, petnajst let nazaj. Kamera ne ve kaj bi snemala, kadri dolgi , dolgočasni, brez akcije. Monatža še slabša, saj bi lahko bistveno omilila napake kamere.  S tehničnega stališča torej poden.

Spet se je dokazalo, da ni dobro vleči voditelje iz naftalina sploh če o tematiki nimajo dosti pojma. Samo ime na katerega se v veliki meri že pozabi žal ne zažge in to se je izkazalo tudi tokrat. Tako brezveznih vprašanj ,kot jih je zastavljala včeraj že dolgo ne, nit se ji je trgala posledično so nastajala predloge pavze, sploh ni kometirala same kuharije ,obup torej. Tudi profi kuhar , ki verjamem da je vrhunski žal ni za pred kamero, je mnogo preneroden in lesen, nerazločno govori in v poskusih, da bi bil šaljiv in iskriv je njegova nerodnost še bolj izrazita.

Velika škoda za tak ponesrečen projekt, snemanje kuharije je pač zahtevna reč, saj mora biti izdelek predvsem dinamičen, poln akcije, brez nepotrebnih kadrov sekljanja čebule v nedogled. Predvsem pa oddaja ne more biti daljša od 15 do 20 minut sploh če se kuha ena grozno simpl jed. Ker na koncu ste videli, kako hitro je zadebo skuhal profi. 

hedonist

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. jan 2013 10:53

Tudi jaz sem zamudila "premiero". Kdo so torej tekmovalci oz. kuharji? Imajo kakšno strokovno znanje iz gostinstva ali so laiki?

kara

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. jan 2013 18:34

Jaz sem se prijavila, kot asistentko še mojo hči, potem me je klicala v zvezi s snemanjem oddaje ena prijazna gospa, me prosila za aktualne slike mene in moje hčerke, potem pa vse tiho je bilo

Dolores

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

16. jan 2013 19:17

Danes sem uspela videti košček oddaje. Sem jo bolj gledala kot poslušala, ker sta bila otroka tako glasna, da sta jo preglasila. Torej lahko komenitram le vizualni učinek oddaje. Kuhinji sta obupno dolgočasni. Ena sicer v svetlejšem odtenku kot druga, ampak vse je v enakem tonu. Tla, stene, fronte omaric, miza, stoli - dolgčas. Tisti dve roži obupno visita z omare, upam da nista umetni? Kuhinji delujeta mrtvo, nobenih kuhinjskih pripomočkov na steni, nobenih odprtih polic, da bi človek malo pokukal, kakšne imajo lonce, nobenih začimb,...

Barvito, okusno in pisano sta delovali le solati v oddaji, ki sta jo pripravili današnji tekmovalki. Kuharja nisem slišala, Oriano pa samo pri njenem smehu. Vska stavek je namreč zaključila s prisiljenim smehom, deloval je kot mašilo. Kaj več z moje strani pa ob naslednji oddaji. Vseeno upam, da se poboljšajo, morda pa vseeno ni tako slabo. Upam, da preberem na tej strani tudi kakšen pozitiven komentar. 


Vilma

Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 16. 2013 19:20

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

16. jan 2013 19:44

Glede na komentarje upam, da mi jutri uspe ujeti oddajo, da lahko še sama precenim celotno zadevo (z laičnega stališča, da ne bo pomote :))

 

Upam, da oddaja ni posneta vnaprej - da ima voditeljica še vedno možnost, da odpravi "pomanjkljivosti".

 

 

Sunny09

Girandola  

član od: 16.1.2013

sporočila: 6

16. jan 2013 20:13

Hvala vsem za komentarje. Voditeljica (jaz) bo upoštevala in popravila svoje obupne napake. Glejte oddajo in povejte, če mi bo to uspelo. Hvala. Oriana.

Girandola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti