Vloga ženske v gospodinjstvu

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. dec 2012 13:53

C'mon, največ verjetnosti, da se kje skregajo, je med prazniki in na počitnicah.....

Vendelina jr.

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. dec 2012 15:59

Hvala, vsa vaša mnenja cenim, se strinjam, žal so pa take zadeve zmerom bolj komplicirane, kot se zdi na prvi pogled. 

Pač ene stvari narediš iz "čistega mira".  Ker vse skupaj ni vredno, sem se odločila, da bom danes tiho, ko bomo pa odpotovali na "moje" konce, bo pa obratno, .  

Pa še eno rundo  keksov sem zažgala !!!

Silvija in vsi ostali, lep in miren (!) božič vam želim.

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2012 10:06

marjja je napisal/a:

Hvala, vsa vaša mnenja cenim, se strinjam, žal so pa take zadeve zmerom bolj komplicirane, kot se zdi na prvi pogled. 

Pač ene stvari narediš iz "čistega mira".  Ker vse skupaj ni vredno, sem se odločila, da bom danes tiho, ko bomo pa odpotovali na "moje" konce, bo pa obratno, .  

Pa še eno rundo  keksov sem zažgala !!!

Silvija in vsi ostali, lep in miren (!) božič vam želim.



marjja

 

Ne glede na zapletenost odnosov: vsakemu lahko točno toliko po glavi hodiš, kot dovoli.

Na srečo nam moja tašča praznike polepša, nikoli pokvari. Jih pa skuša njej kdo kdaj pokvarit, a poskrbim za to, da je ne "zadene" preveč. Je hvaležna za podporo.

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. dec 2012 11:19

Ah, mi smo imeli včeraj prvič po dolgem času imeniten večer. V kuhinji sem imela pomoč obeh hčerk, tudi moža..vsak je nekaj naredil in je bilo hitro. ..prav lepo  smo se zabavali ....že dolgo časa ni bilo tako prijetno. Ponavadi sem vse pripravljala sama in ko bi morala uživati sem bila že utrujena. Smo pa na koncu ugotovili, da bi narezek zadostoval, smo bili že siti. Od zdaj naprej bomo le še kaj malega prigriznili. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2012 11:24

Tašča  je sinoči tako dobro spekla purana, kot še nikdar. Velik je bil, okoli pet kg, ampak ji je uspel v nulo: še belo meso je bilo sočno. Zraven rdeče zelje (pol družine ga itak ne je), mlinci (sem se tako nabasala te dobrote, da sem še danes sita), riž, krompir s kurkumo in gorčičnimi semeni (ker eden iz družine ne more brez vsaj pridiha vzhodnjaških kuhinj niti ob božični večerji), motovilec in rdeč radič za solato; potem pa piškotki in potica, vmes malo (to je sicer relativen pojem) vina.

Tradicija, ki je ne moremo izkoreniniti, a ker si tašča to želi, ji ustrežemo.

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. dec 2012 11:33

Mamamia, bodi vesela za povabilo, dokler bo zmogla. Moja tašča je stara 80 let, zato sem jaz tista, ki zanjo občasno kaj skuha. Bi se prav rada kdaj pa kdaj kam povabila, pa nimam kam, še mami se več ne da kuhat za vse.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

25. dec 2012 15:00

Eh, čisto fajn je bilo, saj je vendar božični večer in smo bili vsi dobre volje!!

Danes uživava sama v božičnem kosilu- uspelo 100%!

Jutri pakiranje in odhod v "južne kraje" k partnerjevi tašči!

 

 

 

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti