Kako se znebiti bolh v sobi?

nelimwa1  

član od: 27.12.2012

sporočila: 5

tema odprta - 27. dec 2012 11:21 | ogledi: 23.543 | odgovori: 19

moja muca je stara 8-mesecev in je zelo rada zumaj in ima bolhe in bolhe so se v moji sobi  na jogi in nevem kako se jih naj znebim prosim pomagajte !!!!!!!!!!!

nelimwa1

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

27. dec 2012 11:33

Pa vzglavnike in odeje moraš tudi očistiti zajedalcev-s pranjem lahko jih pa tudi daš v zamrzovalnik in jih nato še opereš,prav tako vse plišaste igrače!!!

 

toppy

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

27. dec 2012 12:50

Pa na tla ne pozabi; sama sem pomivala kar z vodo, v katero sem nalila nekaj "mačjega" šampona. Bodi vztrajna. 

Ava

nelimwa1  

član od: 27.12.2012

sporočila: 5

27. dec 2012 13:34

ja pa hvala ali je možno da so v oblačilah in kako ukrepat če so?   in bio kill sem kupila in našpricala sobo ali veste ali to pomaga?

 



nelimwa1

Sporočilo je spremenil(a) nelimwa1 dne 27.dec 2012 13:37

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

27. dec 2012 14:04

V lekarni v Avstriji lahko kupiš Cit Floh Nebel Spray. Mislim da stane nekje okoli 20 eurov.

Z njim našpricaš stanovanje in ga potem zapustiš za 6 ur. Po 6 urah za 30 minut prezračiš stanovanje in to je to. Ubije vse bolhe. Preverjeno iz lastnih izkušenj!

Mi smo probavali tudi z Biokillom, ampak je treba biti kar vztrajen. Meni je ta spray iz Avstrije svetovala veterinarka.

emmy

nelimwa1  

član od: 27.12.2012

sporočila: 5

27. dec 2012 14:08

hvala emmy se da kaj podobnega dobiti v sloveniji?

nelimwa1

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. dec 2012 14:20

Predvsem pa muca potrebuje ovratnico proti bolham, sicer bo vse delo zaman.

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. dec 2012 15:50

Bolhe na domačih živalih so menda kar trdovratne. Muco boš morala verjetno parkrat peljati k veterinarju, ker navadno imajo le ti dobre načine za odstranjevanje bolh. Vajo boš morala po vsej verjetnosti nekajkrat ponoviti, torej soba in muca in soba in muca....

Sicer je pa to dobra lekcija: Ceneje je muci kupiti tekočino proti ušem in ostalim zajedalcem, ki jo doziraš mesečno, kot pa se ukvarjati z odstranjevanjem uši.

 

 

Vanja

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

27. dec 2012 16:33

Najprej mačko umij s šamponom proti bolham ali pa uporabi insekticidni sprej ki takoj pobije bolhe in tudi ličinke. Nato pa kot so že punce rekle vse kar se da oprati, operi tla pa pomij z kakšnim desectinom ali podobno zadevo ki dovolj močno deluje da pobije vse te žužke. Pa sploh po kakšnih špranjah in tko tam se najrajš skrivajo. Potem pa mački še kupi ampule ali pa ovratnico. Bo pa pomojem treba sobo kar mal večkrat razkužit. Upam da se ti jih uspe znebit, velik sreče :)

barby.p

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. dec 2012 17:06

barby.p je napisal/a:

Najprej mačko umij s šamponom proti bolham  .....................................................

barby.p

...................... pa, bodi previdna, ko je ( mačko ) ožemaš!

 

ežoj

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. dec 2012 1:03

Nekaj nasvetov iz raznih forumov in spletnih strani:

http://tvslo.si/predvajaj/kako-se-znebiti-bol - prispevek na Radiu Slovenija


"Prvi korak: Odpravljanje bolh na vašem ljubljencu
Obstaja mnogo različnih načinov preventive in odpravljanja bolh:

- Ampule proti bolham so najbolj učinkovit način odpravljanja bolh. Vsebino ampule iztisnete na kožo na vratu živali, tako da prej razmaknete dlako.
- Tablete proti bolham uničujejo odrasle bolhe na živali.
- Šamponi proti bolham uničijo odrasle bolhe na vašem ljubljencu. Živali temeljito vtrite šampon. Začnite pri glavi in se pomikajte proti repu, tako da bolhe ne morejo pobegniti na glavo.
- Na voljo so tudi posipi proti bolham, vendar jih je težko enakomerno nanesti na dlako in so zato manj učinkoviti. Posipi in pršila so bolj uporabni za mačke, ki jih je težko kopati. Pri vsakem sredstvu proti bolham vedno preverite, kako pogosto ga je potrebno nanašati.

Drugi korak: Odpravljanje bolh v vašem stanovanju
- S sesalnikom za prah počistite celotno stanovanje, še posebno tam, kjer se vaš ljubljenec veliko zadržuje. Vrečko po sesanju zavrzite.
- Zamenjajte ležišče vašega ljubljenca. Uničite ga ali pa vsaj temeljito operite.
- Vse površine in pohištvo popršite s sprejem proti bolham. Še posebno pazljivo poškropite zareze in razpoke v tleh in v kotih. Vsaka bolha, ki jo zgrešite lahko proizvede na tisoče jajčec!
- Celoten postopek ponovite po 10 dneh.

Tretji korak: Preprečite povratek bolh
- Redno uporabljajte sredstva proti bolham.
- Sredstvo uporabljajte v takih časovnih intervalih kot je navedeno na embalaži"

(citirano od TUKAJ)

Pa še:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4416.0.
http://www.veterinakropec.si/Clanek_01.htm

http://marmelina.si/za-dusco-privezat/ljubljencki

 

 

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti