Božična večerja

gurmanka123  

član od: 23.12.2012

sporočila: 1

tema odprta - 23. dec 2012 13:40 | ogledi: 12.119 | odgovori: 15

Živijo! Mene pa grozno skrbi kaj bi jaz jutri kuhala za božično večerjo. Namreč,ne želim pripraviti ZOPET ribe,zato bi rada nekaj v zvezi s svinjsko pečenko,če bi bila naprimer nadevana ali kaj,ker že dolgo išeč in mi nič ne ustreza. Prosim za ultra hiter odgovor :) .

 

Lp

gurmanka123

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. dec 2012 14:04

http://www.panvita.si/si/recepti/naj/1/svinjska-rib  Na, pa sem res žleht, a ne!? Praviš, ne bi ribe, jaz ti uturim ribo.  No ja, to je sam zato, ker sem zdele tolk grozno dobre volje (bolj grozne kot dobre) in evo, ultra hiter (vse je relativno) odgovor je tu.

lp

P.s. Me pa zanima, če bo vsaj kak "piš me v uh" nazaj priletel. Ponavadi pri takih vprašanjih ne.

cervus

gurmanka123  

član od: 23.12.2012

sporočila: 1

23. dec 2012 14:11

Mhm,ampak šri nam nismo ravno ljubitelji sliv.Kaj pa če bi to nadevali naprimer z jabolki ali pa celo z orehi? Ker imamo doma preveč kišt z jabolkami in bi jih radi porabili,da ne bodo zgnile. Še kakšen HITER recept mogoče :) ?


Lp
gurmanka123

Sporočilo je spremenil(a) gurmanka123 dne 23.dec 2012 14:17

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. dec 2012 14:25

A še pojemo namest tebe?????

 

cervus

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. dec 2012 14:34

Zakaj pa jabolk ne bi uprabila za prilogo? Lepo jih nadevaš z mešanico orehov, koščkov mesnate slanine in gorgonzole, na vrh žlička brusnic, pečeš lahko v pekaču ob pečenki (mimogrede, meni je všeč nadevana z jetrno-kruhovim nadevom).

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. dec 2012 15:00

Morda bi se pa malo potrudila sama in poiskala med tisoči receptov na naši strani, pa tudi temo o silvestrski večerji imaš, tam se menda tudi kaj najde. Konec koncewv, že prvi predlog si gladko zavrnila.

Oprosti, ampak takole na klic pa tule nismo, veš. Brez prosim, hvala,.....in podobnoih besed, ki nakazujejo vsaj malo vljudnosti s tvoje strani.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 23.dec 2012 15:06

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

23. dec 2012 15:12

gurmanka123 je napisal/a:

Živijo! Mene pa grozno skrbi kaj bi jaz jutri kuhala za božično večerjo. Namreč,ne želim pripraviti ZOPET ribe,zato bi rada nekaj v zvezi s svinjsko pečenko,če bi bila naprimer nadevana ali kaj,ker že dolgo išeč in mi nič ne ustreza. Prosim za ultra hiter odgovor :) .

 

Lp

 

gurmanka123

 

Gurmanka123, zagotavljam ti, da nisi edina, ki jo grozno skrbi kaj naj jutri pa še marsikateri dan pripravijo za večerjo ali pa kosilo. Ne ravno zato, da se ne bi ZOPET ponavljali, so pač različni razlogi. In težka bo, tebi svetovati, ker tebi nič ne ustreza. Upam, da boš dobila kak uporaben nasvet, da ne boste, ker si pač brez idej, sedeli kar ob navadni pečenki.

zeta

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. dec 2012 8:35

Jaz pripravljam svinjski ribico na različne načine:

1. Ribica nadevana z kozjim sirom, šparglji in tartufato ( ribico razpreš posuješ z naribanim sirom, daš blanširane šparglje, tartufato, zviješ. Blago posoliš, popopraš  in opečeš na maslu. Opečeno posuješ z timijanom v pršut, daš še v pečico za cca 15 min, da se pršut hrustljavo zapeče.  Zraven pečen krompir z rožmarinom.

2. V ribico narediš luknje z nožem kamor daš blanširano korenje in in 2 šparglja. Ribico začiniš in spečeš. Pride lep barvni mozaik.

3. V testu in sicer obložena z gobjim nadevam ali nadevam zmešanim kuhanim nasekljanik brokolijem, trdo kuhana jajca, gorčica, parmezan in jajca,.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. dec 2012 10:32

Kar tukajle bom vsem zaželela vesel, miren božič in dober tek, pa karkoli že boste pripravili za večerjo. Važno je, da jo boste zaužili v dobri družbi, v miru in zadovoljstvu.

 

naor

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. dec 2012 12:16

Mi bomo danes imeli za kosilo zgolj juho...nato proti večeru sledi predjed- kraški pršut, sir, olive in mini morska predjed , po odvijanju daril pa file orade, krompir, motovilec....borovničeva rolada, domači raffaelo, rumove kroglice, ferrero rocher...penina...

 

Tudi jaz vsem želim lep in miren Božič med najdražjimi....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

24. dec 2012 20:32

No, mi smo praznično večerjo že snedli..  :)

Imeli smo bolj...hm...( nismočepelivesdanzašporhetom večerjo), lepo na easy, fertig 4---3---2---1--- 

- Roastbeef z zeliščnim maslom ( home made)

- posut z zrni granatnega jabolka

- za dekoracijo in pokušanje, ter ugotavljanje ali paše zraven je bila polovica Pasijonke (izredno paše kislina sadeža zraven stejka..)

- popečena rustikalna bagqueta prelita z olivcem

- polnjene papričice z feto..

- kozarček žlahtnega dolenjca....

za sladico nemorem nič "this moment"....me pa čaka še Panetone z rozinami...

Mi smo izredno zadovoljni...sedaj počivamo na kavču...čez pet-deset minut bomo razmišlajali kaj "again" dat v usta...

Blagoslovljen in miren Božič vsem dobrim ljudem..

Escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti