Čas peke v lončeni posodi

Bosh  

član od: 30.12.2012

sporočila: 1

tema odprta - 30. dec 2012 12:50 | ogledi: 18.424 | odgovori: 12

Pozdravljeni,imam eno oprašanje.Kupili smo lončeno posodo v Merkurju in me zanima koliko časa še peče piščanec s krompirjem in na kakšni temperaturi,hvala!!!

Bosh

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. dec 2012 13:00

Kot lončeno posodo misliš rimski lonec? Če boš pekel celega piščanca, bo, odvisno od velikosti, potrebno peči vsaj eno uro, raje malo več (mislim, da tudi tu velja tisto pravilo 1 ura za 1 kilo). Temperatura  - tako nekaj srednjega, jaz nastavim na 180oC, ampak pečice so zelo različne, ti svojo najbolje poznaš. Krompirja raje ne daj zraven na takoj na začetku, da ne bo preveč razkuhan. 

Pa ne pozabi dobro namočiti lonca pred peko, sicer lahko poči.

Sonja

Bosh  

član od: 30.12.2012

sporočila: 1

30. dec 2012 13:11

Ja, rimski lonec je.Bil sem na ogledu ,piščanec in krompir dobivata barvo Še pol urice pa bo kosilo na mizi!Sonja hvala za expresni odgovor!

Bosh

lcy  

član od: 3.5.2009

sporočila: 11

30. dec 2012 17:06

pečenje piščanca v rimskem loncu: do 2h. da krompir ne preveč razmočen, ima pa še vedno okus - jaz nekje po polovici pečenja odijem presežek nastale takočine in pečem dalje...

mimogrede: kje se da dobiti rimski lonec. jaz bi potrebovala še enega in ga že nekaj časa iščem.

hvala, LPL

lcy

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

30. dec 2012 17:55

Bosh je zgoraj napisal, da ga je kupil v Merkurju. Poskusi najprej tam :D

Mamka Bršljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jan 2013 11:04

Eno (okej, dve) vprašanje (vprašanji) : koliko časa se mora to čudo namakati in v čem, preden se uporablja? Namreč, pri nas smo imeli glinaste modele za potico - so rekli, da je treba notri uliti toplo mleko in počakati, da se stvar popolnoma shladi, da se glina prepoji in da se znebimo "blatne arome". To naredili, stvar je po dveh sezonah počila. Od takrat naprej se ogibam glinastih zadev. Zato me zanima, če ima kdo glinasto posodo v redni uporabi in je zdržala več kot dve leti in kako se to doseže?

Vendelina jr.

ALENKA9  

član od: 1.8.2008

sporočila: 37

2. jan 2013 11:32

Glinene posode uporabljam tako, da nalijem v veliko posodo vodo ter postavim glineno posodo vanjo

za kakšno uro. In pa seveda pazim, da jih ne postavim v vročo pečico.

Manjše posode (porcijske) pa navadno ne namakam, ampak kar uporabim. Zaenkrat so še "žive" - pa

jih uporabljam kar precej.

LP

Alenka

ALENKA9

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. jan 2013 11:34

Jasno, ne dve leti  ampak več kot 2 desetletji, najstarejši pekač morda že blizu 50 let. Pred ponovno uporabo, ko pekač ni bil uporabljen dalj časa (mesece), ga namočim v vodo za nekaj časa. Tako ali tako je glaziran cel, le rob na spodnji strani, na katerem je stal v peči, ko so ga žgali, ni. Pekač obrišem, ker uporabim vročo vodo, je že primerno segret, zato ga le namastim in dam vanj testo.

Ima pa ta pekač eno samo smrt, poči, razleti se, ker ni več piskrovezov, je pač treba tu in tam kupiti novega. Se to pač zgodi.

rimljanka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

2. jan 2013 11:54

Mi imamo kar nekaj glinene posode..glazirane in neglazirane..Neglazirane pekače je teba namočit,tako kot je napisala Rimljanka.V njih kar veliko pečemo..od moje stare mame iz Škofljice imam tudi velik okrogel pekač za potico..žal je malo počen in ga ne uporabljam več,ker se bojim da ne bo zdržal ponovne peke potice.V dvodelnem pekaču..to je z pokrovom,pa se naredijo najboljše pečenke,piščanec z krompirjem,zelenjavo..malo pred koncem samo odmaknem pokrov,da se še malo jed zapeče..mi rečemo za toko finale.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

2. jan 2013 12:02

Nekaj moje lončene posode...

 

Vrtejbenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2013 9:20

Okej, punci, sem, opogumljena, včeraj kupila en manjši glinast pekač (glaziran), pa da vidim, kako se bo sheperd's pie obnesla v njem

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti