Kuhano vino, brez alkohola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. dec 2012 9:23

Naj mi bo oproščeno, ampak jaz še vedno ne razumem. Saj tisti hlapi, ki gorijo, niso V vinu. So že prišli iz vina in nazaj noter ne bodo več šli na noben način. Zakaj bi torej človek ogrožal svoje prste (če opustimo piromanske sladkosti)? 

 

Vanja, tule je tabelca o izginjanju alkohola med kuhanjem: http://whatscookingamerica.net/Q-A/AlcoholCooking.htm

 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. dec 2012 9:37

limnol je napisal/a:

Naj mi bo oproščeno, ampak jaz še vedno ne razumem. Saj tisti hlapi, ki gorijo, niso V vinu. So že prišli iz vina in nazaj noter ne bodo več šli na noben način.


Sonja

Vse, kar je nečisto in grešno, naj zgori v peklenskem ognju.......  Lahko, da bi hlapi, ko so enkrat v zraku, našli pot skozi nosnice v naše telo in tam opravili svojo razdiralno vlogo. Sovražnika je treba uničiti!!! (jaz to pri alkoholu včasih naredim na drugačen način - ne glih z zažiganjem )

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. dec 2012 9:52

666 je napisal/a:

limnol, proti starim mamam tvoja kemija nima šans.

Enkrat je bilo na Top Chef treba pripraviti poljubno flambirano jed. Ena reva je obupano poskušala prižgati vino  Ostali so jo samo gledali.



 

Krohotam se.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2012 10:11

elaphus je napisal/a:

limnol je napisal/a:

Naj mi bo oproščeno, ampak jaz še vedno ne razumem. Saj tisti hlapi, ki gorijo, niso V vinu. So že prišli iz vina in nazaj noter ne bodo več šli na noben način.


Sonja

Vse, kar je nečisto in grešno, naj zgori v peklenskem ognju.......  Lahko, da bi hlapi, ko so enkrat v zraku, našli pot skozi nosnice v naše telo in tam opravili svojo razdiralno vlogo. Sovražnika je treba uničiti!!! (jaz to pri alkoholu včasih naredim na drugačen način - ne glih z zažiganjem )

lp



cervus

 

Ti tudi?

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. dec 2012 10:18

Jaz izganjam alkohol samo na zadnji neimenovan način, najbrž sem zato tak ignorant.

Aja, mogoče je to tudi od tega - kako pridem do novih smeškotov?

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. dec 2012 11:02

limnol, meni je pomagalo brisanje celotne zgodovine brskanja.

lp

 

 

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. dec 2012 11:48

Pa je res pomagalo, hvala!

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti