Vloga ženske v gospodinjstvu

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. dec 2012 9:01

Vendelina jr. je napisal/a:

Metafore z lepilom za tapete se mi pa ne zdi potrebno dodatno razlagati. Tko je shvatio, shvatio je.

Vendelina jr.

 

Smo, smo "shvatili" , le da je bila na delu potem živa domišljija , ki jo je bilo tudi treba "shvatiti" (karkoli že to pomeni, bi napisal nek cenjeni član kulinarike).



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 17.dec 2012 09:01

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2012 9:45

No, ja, meni je čisto vseeno, kakšna je moja in kakšna je njegova vloga v najinem gospodinjstvu, naj že pride domov s preiskav, pa se bova zmenila, da bo obema prav.

Loni Makaroni

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. dec 2012 9:55

Loni je napisal/a:

No, ja, meni je čisto vseeno, kakšna je moja in kakšna je njegova vloga v najinem gospodinjstvu, naj že pride domov s preiskav, pa se bova zmenila, da bo obema prav.



Loni Makaroni

 

Loni, to pa rada verjamem. Držim pesti



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 17.dec 2012 09:55

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

17. dec 2012 10:01

Loni, a ti tudi malce pocartljaš, ko so bolani? No, takrat tudi jaz kuham alacart, pa še hvala bogu ni prišlo do zlorab. Samo, da je zdravje za ostalo bom pa že poskrbela......

kvačkarica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

17. dec 2012 10:55

Meni pa je najbolj všeč pri mojemu možu, da mi treba nikoli prosit naredi to ali to...pa naj bo to karkoli, npr.perilo, smeti, sušilec, pomivalni, posoda, nakupi.....Tudi kuhati mi pomaga. Mu je dosti več do tega, da imava še kaj skupnih trenutkov ali pa kam greva. Ali pa da se posvetiva sinu. Včeraj je bil lep primer tega. Prosil me je, da naj kaj na hitro skuham, da gremo z malim ven. Tako sem se odločila, da pripravim jedi v voku. Hitro sem vse zrezala, pripravila, ob mizi smo še malo klepetali. Sam je vse pospravil, jaz sem zrihtala malega in smo šli na dolg sprehod. Ko smo se vrnili nas je mali prosil, da postavimo smrekco in med tem, ko sva jo z malim krasila je on še z sesalcem  vse počistil. Zvečer smo občudovali smrekco, se pogovarjali ob adventnem venčku ob čaju....Romantično.

Tudi jaz sem po mailu dobila priročnik za žene iz leta1955. Sem se nasmejala, saj imam navado, da ob prihodu moža iz službe najprej postrežem z pijačo in ga pustim nekaj časa pri miru, da se spočije. Šele nato sledi kosilo in pogovor. 

Le zakaj ga ne bi ckrljala, če tudi on mene....

 

 

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

17. dec 2012 11:08

Po čiščenju sin pridrsa z umazanimi škornji v hišo, kar mi dvigne pritisk. Hej, hej, tako pa to ne gre mali mož. On pa meni - a niso mamice zato, da čistijo?  Probal je, a mu ni uspelo....... Je pa hčerka hitro opazila "napako" v reklami; da zmanjka kosila za mamo....

Brgita

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

17. dec 2012 11:34

Pa naj tudi jaz odkrito priznam, da tudi midva imava obojestransko razvajanje. Ker je sladokusec, ga kar redno razvajam z pecivom, on pa mene dnevno zjutraj z kavo v postelji. Ni kaj vzajemno- jaz tebe ti mene, razvajam, da si ne bi kdo kaj mislil. Imamo pa podobne situacije kot Trixi, se zmenimo, brzina, skupaj porihtamo, in skupaj uživamo prosti čas. Mu pa že sin reče, pridi pomagat, nisem edini moški pri hiši........Najbolj sem vesela vikenda,  ko smo skupaj, se igramo, uživamo v skupnem delu in drug z drugim. Prav pogrešam trenutke, ko smo lahko sami trije, ker živimo namreč z moževimi starši.

kvačkarica

Mygrace

sporočila: 6506

17. dec 2012 12:01

No ja, jaz tisti lim za tapete smatram kot strup pravzaprav....pa pustmo, kolk podzavest (čigava, vstavi..) tolče, hehe.....prav tako bi lahko bila namesto lima za tapete zažgana župa

Drugač pa.... se mi zdi smotrno, da se nekdo spušča v razmerje šele potem, ko je popolnoma sposoben skrbeti sam zase.

Pa itak, če je dnarja dost......se pač prilagodiš, a ne?

 

     ( v bistvu same buče, eni jambrajo, drugi se duvajo......življenje gre pa naprej, tako kot že od vekomaj)

                                               

                                                      

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

17. dec 2012 12:04

Aha, sem pa pozabla eno reklamo, ko dekle mensezdi da vrže tipu čevelj v glavo z besedilom." Kakšen moški pa si??!!"

Je bila to ena kukr Malicija?

 

 

Mygrace

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. dec 2012 12:23

Pa nalijmo mal čistega vina: lepilo za tapete je čisti škrob, ki se da lepo skuhat s sladkorjem, mlekom in ustrezno aromo, kot puding.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti