Okrog sveta do srca

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

tema odprta - 23. dec 2012 14:16 | ogledi: 6.167 | odgovori: 23

Včeraj se je končala tako imenovana slovenska pustolovščina Okrog sveta do srca. Kakšen vtis je naredila na vas? Sprašujem namreč zato, ker se mi je par stvari zdelo čudnih. Naprimer fantek star 10 let je v oddaji preklinjal in nekje celo kazal sredinca. Oče ga je parkrat spodbudil, da je rekel kakšno stvar za katero sam ni imel "jajc". Celotna družina ni delovala navdušeno, kdo drug na njihovem mestu bi verjetno nasmejan speljal zadevo, vsaj takrat, ko je bila kamera prižgana. Ne vem zakaj je vsaka oddaja pri nas tak šmorn, na hitr skup zmetan

Lila Roza

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

23. dec 2012 14:50

Ne bomo oz. nismo gledali. Starša sta mi antipatična...

 

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

23. dec 2012 19:50

Gledala sem samo dvakrat. Po videnem se mi je zdelo, da bi se lahko bolj potrudili, povedali kaj koristnega, kakšne zanimivosti mesta, okolja, znamenitosti.. ne pa da so samo naštevali kaj vse so videli..

Meni se je zdelo dolgočasno in nezanimivo, čeprav načeloma popotniške oddaje/dokumentarce zelo rada gledam.

LP

Euphoria

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. dec 2012 23:15

Nikdar mi ne bo jasno, zakaj se mučite z gledanjem nečesa, kar vam ni všeč. Pa saj ima večina ponudnikov po 200 tv programov na voljo, gotovo boste našli kaj primernega zase.

Sicer pa nimam pojma o sami oddaji.

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2012 10:08

Nimam pojma, o kateri oddaji je govora. Na katerem kanalu pa je bila?

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2012 10:36

Šla pogledat, zdaj vem za kaj gre.

Imam pomislek - 80 dni in seznam držav. Težko rečeš, da je to ravno pot okoli sveta, vsaj si jaz si pod tem predtavljam nekaj več. A nekaj gotovo je, dragocene izkušnje nedvomno. O oddaji težko karkoli rečem, ker nisem gledala, bom pa vsekakor to storila, ker me res zanima, kaj so doživeli in kako bodo to predstavili.

Naši prijatelji - sicer brez otrok - so po svetu potovali dve leti in nekaj mesecev. Res sta obredla ves svet, živela po več tednov ali celo mesecev v določenih okoljih, eden od njiju se je celo zdravil, ker nkakor nista mogla domov. Delala sta na plantažah, v kuhinjah in še kje, tudi bežala, da sta si rešila življenje ...  po več mesecev sta bivala na vseh celinah, bila na tem, da na črni celini celo ostaneta, a sta se potem vrnila domov. Vmes preživljala krize, se razhajala, spala po najbolj bednih kolibah in včasih, ko sta se spomnila civilizacije, odšla za tri ali štiri dni v odličen hotel.

V nastajanju je njuna knjiga. Glede na to, kakšna mojstra fotografije sta, in ona tudi v pisanju (njene bloge sem dobesedno "požirala"), upam trditi, da bo to ena boljših popotniških knjig.

 

 

 

mamamia

Artemis  

član od: 9.7.2003

sporočila: 57

25. dec 2012 10:46

Brezvezna, totalno nepoučna oddaja; nisem mogla zdržati 5 minut zraven, ker me iritira to, da drug drugega neprestano prekinjajo. Pa itak nič pametnega ne povedo.

Artemis

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

25. dec 2012 12:19

mamamia je napisal/a:

Šla pogledat, zdaj vem za kaj gre.

Imam pomislek - 80 dni in seznam držav. Težko rečeš, da je to ravno pot okoli sveta, vsaj si jaz si pod tem predtavljam nekaj več. A nekaj gotovo je, dragocene izkušnje nedvomno. O oddaji težko karkoli rečem, ker nisem gledala, bom pa vsekakor to storila, ker me res zanima, kaj so doživeli in kako bodo to predstavili.

Naši prijatelji - sicer brez otrok - so po svetu potovali dve leti in nekaj mesecev. Res sta obredla ves svet, živela po več tednov ali celo mesecev v določenih okoljih, eden od njiju se je celo zdravil, ker nkakor nista mogla domov. Delala sta na plantažah, v kuhinjah in še kje, tudi bežala, da sta si rešila življenje ...  po več mesecev sta bivala na vseh celinah, bila na tem, da na črni celini celo ostaneta, a sta se potem vrnila domov. Vmes preživljala krize, se razhajala, spala po najbolj bednih kolibah in včasih, ko sta se spomnila civilizacije, odšla za tri ali štiri dni v odličen hotel.

V nastajanju je njuna knjiga. Glede na to, kakšna mojstra fotografije sta, in ona tudi v pisanju (njene bloge sem dobesedno "požirala"), upam trditi, da bo to ena boljših popotniških knjig.

 

 

 



mamamia

Waw, že samo tale kratek opis prepriča. Bo knjiga kmalu zunaj?

Lila Roza

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2012 16:47

Ne vem, vem le, da je v nastajanju, lahko ti pa sporočim, ko bo izšla.

lp

mamamia

uv  

član od: 19.12.2007

sporočila: 105

25. dec 2012 20:58

Pozdravljena. Mene tudi zanima, bi prosila za sporočilo ko bo izšla. Hvala in lepe praznike! lp

uv

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2012 21:41

http://www.rtvslo.si/blog/dominika-osvald

 

Tole za primer, stil pisanja, doživetja. Je pa še precej zanimivh reči, sploh iz Južne Amerike, ko je enkrat šlo zelo zares.

Pa tole:

pod fotkami je seznam držav, v katerih sta se zadrževala.

http://osvald.smugmug.com/

 

Sporočim, ko bo knjiga izšla.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 25.dec 2012 21:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti