Kako ohraniti pire krompir topel

lcy  

član od: 3.5.2009

sporočila: 11

tema odprta - 30. dec 2012 16:59 | ogledi: 9.683 | odgovori: 8

pozdravljeni,

glede na povečano število prijav za jutrišnjo večerjo bi potrebovala nasvet:

kako naj naredim dovoljšnjo količino pire krompirja že pred prihodom gostov in ga ponudim toplega (razlika cca 4-5h)? čaranje pireja v kuhinji, ko bodo že vsi prisotni, reees ne pride v poštev...

najlepša hvala za nasvete!

L.

lcy

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. dec 2012 18:28

Icy..v večjo posodo daš vrelo vodo..v to posodo skledo z pire krompirjem in pokriješ in daš na mali ogenj,da je voda spodaj skoz topla.To sem videla po televiziji,sem sprobala in deluje.Pred postrežbo dodaj še malo masla,premešaj in postrezi...uspešno jutri pri silvesterski večerji...

 

 

Vrtejbenka

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

30. dec 2012 18:42

tudi meni se včasih zgodi, da krompirja ne moremo vsi hkrati jesti. takrat ko že vem, da je sigurno hladen, zavrem nekaj mleka, pire je tako in tako že postal suh, ga zalijem z vrelim mlekom, premešam in je v trenutku boljši ter topel. vsekakor ni tako vroč kot takrat, ko se ga na začetku servira, ampak je še vedno super.

Mamka Bršljanka

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

30. dec 2012 21:40

No, tole pa tudi mene zanima: a se lahko maso za vojvodinjin krompir pripravi kakšno uro vnaprej in potem speče tik pred serviranjem?

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. dec 2012 23:10

Seveda se lahko kormpir za vojvodinjine kupčke pripravi prej.

Pire krom pir se pa ohrani topel na čisto preprost način: v pokriti posodi v pečici. Jaz v pečici veliko jedi hranim, da ostanejo tople, sploh ko kak obisk zamuja. Ali pa tisto,kar pripravim prej, da imam čas za kakšnp reč, ki jo je trebazadnji trenutek naredit.

 

 

Na koncu koncev se pa hladen pire en dva tri pogreje v primerni teflonski posodi ali v mikrovalovni pečici.

Na steklokermični plošči pa ostane vroč vsaj še kakšno potem, ko jo izključimo, v primerni posodi seveda.

mamamia

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

31. dec 2012 9:40

Hvala!

lcy  

član od: 3.5.2009

sporočila: 11

31. dec 2012 14:07

tole z vojvodinjinimi kupčki je super ideja... work in progresss ;) hvala!

 

 

lcy

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

31. dec 2012 18:19

Pire krompir se  lahko čisto preprosto pregnete in segreje v mikrovalni. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti