Kuhano vino, brez alkohola

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

tema odprta - 27. dec 2012 6:57 | ogledi: 37.973 | odgovori: 27

Pozdravljeni

 

zanima me, ča lahko na kak način pripravim kuhano vino za nosečnice in doječe matere? Če dovolj dolgo kuham vino bo ves alkohol izhlapel ali ne? Bo imelo potem še sploh kak okus po vinu? Obstaja kakšna druga varijanta, da dobim vsaj približni okus kuhanega vina?

doloress

kozamurnik

sporočila: 2311

27. dec 2012 8:00

Alko ima vrelišče pri 78 in nekaj  stopinjh, torej povre in ostane zelo  zanemarljiva količina. <<<<<<<<<<<če nisi alkoholik si majhen kozarček lahko privoščiš, tem se odsvetuje, ker gre za kompulsivno pitje in je že najmanjši del alkota lahko povod da se ponovno zapijejo.

Ni to tvoj problem in mislim da ti en kozarček tako pripravljenega vina z zelo malo ostankov alkohola ne bo škodil. zagotovo ne. Ampak le eden , ne eden vsako jutro in eden popoldne.Okus bo ostal skoraj ravno tak!

 Veliko sreče mladi mamici!

murnik

kozamurnik

sporočila: 2311

27. dec 2012 8:11

Lahko  pa paskusiš  varianto za otroke, ki se sestoji iz  segrevanja  jabolčnega soka, cimeta, limone in klinčkov,



murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 27.dec 2012 08:12

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. dec 2012 8:32

kozamurnik je napisal/a:

Lahko  pa paskusiš  varianto za otroke, ki se sestoji iz  segrevanja  jabolčnega soka, cimeta, limone in klinčkov,



murnik



In tole je dobro za ves kozarec polizat! Kdo mara za vino, če ima segret jabolčni sok s cimetom!!!!!

lp

cervus

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

27. dec 2012 8:34

Ko pripraviš in skuhaš vino, ko je še na ognju ga enostavno s prižgano vžigalico zažgeš in ves alkohol s tem izhlapi. Tako na Primorskem delajo -tu sem to videla tako, da tisti, ki ima rad bolj alkoholno to ne dela.

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. dec 2012 8:47

Kot je rekla kozamurnik - četudi kaj malega alkohola le ostane, en kozarček nosečnici ne bo škodil. Ampak res ta en kozarček,  pa čez kak teden morda spet enega.  Med nosečnostjo sem občasno spila po pol deci ali največ dl rdečega vina na tri do štiri dni, mi je zdravnik rekel, da lahko to brez škode naredim. Sicer je včasih minilo tudi 14 dni ali več, da se nisem niti dotaknila alkohola, ampak besede zdravnika so odpravile slab občutek oziroma strah, da bi bilo kaj narobe, če sem občasno, ampak res občasno, ob kosilu ali večerji srknila kak požirek.

Saj se ga ne nalivamo vsak dan.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. dec 2012 9:21

Dolores,

po 15 minutah vrenja iz vodne raztopine izpari nekaj več kot polovico alkohola, po dveh urah okoli 90 %. Sama se odloči,koliko je zate sprejemljiva raven, ampak če hočeš priti na 0%, potem se moraš odločiti za vroč jabolčni sok. 

Sonja

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

27. dec 2012 9:37

Vem da nosečnicam ne škodi kak kozarec vina, tudi sama ga spijem, ampak, vsaka dela po svoje in ne mislim jim vsiljevati svoje volje, rada pa bi jih pocrkljala. Bom stestirala topel jabolčnik in pa tale sadni punč. To bo verjetno nekaj podobnega, kot smo pili na Dunaju, ko imajo otroški punč.

doloress

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

27. dec 2012 11:05

Lahko poskusiš tudi sadni čaj, kateremu dodaš cimet, klinčke, limonino lupinico, morda pikico mušk. oreščka, pikico ingverja, morda celo kardamoma.

Meni je bolj všeč kot kuhano vino, ki ga imam sicer tudi rada.

pirnica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

27. dec 2012 13:38

Lahko pa narediš bolj blago mešanico z vodo in vzameš že za osnovo tudi vino z manj % vsebnostjo alkohola. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti