Kruhomat gorenje bm 900 al

Rabraminca  

član od: 12.3.2005

sporočila: 65

tema odprta - 18. dec 2012 18:50 | ogledi: 10.256 | odgovori: 7

A ima kdo izkušnje z recepti s tega kruhomata. Priložena je tudi knjižica vendar če se kje še kaj več najde?

Rabraminca

radohova14  

član od: 13.3.2008

sporočila: 19

7. mar 2013 14:05

Za darilo sem dobila kruhomat BM 900 AL. Ko dam vse sestavine, tako kot piše in aparat vklopim lepo meša, vzhaja, ko pa se prične peči testo pade dol in je na vrhu štručke jamica namesto da bi bilo vzhajano. Vse sestavine vagam in točno odmerim ampak ne vem zakaj mi kruh vedno "pade dol". Ali mogoče kdo ve zakaj? Lepo prosim za odgovor in se vam že vnaprej zahvaljujem. LP

radohova14

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

8. mar 2013 9:26

Pozdravljena!

Mi imamo že več kot eno leto doma BM900W in je skoraj dnevno v uporabi. Zraven pa smo dobili knjižico receptov, kjer so za vsak kruh navedene sestavine za 3 končne velikosti. Ker ima naš aparat na voljo le 2 velikosti, sklepam, da so knjižice iste za vse modele. Smo imeli na začetku isti problem, ki smo ga rešili tako, da smo dodali manj kvasa(pri najmanjši količini, kjer piše 3/4 vrečke, smo jo dodali 1/2 in je zadostovalo). Potem pa je mož prevzel peko kruha in sedaj ga pripravi z navadnim kvasom in je kruh še boljši. Če želiš, ga lahko vprašam za količine.

f0rk

radohova14  

član od: 13.3.2008

sporočila: 19

8. mar 2013 15:59

Hvala fork, tudi jaz uporabljam navadni kvas, res pa je da ne dodajam mleko v prahu, olja oz. margarine ali masla.

V kruh dam samo moko, vodo, sol, sladkor in kvas vse pa točno izmerim oz. stehtam. Lepo bi vas prosila, če lahko vprašate moža za količine.

Moja knjižica ima recepte za 5 različnih količin sestavin, od 0,5kg pa do 1,350kg, sama pa vzamem sestavine za velikost štruce 0,9kg kruha.

Hvala in lepo pozdravljeni.

radohova14

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

12. mar 2013 15:37

Sem ti poslala na ZS

f0rk

Xhonder  

član od: 20.6.2013

sporočila: 2

20. jun 2013 12:50

Ravno smo pri nas kupili gorenjev kruhomat... pa bi tudi delali kruh brez masla in olja, torej moka+voda+kvas+sladkor... s čim nadomestite olje glede teže...z vodo ali moko ali enostavno samo izvzamete????? Koliko pa dodajate potem kvasa za 0,9kg kruha...sladkorja date toliko kot piše v priloženih receptih??? Za vse informacije in nasvete bi vam bila že v naprej hvaležna, preden spečem prvi kruh :)... Lahko še meni kak recept pošljete ali je to prevelika tajnost :)

Lep pozdrav

Xhonder

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

20. jun 2013 13:33

Xhonder, naj ti bo tale link v pomoč: http://www.kulinarika.net/zadetki.asp?splosno_besede=kr

Prvih nekaj receptov sem poklikala in večinoma niso vsebovali maščobe. Po nekaj vaje in preizkušanju različnih receptov, bo vse bolj preprosto in se ti bodo zgornja vprašanja zdela smešna. 

Uspešno peko!

kutikula

Xhonder  

član od: 20.6.2013

sporočila: 2

20. jun 2013 15:12

hvala :)

še to.... ste kdaj probali dati namesto vode radensko oz. katerokoli mineralno vodo in malo sode??? to sem prakticirala, ko sem pekla v pečici in je bil kruh dosti dosti bolj mehak in napihnjen :).... ali pa namesto kvasa uporabili vinski kamen???

LP

Xhonder

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti