Ljudje v hotelski restavraciji

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. jan 2013 18:44

666 je napisal/a:

Mislim, da k odraščanju - vsaj za fante - nujno spadata upor avtoriteti/pravilom/omejitvam in razgrajaštvo per se. Pobalinstvo, če hočete. Obstajajo izjeme, a so prav to - izjeme. Vsaj z moje perspektive na odraščanje mene in moje generacije (kakih 120 otrok iste starosti z moje OŠ).

Potem pa taisti pride v SŠ in je čiiiiiiisto drugačen.


rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. jan 2013 19:15

Z uporom avtoriteti s popolnoma strinjam, to je del odraščanja vseh, ne samo fantov. Tega z razgrajaštvom per se pa nisem pripravljena požreti. Že mogoče, da se ti s tem tolažiš, ampak to ne spremeni dejstva, da destruktivnih izpadov prav nobena kultura ne tolerira. Se pravi, da smo spet pri tistih podivjanih otročajih in funkcionalno nezrelih starših, s katerimi se je ta debata začela. 

Sonja

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

3. jan 2013 19:45

Pa še moje mnenje: poleti je bila sestra v hrvaškem hotelu v Istri, sicer res cenejša varianta in samo 2*, ampak vseeno, po obhodu hotela in vse te gneče, me tak način dopusta še zdaleč ne privlači (okusi so pač različni). In seveda, ker je veliko ljudi, vidiš vsega. Tako kot ugotavljajo še nekateri v tej rubriki, se bolje počutim v apartmaju, mirnejših kotičkih, ipd

majaos

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

3. jan 2013 21:09

rimljanka je napisal/a:

Potem pa taisti pride v SŠ in je čiiiiiiisto drugačen. 

rimljanka, napisal sem "v nižjih razredih osnovne šole". Človek se med 10 in 14 letom spremeni bistveno bolj kot med 40 in 44.

limnol je napisal/a:

Tega z razgrajaštvom per se pa nisem pripravljena požreti. Že mogoče, da se ti s tem tolažiš, ampak to ne spremeni dejstva, da destruktivnih izpadov prav nobena kultura ne tolerira.

Pa saj ravno to je moja poanta - tega nobena kultura ne tolerira in ne sme tolerirati! mamaF je opisovala, kako je nazjala tiste fante, ki so proti njenim otrokom metali petarde - in jaz sem hotel reči, da je prav, da jih je. Kot je prav, da sem jih jaz dobil, ko sem cefral kaslce sosedom. Kot je prav, da smo se bali kazni, če smo zamudili k pouku ali med poukom hodili po razredu (kar je danes splošna praksa).

In, oprosti, če bi bil jaz "podivjani otročaj" in moji starši "funkcionalno nezreli", potem bi me na koncu oni pred sosedom zagovarjali (kar me niti približno niso, za razliko od kakšnih staršev danes) in jaz ne bi dojel vse blesavosti svojega početja (kar definitivno sem).

Naša generacije je, npr., imela precejšen rešpekt pred določenimi učitelji, bali smo se jih, strogi so bili, in če je bil z njimi kak konflikt in so morali starši priti v šolo, so nam pošteno doma navili ušesa. Učitelji, ki smo jim danes vsi hvaležni, ker so nas ogromno naučili.

Danes se dogaja, da svet staršev take (oz. celo taiste, v tem primeru) učitelje odstavlja, če pa so starši zaradi kakega konflikta med otrokom in učiteljem poklicani v šolo, potem se mora učitelj zagovarjati, kako si drzne tako znašati se nad otrokom.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. jan 2013 0:00

666 je napisal/a:
 Naša generacije je, npr., imela precejšen rešpekt pred določenimi učitelji, bali smo se jih, strogi so bili, in če je bil z njimi kak konflikt in so morali starši priti v šolo, so nam pošteno doma navili ušesa. Učitelji, ki smo jim danes vsi hvaležni, ker so nas ogromno naučili. 

 

666 je napisal/a:
V učiteljice smo skozi izpraznjene tulce kemičnikov ("pihalnike") streljali poslinjene kroglice papirja. 

 

Vau, hud rešpekt.

tulka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. jan 2013 0:15

tulka je napisal/a:

666 je napisal/a:
Naša generacije je, npr., imela precejšen rešpekt pred določenimi učitelji, bali smo se jih, strogi so bili, in če je bil z njimi kak konflikt in so morali starši priti v šolo, so nam pošteno doma navili ušesa. Učitelji, ki smo jim danes vsi hvaležni, ker so nas ogromno naučili.

666 je napisal/a:
V učiteljice smo skozi izpraznjene tulce kemičnikov ("pihalnike") streljali poslinjene kroglice papirja.

Vau, hud rešpekt.

Nekateri učitelji imajo avtoriteto, drugi pač ne.

Kaj točno hočeš povedati? Diskreditacija drugega sama po sebi ni poanta.

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

4. jan 2013 8:05

Nas je temu podobno doživetje v hotelski restavraciji odvrnilo od nadaljnih dopustovanj v hotelu. Samo enkrat smo si privoščili dopust v Grčiji, v lepem hotelskem naselju, ki je bil poleg nekaj Slovencev, poln Nizozemcev, Nemcev in Avstrijcev. Zahodnjakov iz razvite Evrope bi lahko rekli! Če jih bom označila za prašiče, bo to zelo blag opis. Otroci so lahko počeli kar so hoteli - dobesedno, s hrano se je delalo, da mi je želodec obračalo. Ni, da ni! Tisti teden smo vzdržali, na obroke hodili takoj, ko se je restavracija odprla in mislim, da nas take oblike dopustovanj več vidijo ne

 

 

 

onija

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. jan 2013 8:50

666 je napisal/a:

 

In, oprosti, če bi bil jaz "podivjani otročaj" in moji starši "funkcionalno nezreli", potem bi me na koncu oni pred sosedom zagovarjali (kar me niti približno niso, za razliko od kakšnih staršev danes) in jaz ne bi dojel vse blesavosti svojega početja (kar definitivno sem).

Naša generacije je, npr., imela precejšen rešpekt pred določenimi učitelji, bali smo se jih, strogi so bili, in če je bil z njimi kak konflikt in so morali starši priti v šolo, so nam pošteno doma navili ušesa. Učitelji, ki smo jim danes vsi hvaležni, ker so nas ogromno naučili.

 

Ah ah ah. Mogoče bi bil že čas, da se sprijazniš, da prav vedno prav vsi pa tudi ne razmišljajo in govorijo samo o tebi. Ampak, če bereš malo dalje, pa prideš do tega, da se v ene učitelje ne sme pljuvati papirnatih kroglic, ker imajo avtoriteto, v druge pa lahko, ker nimajo avtoritete..... no, to bi mi pa verjetno lahko pojasnil kvečjemu kak podivjani otročaj. 

Sonja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. jan 2013 10:00

limnol je napisal/a:

Ah ah ah. Mogoče bi bil že čas, da se sprijazniš, da prav vedno prav vsi pa tudi ne razmišljajo in govorijo samo o tebi. Ampak, če bereš malo dalje, pa prideš do tega, da se v ene učitelje ne sme pljuvati papirnatih kroglic, ker imajo avtoriteto, v druge pa lahko, ker nimajo avtoritete..... no, to bi mi pa verjetno lahko pojasnil kvečjemu kak podivjani otročaj. 

limnol, zakaj se trudiš spregledati, da sem že vsaj dvakrat izrecno napisal:

666 je napisal/a:

Seveda smo že takrat vedeli, da je vse to narobe - to je bil vendar poglavitni razlog, da smo to sploh počeli!

666 je napisal/a:

Pa saj ravno to je moja poanta - tega nobena kultura ne tolerira in ne sme tolerirati!

Jaz svojega priznanja nisem napisal zato, da bi potem "prav vsi začeli razmišljati in govoriti o meni", verjemi, da je bil namen nasproten - želel sem, da bo koga spodbudilo k razmisleku (tiste vrste, kakršnega sta k tej temi prispevali Vendelina jr. in mamaF).

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 04. 2013 10:11

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. jan 2013 10:13

 ne zgražam se, niti se ne naslajam. Samo zabavam se. Koliko posamezni prispevki koga spodbudijo k razmišljanju, je seveda v veliki meri odvisno tudi od bralcev. Sicer dostikrat ravno pri tistih, ki bi se najbolj morali zamisliti, ta impulz ne pride skozi, ampak to je ena od stvari, s katerimi je treba pač živeti. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti