Silvestrka večerja

iwona  

član od: 15.12.2012

sporočila: 1

tema odprta - 15. dec 2012 17:46 | ogledi: 18.442 | odgovori: 81

Kaj boste kuhali, pekli za silvestrski meni ??? Verjetno bom imela goste, pa nimam ideje...

iwona

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. dec 2012 18:00

Nas bo deset do dvanajst, pri nas doma. Ne vem še, kaj vse bom pripravila.

Koliko pa bo vas? Tudi od tega je odvisno, kaj ti predlagamo. In kako nameravaš zastaviti zadevo; bolj lahkotno, ali želite bolj obilno, kompletno večerjo od predjedi dos ladice? Hladno-topli bife morda, ali boste sedeli pri mizi?

 

Kak fondi - mesni in sirov, morda namizni žar pa si sproti pečete manjše kose mesa in zelenjve, nekaj omak zraven?

 

Mi smo lani delali bline

, obložene z raznimi sestavinami, majhna nabodalca (kos chorizo salame, čebulica, oliva ali kisla kumaica - vse to na običajnem zobotrebcu),

koščki zeliščne polente, malce okrašeni, bučkini zvitki, pa zelenjava (sveža ali samo malo pokuhana) z arašidno omako ...

http://www.kulinarika.net/recepti/10209/zelenjavne-jedi

 

Sicer pa čim bolj enostavno, ni da bi se na silvestra matrali pa potem utrujeni obsedeli pri mizi.

mamamia

iwona  

član od: 15.12.2012

sporočila: 1

15. dec 2012 19:05

Nas bo pa šest do osem, tudi pri nas doma. Zelo so mi všeč tale nabodalca. Kako pa se naredijo blini? Takole obloženi tudi super izgledajo. Bolj se sicer nagibam k kompletni  večerji, nisem pa še čist odločena. Bomo pa sedeli pri mizi, ker imam zelo malo prostora.

iwona

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. dec 2012 19:20

izbor božičnega menija je zame prva faza praznikov. Vzame mi ( s premori, jasno) kakšnih 14 dni brskanja po mojih kuharskih knjigah, spletnih straneh, potem kombiniranje (včasih krasne predjedi ne moreš uporabiti, ker ne bi šla skupaj z glavno, fantastična sladica bi bila za ljubitelje zdravega življenja pretežka......itd) in nekako jutri popoldne bom imela zadevo izdelano, s seznamom potrebnih nakupov vred. Morda se bom zdela sebična, ampak glede na vse skupaj - ne dam svojih idej.

Samo ti veš, kaj tvoji jedo, koliko jedo, koliko so pripravljeni poskusiti novega, takega kar še niso imeli na krožniku, koliko so se v stanju zmrdovati nad čem in kvariti vzdušje za mizo. Moj predlog torej je - naredi kot jaz:

pobrskaj, poišči, izberi. Bo čisto po vaših željah. Kulinarična Slovenija za začetek nudi kar nekaj.

Lisa

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. dec 2012 19:30

Kradeš ideje celih štirinajst dni po vseh možnih informacijskih kanalih za nek overrated obed, potem pa to reklamiraš kot svoje remek delo, ki ni vredno povsem običajne raje tu gor? Pff.

Commis débarrasseur

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. dec 2012 19:57

Usajaš se kot smrkavec in iščeš dlako v jajcu vsakemu na forumih. Če ne kapiraš, če ti ne kapne za kaj gre - a se vseeno moraš napihovat? Ali to počneš ravno zato?

Lisa

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

15. dec 2012 20:12

Lisa brez zamere-ampak tudi meni se zdi tvoj post malo mimo

če bi vsi razmišljali kot ti-bi bila kulinarika prazna



anibas

Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 15.dec 2012 20:13

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. dec 2012 20:32

A  res tako misliš? Krasno se da debatirati o konkretnih zadevah - če bi recimo nekdo vprašal "kaj servirati ob XY", kako nadomestiti sestavino, kako skombinirati nekaj jedi.....To so vsekakor vprašanja, ki bi hitro dobila kup odgovorov.  Čisto drugače pa je, če nekdo enostavno pričakuje, da mu bodo drugi sestavili kup predlogov (še prosit morajo pri tem za dodatne podatke o sprejemljivi hrani, količinah...itd), da bo potem samo še izbiral. Če bi izpraševali samo na ta način, bi bila Kulinarika še precej prej prazna - od dolgega časa.

 

Lisa

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

16. dec 2012 13:31

Ja žal je to tvoje razmišljanje, vprašanje ki ga je postavila iwona je bilo čisto na mestu in je dobilo tudi že  konkreten odgovor od mamamie-še slikice je prilimala

no,tebi pa želim da ti tvoj skrivnostni praznični meni uspe na polno!

anibas

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

16. dec 2012 15:56

Moj silvesterski meni še ni dovršen, upam da bo dokončno sestavljen v prihodnih dneh:

-hladna predjed: tatarski biftek z maslom in popečenimi kruhki, bakalar na belo, tunin tatarski(morda)

-topla predjed: škampi na buzaro(vsak 3-4 škampe)

-glavna jed: verjetno kakšna štefani pečenka, istrski ombolo, pražen krompir, kuhana cvetača in brokoli, solata

zame, ki sem vegi pa najverjetneje pečena riba ali kaj v stilu polente z omako

-sladica: verjetno panna cotta in čokoladni mousse (mali koščki obeh sladic skupaj na krožniku)

 

po polnoči in ob klepetu v že novem letu pa:

-juha ali čaj (nismo se še odločli katero opcijo izberemo)

-novoletna torta (kokosovo-čokoladna)

 

upam da sem malček pomagala s tem mojim menijem.

lp

ledenka_

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

16. dec 2012 15:59

jaz bi pa ideje že našla pa nimam gostov...

londonska rezina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti