Bela čokolada

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

tema odprta - 16. dec 2012 7:31 | ogledi: 9.911 | odgovori: 17

včeraj je moja mama delala kokosove solze. Dva dela piškota naj bi se zlepila s belo čokolado zmešano s kokosom. Nastal je en velik poc ki ga ni bilo mogoče namazati na piškote. Čokolada ni bila za peko, je to problem? S čim naj zdaj namaže in zlepi piškote, ki morajo stati več dni.. Prosim za pomoč..

catcat

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. dec 2012 7:55

Ni vsaka čokolada za peko, zato pa le te tudi obstajajo. Dejstvo je, da se ti lahko zgodi ravno to kar se ti je, če čokolada ni primerna. še posebej se ti to zna zgodit z belo čokolado. 

Čeprav zanjič mi je ratalo stopit belo Milka čokolado, da sem skupaj zlepla po dva piškotka, samo nisem dodajala kokosa, to je pa sploh usodna kombinacija, če ni prava čokolada, ker se vse skupaj še bolj zgosti.

Bela čokolada ima tudi drugačno temperaturo pri topljenju, in ta je nižja od temperature topljenja za mlečno ali temno,..

 

Zdej lahko rešiš tako, da daš v mes, ali temno čokolado, če jo imaš ( raje daj brez kokosa, ali pa ga dodaš manj, da ne bo pregosto), ali pa namažeš v mes z malo marmelade. Ne skrbi ne bo se preveč čutilo marmelade,..

Še lažje bi ti bilo pomagat, če bi vedli kakšne piškotke imaš oz kaj sta z mamo spekli. da bo pa npr okus tak kot mora bit, lahko še vedno navzven piškot namočiš še malo v belo čokolado in kar ročno mogoče posuješ ali povaljaš v kokos, če se seveda da, da bi bil piškot po videzu ok in pa, če še imaš kaj bele čokolade. Jaz sem Milko stopila kar v mikrovalovni in se je dalo, če večkrat jo moraš ven vzet pa premešat, pa pazit, da je ne zažgeš.

 

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. dec 2012 7:57

marmelado?

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

16. dec 2012 9:42

Predlagam Sparov kokosov namaz (Premium), jaz kokosove solze polnim z njim, ker je man packanja.

Ninja24

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

16. dec 2012 12:05

najlepša hvala za odgovore. Da, verjetno je res čokolada kriva. Bom že nekako rešila

catcat

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. dec 2012 13:43

Jaz delam kokosove solzice...ni važno katera bela čokoladaje(jaz delam z Lidlovo)ne smeš,dati preveč kokosa,ko stopiš čokolado(na majhni toploti)počasi daješ kokos in pri tem mešaš,vse skupaj mora biti še mal tekoče...jaz bi ,tisti poc,segrela,dodala še čokolado in malo kokosove maščobe,da bo bolj mazavo in še toplo namazala med piškotke....ni mi pa jasno ,zakaj mora par dni stati...

lp goga

rajhs  

član od: 8.10.2011

sporočila: 6

16. dec 2012 20:39

Mene zanima, kako narediti rdeč preliv za mušnice.Če dam raztopljeni beli čokoladi rdečo barvo, postane trda, če dodam olje se ne strdi, če pa dodam maslo, se sesiri. Mi lahko kdo da kako idejo kako naj naredim svetleč rdeč preliv.

rajhs

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

16. dec 2012 20:59

Jaz bi naredila beli led (beljak in sladkor) ter dodala barvo po kapljicah.

LP, Saša



Mir in dobro!

Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 16.dec 2012 20:59

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. dec 2012 22:53

Jagodna aroma za živila in sladkor v prahu,

po potrebi dodam še kako kapljico vode.

Vse dobro premešam, pomočim klobučke in jih sušim..

To je nasvet kulinaričarke Ane...njene mušnice so super...

lp goga

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. dec 2012 0:49

čokolade se ne da barvati s klasičnimi barvami. za to se dobijo posebne ali pa dodatki za klasične barve.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

17. dec 2012 8:02

 

Sem se tudi enkrat fino uštela z 'navadno' belo čokolado. Zelo lepo pa se obnese Mannerjeva bela 'kurvertura'.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti