Silvestrka večerja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. dec 2012 15:47

Pri nas se je vse obrnilo na glavo.  Dete bo zahajcalo "smoker" in bo dimil svinjske rebre in piščanca.

Zraven za ta ene pečen krompir. So vsi veseli, ker imam mast. Zelenjava, pečena na žaru in narejena v solato. Za sladico mi po glavi še vedno hodi kostanjev creme brulee. Če ne bo užiten pa sladoled na hitro ali mogoče kak piškot iz zmrzovalnika. 

Glede na to, da bosta za večerjo/kosilo svinjina in piščanec...kaj to pomeni za prihodnje leto? Eden rije naprej, drugi bolj kraca? Bo 2013 hitro minilo z veliko  ?  

Vanja

petia9  

član od: 16.11.2010

sporočila: 11

30. dec 2012 15:53

Prav vsaka izvedba se sliši odlično :) Midva z mojim bova imela malo večerjico doma - puranje roladice s pršutom, pomfri (ta bolj zanj kot zame), francosko solato in paradižnikovo solato, sladkala se bova pa s saherco in bananinim biskvitom, 2. že praznujemo rojstni dan :) mi pa dosti bolj pomeni druženje, crkljanje, umirjen večer z Dragim kot pa to kaj bomo jedli :)

 

petia9

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

31. dec 2012 14:01

Mi bomo  kmalu imeli škampe na buzaro z sveže pečenim kruhom, bolognese omako z špageti za nejedce škampov, 

Okrog 6 pa gratinirane kapesante, pršut, tatarski biftek, sir....penina.....potem pa mladina na svoje, mi 3 pa se bomo crkljali doma....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

31. dec 2012 14:07

Midva bova imela za predjed hobotnico v solati (zame) in domačo piščančjo pašteto (zanj), potem pa divjega brancina v soli , zraven bo cel neolupljen krompir (ga bom stlačila kar zraven ribe v sol) z zeliščnim maslom, za sladico pa šamrole zakamuflirane v svečke.

Ninja24

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

31. dec 2012 20:40

Pri nas bo tradicionalna prata, črna redkev in kruh.l

Balenka

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

31. dec 2012 22:23

Mi smo jedli česnovo juho, pečene kurje bedrce, pečen krompir, paradižnikova solata in francoska solata.

gobica1402

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

31. dec 2012 22:28

iin še bresmesni obrok

krasno je blo.

Zdej pa mal počitka.

irena66

Sporočilo je spremenil(a) irena66 dne 31.dec 2012 22:29

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

1. jan 2013 2:09

Evo, tudi mi smo silvestersko večerjo pojedli in moram rečt, da je bilo božansko dobro...

Hobotnica na mariniranem sadju in stročjem fižolu
***


Točena cvetačna juha
***


Črni njoki v bučkinem ovoju in krokodilov bonbon
***


Telečji file na rižu z aromo jasmina in dima
ter čips iz gomoljčaste zelenjave
***


Silvestrski stekleni kaki

***

Kje?



Escada

Sporočilo je spremenil(a) escada dne 01. 2013 02:11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. jan 2013 3:32

Mi smo letos poenostavili: francoska in tatarski, prekajena postrv z zeliščnim namazom za vegetarijanca, pečeni rezanci z zelenjavo (za tega vegetarijanca in za ostale) ter govedina vindaloo (indijska jed, na žlico) z belim rižem. In še od vsega tega je ostalo. Pa kak piškot je kdo pojedel in nekaj mafinov je šlo v promet.

 

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. jan 2013 6:29

Lepo je bilo. Hrane je ostalo toliko, da bosta moja dva draga (bil sem jima poročna priča) imela lepo poskrbljeno kar se tiče kosil oz zajtrkov v tem tednu.

Imeli pa smo različne mesne dobrote iz grila (vsakdo si je prinesel sebi naj jed, pol pa smo malo premešali in je vsakdo vzel kar je želel), saj je vreme bilo prav prijetno jesensko in se je kamniti žar na vrtu kar sam ponujal. 
Zraven smo grickali vložene kumare, feferone, fra.solato, krompirjevo soljato, različne sire narezane na kocke ter različno marinirane/obdelane (zobotrebec, poltrdi sir, polnjena oliva, sir z uber hudimi mletimi feferon ter dimljen sir). Čevapčiči in tatarec so se nabavili v KUNGOTI pri enem boljših mesarjev v daljni okolici. Bifteka se niti pritaknili nismo. Toliko o tem, koliko dobrot smo imeli.
Na mizi se je nato bohotilo še mnogo sladic. Poleg mojih omenjenih še;
-skutin torta
-2x rumove kroglice:
a. Danijel "se-mi-je-rum-noteri-vsipal" domače kroglice (vsakoletna klasika!)
b. Danijelove SPECIAL EDITION BAYLES z lešnikovo sredico (le tile so obdani z 70% čokolado in so BIO) ter potopljene v mlete lešnike, krogle
-Makova potica
-jabolčna pita posuta z mandlji
-mozartove kroglice

Manjkala na niti fiiina grška solata, ogromno šampanjca, finega vinčeka ter gaziranih pijač.
Cirka urco do 12te, smo imeli srečelov (dogovorili smo se da vsakdo prispeva darilce v vrednost 5-10€ ali pa sam naredi. Po želji in zmožnostih) pri čemer smo vlekli listeke in tako je vsakdo dobil darilce, katerega (kot je značilno za potrošniši svet in razvajenost, OF COURSE xD)pa smo lahko menjali s kom drugim, ako nam ni odgovarjalo.

Sam sem bil kar zadovoljen: Dobil knjigo o naših vzponih na vršace v ZLATI DOBI ALPINIZMA (Šrauf,Nejček,Den...), dvd EX-BOBNAR, fine medenjake, ter (ooo kot naročeno!!!) kvalitetno zobno ščetko (mimogrede jo kupujem že 2 meseca!!!).

Skratka...super, super. V krogu najdražjih oseb, katere mi pomenijo zdaleč NAJVEČ!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti