Silvestrka večerja

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

1. jan 2013 12:19

pri nas se je meni malček cspremenil, bilo pa je super

-kraški pršut, ementalec, olive, francoska solata, za vegetarijance bakala

-tagliatelle s tartufi

-škampi na buzaro, kruh, solata

-gratinirane palačine(nadevi pa: skutni,orehov,nutela)

-po polnoči še panna cotta s čokoladnim ali prelivom iz gozdnih sadežev

 

zraven pa rdeče, belo vino, penina

lp

ledenka_

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

1. jan 2013 14:20

Preden smo dobrote napadli, smo uspeli tudi malo pofotkat ...no razen predjedi (je bila lakota prehuda)

Ninja24

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

1. jan 2013 15:26

Pri nas na silvestrovo:

Ribe, odojček, kuhani štruklji, pohane nadevane paprike

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

popečena francoska  z maslom in česnom,

zeljnata pita,

brokuli s karfiolo,

sadna rolada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdravček!

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

1. jan 2013 16:00

Dragička super,takoj bi se povabila v goste..dobra domača hrana...pri nas je bila klasika,francoska solata,pohanje,pršut ,nekaj sadja,potička in torta ..še to je pol ostalo ,danes za kosilo....

lp goga

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

1. jan 2013 16:51

Tudi mi smo uživali - bakala, avokadovi zvitki, solata z lečo, pašteta z brusnicami na toastu s hruško in medom (božansko!), odlični tortelini z bazilikinim pestom in eni s paradižnikovo omakico, pečen brie. Za zraven bellini, mojito, ob polnoči penina, za sladico pa mini indijančki in kolački. Vse skupaj v odlični družbi , res je bilo super!

aby

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

1. jan 2013 18:55

Še več tako prekrasnih fotografij, zlati ste, kar uzivam ob branju in gledanju vaših slikic...Krasno. Lp

jaša

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

1. jan 2013 19:17

Tudi jaz uživam ob vaših receptih, predvsem tistih s slikicami.

Bi pa , brez da bi koga "zezala" rekla, da se čudim, kako to, da vegetarijancu ponudite ribe ali kakšen ribji namaz.

No, saj predvidevam, da te ljudi poznate in za njih veste da  pač" od mesa marajo samo ribe ".

Nihče izmed vegetarijencev, ki jih poznam jaz, namreč ne je rib in bi pri takšnih menijih ostali lačni.

Tisto zgornje je po moje bolj izbirčnost oz. zdrav način življenja, kot pa vegetarijanstvo.

 

Sem pa jaz izrazit vsejedec z velikim apetitom, ki se bo še naprej slinil nad vašimi dobrotami .

 

začetnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jan 2013 19:24

začetnik, kot verejtno veš, je med vegetarijanci veliko različnih smeri, ena od njih je ta, da jedo ribe, jajca, mlečne izdelke. In ta naš je tak. Torej dobi ribe, namaz je bil sirni, zanj sem naredila še pečene rezance z zelenjavo (ki so jih z užitkom jedli tudi mesojedci).

Tako da se ni treba čudit, da jim ponudmo ribe in ribji namaz,  ker jim ponudimo tisto kar vemo, da jedo, ali pa prej vprašamo, če je kak novinec zraven. Jih torej ne postavljamo pred dejstvo in tako ne nihče ne ostane lačen, kot se ti bojiš. A misliš da sem toliko neobzirna, da se ne bi pozanimala, kaj vegetarijanci, ki mi pridejo v hišo, jedo, in česa ne? Če sem gostiteljica, potem se seveda potrudim.

 

mamamia

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

1. jan 2013 20:59

mamamia

tudi sama sem vegetarijanka in konzumiram tudi ribe in mlečne izdelke. To pa nikakor nebi imenovala izbirčnost. Konec koncev nemore noben vedeti zakaj se ta oseba prehranjuje na tak način.

po včerajšnjem večeru in današnji čahko hrani (dušen ohrovt za kosilo in mlečni riž za večerjo) je sledil počitek in ogled ognjemeta.

Tudi naš maček je omagal:

lp

ledenka_

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

1. jan 2013 22:19

Mislim, da bi bil za nekoga, ki je ribe, vseeno boljši izraz "delni-vegetarijanec".

Če gledamo  iz stališča " humanosti, etike..",(kot nekateri navajajo za razlog za svoje vegetarijanstvo)  menim, da se ribice, ki se v hlastanju za zrakom premetavajo po palubah  ali celo počasi poginjajo v ribarnicah na ledu (npr.kakšen krap), lahko več kot enačijo z zakolom kakšne druge živali.



začetnik

Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 01. 2013 22:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti