Kokosovo pecivo

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 7. feb 2004 22:41 | ogledi: 6.137 | odgovori: 7

pecivo je zelo preprosto za naredit vendar rabis nekoliko več časa

narediš 2 plasti biskvita ena črna ena bela

(jst sm naredila 2 beli pa je tudi fino)

biskvit sestavine za 1 plast:

3 jajca

100g sladkorja

75g moke

75g gustina(če ga nimam jst uporabim kar navadno moko)

4 žlice vode

2 zravnani žlički pecilnega

vmes med 2 plasti biskvita namažeš z čopičem neko tekočino (sok, mleko ....po želji)

spodnjo plast premažeš z plastjo (tanko) marelične marmelade nato še z porcijo mase ki jo narediš takole:

125g dobre margarine

2veliki žlici sladkorja

2,5dl mleka

2 veliki (s kupčkom) žlici ostre moke

kokos po okusu (2-4)žlice

mleko in sladkor segrej

v posebni posodi vmešaj moko in vodo

dodaj margarino počakaj da se stopi

vmešaj kokos in vlij moko

kuhaj kot puding .. da se zelo zgosti

ves čas mešaj

nato navrh postavi še biskvit št2

vse postavi na hladno da se masa strdi

pecivo naeži na kocke 3x3 cm ki jih iz strani namočiš vsako posebej v isti masi kot si jo dal-a na sredino le da je narejena brez kokosa in z malo več mleka ... mora bit bolj tekoča

nato povalaj pecivo v kokosu in zloži na pladenj

na koncu z žlico po vrhu kjer je še viden biskvit namažeš z maso in potreseš s kokosom

temo je spremenil(a) t_baby dne 07. feb 2004 22:53:01

natkas  

član od: 13.10.2003

sporočila: 83

8. feb 2004 13:49

Recept se zdi zelo okusen, vendar Baby, oz. Irena, a ne bi morala recepta napisati v bazo receptov in ne v forum??

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

8. feb 2004 21:24

Eh, zakaj pa ne. Doslej smo na forum poslali že iks receptov, ki niso nikoli prišli v bazo. Saj se jih najde, če malo pobrskaš. Pa tole je bolj ziher varianta; na forumu ti noben ne more pritisnit enke za recept simona

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. feb 2004 8:40

Kako velik pekac? Cas peke, temperatura? Koliko kakava dodas za crni biskvit, ali pri tem zmanjsas kolicino moke? Kdaj dodas vodo? Pri pripravi nadeva das margarino v mleko? ali kam? Pripravis dva nadeva ali samo enega? Drugace je pa videti zanimiv recept. LP, R.

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

10. feb 2004 19:23

nevem kolikšen je pekač točno meni se zdi standarden za peko štrudla z malo višjim robom tak podovgovat toliko kot pečica pa tako ene 20cm širok ali nekaj takega če hočeš še bolj natančno lahko vzamem meter in g zmerim testo je pečeno ko ga z nečem špičastim(majhen nož, vilice...) prebodeš in ni na stvari nič pacastega testa če se zdi prva plast testa pretanka delaj drugo plast dvojno jaz vodo dodam kadar se zmislem nevem mogoče kdo drug ve kdaj je najbolj primerno temparatura hmm jst mam pečico na številke 6-7 pomoje da je nekako 180 stopinj kakava das poljubno jaz ga nisem dala nič drugače ko sem jedla to pecivo z kakavom je bil biskvit kar močno črn margarino dodaš v mleko in jo v mleku stopiš nato dodaš moko zmešano z vodo da to zgostiš za vsredino še kokos kuhaš 2x(1x z kokosom in 1x brez kokosa..zato ker ni pomena dajat kokos notr ker pecivo povaljaš nakoncu v kokosu) po potrebi celo 3x odvisno od tega kako maš gosto ... se prime količina mase na pecivo če je bolj gosto se prime več če je bolj redko manj zato moraš včasih skuhati maso 2x ali clo še večkrat masa je posobna po okusu kot domače rafaelo krogljice

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. feb 2004 15:47

Hvala za dodatne informacije. Se pravi da pridejo kocke kar visoke (relativno). Mislila sem, da peces v velikem pekacu (od pecice), samo potem bi bilo to zelo nizko. LP.R.

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

11. feb 2004 17:41

pridejo kocke naj bi prišle recimo 3x3x3 mogoče malo nižje je bolj kot pecivo ne kot piškot če ne namočiš prav veliko se pa da jesti tudi z rokami samo pazi ko nmakaš da jih ne namočiš preveč ker jih potem neboš mogla povaljati v masi in kokosu sj drugače ni težko za naredit samo precej časa vzame je pa zlo faj pa ni neki drago

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

4. jun 2004 20:24

Recept je v bazi po imenom Bele kučme, sicer ima ta biskvit različna imena, tako da se lahko pojavi na različnih mestih pod različnimi imeni npr. ruske kučmice. Je pa zelo dobro in sočno pecivo. Spela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti