Iščemo ljubitelje hrane/ kuhinje/ kuhanja za sodelovanje v novi kuharski oddaji sol in poper

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

17. jan 2013 13:28

nickMax, če pogledaš prejšnje komentarje, boš videl, da se je Oriana osebno oglasila na tem forumu in je rekla, da bo komentarje poskušala upoštevati že pri današnji oddaji :)

Sunny09

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. jan 2013 14:00

Sunny09 je napisal/a:

nickMax, če pogledaš prejšnje komentarje, boš videl, da se je Oriana osebno oglasila na tem forumu in je rekla, da bo komentarje poskušala upoštevati že pri današnji oddaji :)



Sunny09

nickMax se je oglasil verjetno na moj komentar, ker sem napisala, da malce dvomim, da se je v resnici oglasila Oriana.

lp

cervus

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

17. jan 2013 15:39

elaphus je napisal/a:

Sunny09 je napisal/a:

nickMax, če pogledaš prejšnje komentarje, boš videl, da se je Oriana osebno oglasila na tem forumu in je rekla, da bo komentarje poskušala upoštevati že pri današnji oddaji :)



Sunny09

nickMax se je oglasil verjetno na moj komentar, ker sem napisala, da malce dvomim, da se je v resnici oglasila Oriana.

lp



cervus

Aaa ok, to sem pa spregledala. No, da nam razblini dvome, naj danes Oriana v oddaji to komentira, hahaha malo heca :)

lp vsem

Sunny09

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

17. jan 2013 15:49

Potem ne veste, kako se snemajo take oddaje. Snemajo se po par oddaj skupaj, prepričana sem, da je posnetih že vsaj 6 oddaj, za ta in prihodnji teden. To niso oddaje v živo in malo rezerve mora biti.

Če bo Oriana upoštevala napisano, boste to lahko po mojem mnenju videli šele čez teden ali dva, nič prej.

Miška Miša

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. jan 2013 18:03

Čeprav se s hedonistom ne strinjava glede zapečenosti/zažganosti mu dam tu zelo prav.

Oddaja je porazna v vseh pogledih. Se bom potrudil malo argumentirat.

Kamera, svetloba, ambient so slabi, milo rečeno. Voditeljica je v istih oblačilih v oddaji kot v najavni špici. Da režeje izjave gostov je nedopustno. Bistva, koncepta pa res ne razumem, identične sestavine in identični zelo natančni recepti, kako se naj tekmovalec sploh izkaže, pokaže svojo inovativnost, iznajdljivost, če uporabi svojo idejo ali hoče karkoli spremenit se to tretira kot napaka.

Tekmovalka je simpatično in inteligentno hotela vključit v jed tartufino olje (sponzor namreč), pa jo je kuhar zavrnil. Upam da so isti trenutek prejeli klic sponzorja, da prekinjajo pogodbo.

Druga tekmovalka je prinesla torto, samopromocija, nič narobe. Voditeljica jo je na koncu podarila kuharju?! Torto se razreže in razdeli med obiskovalce studia.

Ideje jim celo sami gostje prinesejo na pladenj pa niso niti toliko, da bi jih izkoristili.

Kuhar zaprt nekje v neki čumbati z nekimi listki in kemičnim. Pa naj ga dajo med kuhinje, naj bo aktiven, bo oddaja bolj dinamična. V roke pa naj mu dajo iPad. Saj se da kakšno stvar tudi elegantno prekopirat iz preverjenih oddaj.

To je le nekaj lapsusov, katere sem si zapomnil.

Riba na oko, mislim da je bila oddaja nedolgo nazaj, vrhunska kuharska oddaja, če bi se moral odločat.

Zdaj bom verjetno linčan, ampak saj zato pa so oddaje take kot so, ker samo v tej temi devetdeset odstotkov uporabnikov zagovarja oddajo pa je niti videli niso.

Nenazadnje je ekipa plačana da proizvede gledljivo oddajo, če bi sam opravljal svoje delo tako kot je sproducirana ta oddaja bi bil brez službe čez pet minut.

Commis débarrasseur

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

17. jan 2013 19:41

Danes mi je uspelo gledati oddajo. Meni je kar všečna, vendar malo prekratka :) se vidi, da se tudi voditeljici zelo mudi.

Glede kuharja Anžeta, sem mnenja kot zzak1977 - veliko bolje bi bilo, da bi bil v kuhinji. In ja, fino bi bilo, če bi bil malo bolj energičen.

 

 

Sunny09

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

17. jan 2013 20:13

Načeloma se strinjam z zzakom1977 in hedonistom, čeprav sam ne bi bil tako oster.

Voditeljica se mi zdi še najmanjši problem, iskreno povedano. Oddaja je preprosto na smrt dolgočasno vsakdanja. Ne zgodi se nič, česar človek ne bi bil predvidel vnaprej, kažejo ti točno vse tisto, kar te ne zanima. Nobenega presežka nikjer. Solidna beda, zlasti koncept.

Zadeva je preveč mlada, da bi se jo tako mlelo v franže. Če bo pa tudi čez 3-4 mesece še taka, kot je danes, potem bom povedal pa še kakšno krepkejšo kot hedonist in zzak1977.

Še enkrat poudarjam, da me voditeljica ni motila, in visoko cenim, da se je oglasila tu; to bi kazalo, da je pripravljena prisluhniti kritiki, jo jemati konstruktivno, kar je sicer vse preredko videna lastnost.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

17. jan 2013 20:26

Ja,žal tudi meni oddaja ne potegne- zakaj? sta vse že napisala hedonist in zzak.Pred let je bila zelo podobna oddaja na RTL-u.Bili sta dve ekipi in vsaka je dobila iste sestavine in potem so morali skuhati jed in sladico iz teh sestavin.Oddajo je vodila zelo simpatična voditeljica, ki se je gibala med tekmovalci z njimi pokramljala in vse skupaj je poživila tudi dobra glasba,ki se je vrtela v ozadju,če se ne motim so imeli na voljo 30min.Na koncu so jedi ocenili trije žirantje.

Da zaključim - žal- meni je oddaja dolgočasna!

lp

anibas

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

18. jan 2013 14:20

No prišli smo do ugotovitve, da je oddaja dolgočasna in slabi tekmovalci, žirija vse skupaj. Se bo kakšna ki ima izkušnje v gostinstvu in še kaj, opogumila in jim pokazala kako se dela?

Lila Roza

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. jan 2013 14:26

Kolikor berem komentarje (oddaje še nisem gledala), ni problem v tem, da nastopajoči ne bi znali kuhati, ampak sam koncept in tehnična izvedba oddaje. Se pravi, je treba "krivce" iskati na ravni produkcije, ne pa na kulinariki. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti