Pisan sladkor

PIARA1  

član od: 21.11.2011

sporočila: 30

tema odprta - 18. dec 2012 13:20 | ogledi: 8.953 | odgovori: 7

Pozdravljeni!. Ima kdo kakšno idejo, kako pobarvati sladkor (zelena, rdeča),..

 

lp

PIARA1

neilona  

član od: 10.11.2012

sporočila: 2

22. jun 2013 0:30

Js pa morem priznat, da mi tole s špiritom in sladkorjem ni čisto najbolj jasno; a ni špirit nevaren? Bi pa potrebovala roza sladkor (imam barve v prahu...)

neilona

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. jun 2013 0:47

Alkohol, izpostavljen zraku - izhlapevanje in podobno, saj veš - je, kot strah ... znotraj votel, okrog ga pa nič ni.

s0ncek*

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

22. jun 2013 5:34

Jaz ga barvam tako, da sladkor stresem v vrečko (prozorna za živila), dodam malo barve v gelu, vrečko spnem s plastično sponko, nato pa sladkor v vrečko drgnem oziroma mučkam med seboj. Počasi se ves sladkor v vrečki obarva.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. jun 2013 14:24

neilona je napisal/a:

Js pa morem priznat, da mi tole s špiritom in sladkorjem ni čisto najbolj jasno; a ni špirit nevaren? Bi pa potrebovala roza sladkor (imam barve v prahu...)



neilona

Itak da špirit izhlapi (če ne verjameš, na steklo našpricaj steleks in počakaj). Vloga špirita je v tem, da raztopi barvo in z raztopino le oblije kristale sladkorja in nato izhlapi. Ker sladkor ni topen v špiritu, kristali da ohranijo lepo obliko- dobiš dobiš suhe, obarvane kristalčke sladkorja. Če bi namesto špirita vzela vodo, bi se kristali delno raztopili in to ne bi bilo več to. V bistvu dobiš en sladek, obarvan poc.

Barvaš pa lahko tako, kot DBpek (hvala za dobro idejo!), le da namesto gela uporabiš raztopino barve v špiritu, ki jo v vrečko dodajaš po potrebi (tako bo poraba špirita res minimalna).

Kar se tiče nevarnosti špirita- v prevelikih količinah je seveda nevaren, vendar je, če gre verjeti tabeli na wikipediji, namizna sol precej bolj opasna Sicer pa ti je že s0ncek* vse povedala- strah pa to....

LP, V.

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

25. jun 2013 13:47

Sladkor enostavno pobarvaš tako, da ga daš na peki papir, gor kapneš par kapljic (odvisno od željene intenzivnosti) tekoče jedilne barve in sladkor mešaš z žliško, dokler se ves ne pobarva. Potem ga pusti na zraku, da se posuši, in občasno premešaj, da se ne sprime. Tekoče jedilne barve se da kupiti skoraj v vsaki trgovini, na polici za peko, Schwartau (dr. Oetker), pakirano skupaj modra/ zelena/ rdeča/ rumena, rdeča škatlica z narisanim piškotom mucek. Uporabljajo se pri barvanju smetane, fondanta, tičine...

lollypop

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

26. jun 2013 11:32

Poizkusi kar tako, da v vrečko daš sladkor v prahu in malo rdeče barve v prahu ter dobro stresaj. Mislim, da ni treba barve nič raztopiti, poizkusi najprej z majhno količino. To sem videla na eni tv oddaji, jaz sem delala samo s tekočimi barvami, ker jih v prahu nimam in jih nisem zaradi tega kupovala.

Aja še ena malo izven teme... Dr. Oetker ima sedaj jedilne barve v gelu (tubice) pakirane tudi posamezno, jih imajo v vseh večjih trgovinah. So pa rumena, rdeča, modra, zelena in črna barva na voljo.

*Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti