Kokosovi cmoki

nanii  

član od: 31.12.2012

sporočila: 3

tema odprta - 31. dec 2012 12:12 | ogledi: 20.035 | odgovori: 8

Zdravo!

 

V kitajski restavraciji sva vceraj s fantom jedla za sladico "cmoke", ki so bili povaljani v kokosu, notri pa je nutella (oz.nekaj zelo podobnega :) ).

Bili so topli, nutella v sredini topljena,testo pa se je malo vleklo, kot bi bilo rahlo gumijasto(morda zaradi zelatine?).

Zanimae, ce slucajno kdo ve, kako se jih naredi, saj je to ena boljsih sladic kar sem jih kdaj jedla.

Takole izgledajo, vendar sem jih jedla, v drugi restavraciji, v grosuplju.

Lp in srecno novo leto! :)

 

nanii

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

31. dec 2012 13:00

nanii tole v kitajski na našem koncu imenujejo rafaelo kroglice...jo pa res take okusne in tisto polnilo te kar preseneti. Baje da so narejene na bazi riževe moke ali nečesa podobnega. Žal o temu nevem veliko, ko si jih zaželim grem kar v restavracijo.

lp

ledenka_

nanii  

član od: 31.12.2012

sporočila: 3

1. jan 2013 12:26

 

Hvala za link! Sem probala z navadno rizevo moko in alpskim mlekom sladkanim ter nutello, pa ni ravno isto, je pa podobno. Na linku je uporabljena "sladka" oz. lepljiva rizeva moka in pa sladkano mleko v prahu z dodatkom vanilije( sweetened condensed milk), ce sem prav prevedla. Bom poizkusila najti obe sestavini v leclercu, saj prvic slisim zanju :)

 

Lp

nanii

Prah  

član od: 1.2.2009

sporočila: 11

1. jan 2013 17:59

Sladko riževo moko sem jaz do sedaj našla samo v trgovini Kitajski vrt v Šiški. Ne da pa se je nadomeščat z drugimi mokami, ker edino ta da tisti žvečljiv, lepljiv gumijast efekt.

Prah

Vidovski  

član od: 7.1.2013

sporočila: 2

7. jan 2013 19:31

Hej!

 

Evo, moj prvi post na Kulinariki;) 

 

Temu, kar si jedla Nanii, se reče "mochI (moči)". Je priljubljena "žvečljiva" azijska sladica. Jejo jo tako na Japonskem kot Kitajskem.

Narejena je iz sladke riževe moke (glutinous rice flour, sweet rice flour), jedilnega škroba (lahko tudi pšenična moka) in različnih vrst polnila (črni sezam, arašidi, kokos, rdeči fižol).

 

Enostaven in hitr recept je:

1,25 šalice vode zavremo

dodamo 0,5 šalice sladkorja in mešamo da se razopi

dodamo 0,5 šalice škroba in

2,5 šalice sladke riževe moke

 

Mesimo dokler masa ne postane gladka in srednje trda, nekako dve ali tri minute. Potem naredimo majhne kroglice, jih sploščimo, dodamo nadev in iz vsega skupaj spet nardimo kroglico.

Zavremo vodo in v parilnikh kuhamo 10 minut. Ko so kuhane, jih še vroče povaljamo v kokosovi moki. Ohladimo in pojemo;)

 

Dober tek vsem:)

 

lpV

 

 

Vidovski

Vidovski  

član od: 7.1.2013

sporočila: 2

7. jan 2013 19:41

Aja, vse sestavine se da kupiti v trgovini Kitajski vrt v Šiški. Imajo pa tam tudi že pripravljene mochije, različnih okusov.

Vidovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti