Aparat za peko kruha

tema je zaklenjena

Domzy

sporočila: 5

tema odprta - 29. dec 2012 9:02 | ogledi: 10.519 | odgovori: 20

Živjo vsem skupaj,.... 

Res je, da je bilo na to temo že ogromno napisanega, vendar so vsi komentarji že precej zastareli, zato sem se odločil odpreti novo temo glede aparatov za peko kruha.

Sam sem novopečeni lastnik aparata za kruh Moulinex OW1101 in moram priznati, da sem po prvi uporabi precej navdušen. Za nakup sem se odločil predvsem zaradi tega, ker nočem več plačevati 3€ in več za kg kruha in pa zato, ker rad pazim na prehrano in želim vedeti, kaj kruh ki ga pojem vsebuje.

Kot že omenjeno, sem včeraj spekel tudi svoj prvi kruh. Zaradi strahu in popolnoma nič pojma o peki kruha sem se odločil, da bom uporabil kar Šparovo mešanico za pšenični kruh s semeni malo oljčnega olja in vodo. Kruh sem pripravljal po recepturi iz priložene knjižice in moram priznati, da mi je bil zelo všeč.

Prilagam tudi sliko, da lahko vsaj na videz ocenite moj izdelek :) 

Glede na to, da sem že napisal, da o peki kruha nimam blage veze, vas naprošam, če mi lahko napišete kakšne recepte, namige, komentarje na kaj biti pozoren,....res bi mi bilo v veliko pomoč. Vendarle nebi jedel kruha samo iz Šparove mešanice ;)

Že v naprej vsem hvala.

Domzy

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. dec 2012 9:32

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=710&  tole je tema, katere zadnji odgovor je star slaba dva meseca. Če ti je to zastarelo, potem je bolje, da ne sprašuješ po forumih, ker ti bodo odgovori zastareli takoj, ko jih boš bral. In ne boš mogel delati po njih - ker ko se boš skušal ravnati po njih, bodo že zelooooo zastareli.

Poleg tega mi ni jasno, kaj naj bi bilo najnovejšega v odgovorih, kako se peče kruh v mašini - menda ne misliš, da dajo zraven čokolado, jajca, med ali celo luskine zlatih ribic (prosto po Ferdu Godini)????

lp

P.s. Aha, še tole: poleg toliko tem o peki kruha v mašini, ti pa odpiraš novo, moraš biti pa res precej podoben Fructalovemu soku.....http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=710&



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 29.dec 2012 09:34

Domzy

sporočila: 5

29. dec 2012 9:59

Odlično!

Vendarle ni bila dobra ideja se prijavit na forum od katerega se pričakuje, da so drugi uporabniki spoštljivi :(

Delete profile in 3...2...1...!

Domzy

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. dec 2012 10:19

Ej Domzy,

ti si pa res ena nežna rastlinica, ne more ti biti lahko na tem svetu, ampak kaj čemo, vsi se borimo, kot vemo in znamo. Zagotavljam ti, da so dva meseca stari recepti za kruh še vedno uporabni. Poskusi torej delati po njih, OK?

Sonja

Domzy

sporočila: 5

29. dec 2012 10:37

Absolutno se strinjam s tem, da z recepti, ki so bili objavljeni dva meseca nazaj ni nič narobe, pa vendarle se mi zdi, da ni potrebno nekoga žaliti, če želi odgovor na določena vprašanja četudi za to odpre že 27-to temo z istim naslovom?

Pa še to. Vsak preden si je potrdil profil na forumu je moral prej prebrati pravilnik o le tem. Ali pač ne?

Kakorkoli že,....profil ostaja, čakam pa na bolj pozitivne odzive.

 

Domzy

beembo

sporočila: 2

29. dec 2012 10:38

...tale "elaphus" pa zgleda zjutraj ni dobila...in seveda je potrebno sikati vsevprek...DRAGA uporabnica...če imaš osebne frustracije v življenju, uredi to na drugačen način in ne tako, da si ustvarjaš profile na raznoraznih uporabnih straneh, da lahko "napizdevaš" in predvsem žališ ostale uporabnike...

Če se pa že vrnemo na link...ki govori o TEŽAVAH s pekačem...bi rekel, da si še nepismena in funkcionalno nesposobna, da vsaj odgovoriš na vprašanje ki ti ga določena oseba postavi...če pa odgovora ne moreš podati...tudi žaljivk ni potrebno stresati...a ne?

Cervus tudi tebi :)

P.S.

Če je nekdo podoben fructalovemu soku...a to pomeni, da je okusen, naraven, poln vitaminov in slovenskega porekla?

 

...da se vrnemo na vprašanje ki ga je Domzy postavil...

...za prvo uporabo pekača zgleda super...jaz bi ti sicer osebno svetoval, da se za recepte obrneš kar na "strica googla", ti vsaj ne bo skočil za vrat in poskušal izsesati kri že navsezgodaj zjutraj...najdeš ogromno okusnih zadevic...sicer v angleškem jeziku, ampak mislim, da ti bo šlo.

Veselo uporabo naprej :)

 

lp

Miki

 

 

 

 

 

beembo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. dec 2012 10:44

Uf, to je pa dobra žetev, dva nova težaka na isti dan! Ni kaj, v dvoje vama bo laže. 

Sonja

beembo

sporočila: 2

29. dec 2012 10:51

Mhm...tudi jaz tako pravim...dve zafrustriranki manj kot v eni uri..."top****" :D

 

lep dan dekleti :D

beembo

Domzy

sporočila: 5

29. dec 2012 10:55

Uh,...ego,...huda reč, če ga nekdo pohodi.

Res je laže nama bo :)

Domzy

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. dec 2012 11:07

Domzy in Beembo nič se sekirat, ta glavno šele pride. Kot bi rekla ena izmed uporabnic, že letim po kokice!

marjja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. dec 2012 11:08

http://www.kulinarika.net/recepti/iskanje/?besede=kruho

Tukaj imaš nekaj receptov, če ti bo kaj pomagalo.

Jaz ponavadi pečem po receptu, ki je bil priložen zarven kruhomata (pustmo to, da ga že ene 2 meseca iščem, ker sem ga tako dobro pospravila, da se ja ne bi kam založil... )

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti