Piškoti iz moke brez glutena

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

tema odprta - 19. dec 2012 7:34 | ogledi: 22.582 | odgovori: 29

Saj vem, da ste se že pogovarjali o tej temi, ampak mene zanima, če ima katera že pripravljene recepte za piškote iz ajdove, koruzne ali brezglutenske moke, ker bi rada za prijateljico spekla, da ne bo prikrajšana, ko pride na obisk.

Hvala, Branka

branka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

19. dec 2012 8:14

Letos sem pekla že:

kokosove rogljičke

začinjene piškotke

mamamiine janeževe piškotke, cimetove zvezdice (te itak niso iz moke)

orehove ploščice (tudi te ne vsebujejo moke)

Lepo so uspeli tudi stekleni piškoti, če želiš, ti zapišem recept in "prave" bonbone zanje.

 

Pazi le, da vzameš cele orehe, ki jih sama zmleješ (zmleti so lahko "okuženi").

Vse delam (kjer je moka potrebna) z moko Schar B.

 

Pa uspešno peko ti želim!

Pozdravček, Stanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. dec 2012 9:14

cimetove zvezdice so najboljše in brez glutena, potem macarons, kokosovi poljubčki. Glavno vse z oreščki in beljaki gre. 

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. dec 2012 19:24

Ja, hvala-sploh nisem pomislila, da lahko pečem peciva brez moke. Dobro, da sem vas vprašala za nasvet. Stanka in Rag_dol katere so to moke in kje se kupijo. Pa tudi bonboni me zanimajo. Sem pa iz normalne moke naredila steklene bonbone-enkrat mi niso uspeli, potem pa sem z vašo pomočjo ugotovila kje sem ga polomila-v velikosti luknje!

Pozdrav, Branka

branka

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

19. dec 2012 21:45

Jaz pa sem danes pekla Super dobro jabolčno pito iz baze, pa sem namesto navadne moke, dala moko brez glutena in maslo brez laktoze. Če nebi povedala, bi mislili, da so vse sestavine navadne. Ni spremembe v okusu in je res zelo dobra. Tako bom še druge kekse pekla.

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. dec 2012 23:09

Maper, kako pa je testo skup stalo? Jaz sem probala narest rezance s to moko in sem vse skup stran vrgla. Pa se nardijo s polnozrnato recimo super, čeprav tudi ni tako elastična.

branka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

19. dec 2012 23:19

branka.mahnic je napisal/a:

Maper, kako pa je testo skup stalo? Jaz sem probala narest rezance s to moko in sem vse skup stran vrgla. Pa se nardijo s polnozrnato recimo super, čeprav tudi ni tako elastična.

branka

 

Če kmu pride tole modrovanje prav :

brezglutenska moka zna bit včasih delikatna in je res fino, da uporabljaš tisto sorto, ki je določeni stvari namenjena. Schärova moka je po mojih izkušnjah super za kruh in veliko večino ostalih stvari. Fenixove na primer nimam namena več kupovati, ker sem iz nje doktorirala in mi še vedno ni uspel kruh z njo, zato sem obupala (nisem pa še z njo probavala piškotov ali kaj podobnega). Svakinji pa npr. pravita, da so jima s Fenixovo moko tiste kapice za princeske uspele neprimerno bolje kot s Schärovo. Po drugi strani mi do zdaj še z nobeno bg-moko testo za pico ni uspelo tako, kot mi z običajno moko za 'vsejedce' in ne vem, kje ga lomim. Pa še to: brezglutenska moka običajno zahteva nekoliko več tekočine, pri tem da nekaj časa rabi, da se potem zgosti (npr. masa za palačinke).

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

19. dec 2012 23:23

branka.mahnic je napisal/a:

Stanka in Rag_dol katere so to moke in kje se kupijo. Pa tudi bonboni me zanimajo.
branka

 

Vsaka večja trgovina s špecerijo, pri nas jo ima tudi vaški Tuš. Moke Schär imajo rumeno embalažo, moke Fenix (slovenske) belo. Pa da te ne bo vrglo na rit, ko boš pogledala ceno

rag_doll

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. dec 2012 23:33

Bom reskirala, ker priredin prednovoletno zabavo-sem šla v " penzijon" in ta moja prijateljica ima po novem te težave, pa ji bom ene dve stvari naredila-pecivo in kruh, da ne bo prikrajšana. Hvala za predloge, mi zelo prav pride. Sem pa čisto zbujena sem končala s peko in sem še polna adrenalina!

Lahko noč, Branka

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti