Kruhove " posode"

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

tema odprta - 18. dec 2012 21:09 | ogledi: 10.553 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

 

prosim vas za nasvet in informacijo kje oz. v kateri trgovini, pekarni v Ljubljani ali okolici Ljubljane ali sploh kje v Sloveniji, je mogoče kupiti kruhove posode (čaše, skledice...) ne vem kako naj jih pravilno poimenujem. Odreže se jim vrh, nato pa izdolbe ali potlači sredica ter se napolni z raznimi juhami, golaži... Sem improvizirala z malimi hlebčki, a to ni to, ker so preveč ploski.

Te skledice so super zadeva zelo uporabna in celo"šik". Seveda bi jih lahko spekla doma v t.i. novih glinenih cvetličnih lončkih, a je to za malo večjo družbo prezamudno, jaz pa sem bolj "instant" gospodinja predvsem zaradi časovne omejitve.

 

Zato prosim za vašo pomoč. Morda kdo ve, kje jih je moč kupiti ?

Hvala

 



renatazala

Temo je spremenil(a) renatazala dne 18. dec 2012 21:11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. dec 2012 21:43

Google takoj ponudi odgovor, ne samo enega, no.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. dec 2012 23:39

Renata, v google vtipkaj "kruhove skodelice" in izvedela boš vse, kar te zanima.

 

naor

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. dec 2012 13:58

Na ljubljanski tržnici, v pokritem delu ob Ljubljanici, čisto blizu Pečjakove prodajalne, je prodajalna kruha, kjer se lahko naroči skodelice. Sem pred časom vzela njihovo vizitko, če jo bom našla, napišem tel. številko, ker jih je potrebno naročit.

zvezdica55

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

19. dec 2012 15:20

Mene pa zanima zakaj se morajo pečt ravno na glinenih lončkih ? A bi mogoče ratalo, če bi jih pekli na narobe obrnjenem steklenem kozarcu? Samo razmišljam. Sej včasih smo take kozarce dali v krog potice,da je bila lepo okrogla.Saj pravim samo razmišljam. Kaj mislite?

gajka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. dec 2012 18:54

Gajka, tretja skoraj zapovrstjo sem, ki predlaga pogled na googel. Če vtipkaš kruhove skodelice boš našla dovolj in še več in zasledila boš tudi, da ti testa ni potrebno pečt na modelih ampak lahko enostavno spečeš hlebčke, ki jih, ko so pečeni izdolbeš. Vse tako lepo piše, da se ti splača pogledati, če imaš namen postreči v njih juho.

zeta

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

19. dec 2012 22:45

Jaz jih spečem kar sama. Naredim kruh po receptu kruh brez gnetenja, uporabim okrogle keramične posodice ter srebrno folijo za pečenje, potem pa odrežem pokrovček, izdolbem in nastanejo skledice. Za držalo na pokrovu skledice pa uporabim dekorativne lesene zobotrebce z bunkico, na katere napičim lovorov list, majhen paradižnik, olivo, ali pa kaj drugega .... Izgledajo prav lepo, pa še zelo okusne so. Sem že doživela, da so pojedli najprej gobovo juho s pokrovom, potem pa so poglodali tudi še skodelico, ki je bila primerno namočena

barty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti