"toffu"

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

tema odprta - 7. feb 2004 15:47 | ogledi: 3.232 | odgovori: 12

se že takoj na začetku opravičujem če sm narobe napisala...

v glavnem rada bi to zadevo probala....kje lahko kupim,kako zgleda,kaj to sploh je, kako lahko pripravim.....???za vsak odgovor se že v naprej zahvaljujem

nelika

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. feb 2004 22:38

tofu je sir narejen iz soje ... če se ga da doma naredit ne vem vem pa da se ga da kupit ... je čisto zanimiv .. jst sm ga jdla v nepalski restavraciji kot prilogo ..zgleda pa podobno kot navaden sir samo da je bolj bele barve

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

7. feb 2004 23:44

Haj! Tofu je sojin sir, lahko ga svežega narežeš v solato ali enolončnico, lahko pa ga tudi ocvreš v drobtinah (spohaš).To piše na ovitku, sama sem ga na kocke zrezala v rižoto in polivko za špagete.Moram povedat, da ni bilo nič posebnega ali pa sem ga dala premalo.Kupiš ga v vseh večjih špecarijah(je od firme Evergreen).Če kdo pozna še kakšen recept, bi ga tudi jaz rada izprobala. LP Rmeli Sporočilo je spremenil(a) Rmeli dne 07. feb 2004 23:44:42

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

9. feb 2004 12:41

Tofu lahko preliješ s sojino omako, da dobi bolj poln okus, povaljaš v moki in pocvreš na vročem olju. Irena, doma se ga da naredit, ampak se ne splača, ker je najprej treba skuhat sojo, potem iz te soje naredit sojino mleko, kar je veliko miksanja in packanja in precejanja, potem pa iz tega mleka naredit še tofu (zelo veliko tekočine za zelo malo končnega izdelka, mimogrede), pa ni rečeno, da bo ratal. Sama imam sojino mleko rada in ga včasih tudi naredim, če se mi da, tofuja se pa ne bi lotila. simona

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

9. feb 2004 12:45

Tofu ima sam po sebi zelo neizrazit okus oz. je za njega značilno, da prevzame okuse iz jedi, torej ga vedno vkombiniramo v kaj. Je v številnih azijskih receptih, predvsem v kombinaciji z zelenjavo v voku. Njegova prednost je izjemno ugodna beljakovinska sestava, spada med zelo zdrava živila.

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

9. feb 2004 17:15

Tofu morate najprej dati v kakšno marinado. Jaz jo ponavadi naredim iz sojine omake in različnih začimb in zelišč, ki jih imam trenutno na voljo. Potem pa ga lahko panirate in ocvrete, ali popečete na malo olja. Iz samega tofuja pa lahko pripravite tudi različne namaze. Tofu zmiksate in dodate različne začimbe, morda še malo gorčice, majoneze, kar je vam pač všeč. K tofuju gre skoraj vse, ker je skoraj brez vsakega okusa.

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

9. feb 2004 18:12

vsem najlepša hvala za odgovore! bom probala to zadevico...sama namreč nemaram mesa pa bi ga rada nadomestila z tofujem,ki upam da bo boljšega okusa:) lp nelika

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

10. feb 2004 8:59

Meni je všeč začinjen s currijem ter reš pečen. A ga mogoče kdo dela doma, kakšne izkušnje? lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2004 11:48

Pred nekaj časa je bil na Kulinarika.net objavljen članek o soji, pa si ga preberi. Drugače ga pa jaz tudi najraje prepražim in obilno začinim. Naredila sem pa tudi cmoke, recept je v bazi. Čau, Loni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. nov 2004 10:13

Jaz sem ga naredila, je ratal, okusa res nima veliko, sicer ni tak problem kot izgleda, ko bereš postopek:) kar hitro mine, največ dela je naredit sojino mleko, potem ga samo pokuhaš, dodaš sirilo (jaz sem dala limonin sok), odcediš in obtežiš. Bi pa samo opozorila take experimentatorke kot sem ajz, da tofu lahko naredimo samo iz rumene soje - zelena in rdeča sploh nista pravi soji, so me podučili v tistem članku in preizkušeno ne rata to. Iz zelelne soje se sicer masa zelo lepo zgosti, celo toliko, da je ne moreš precedit - brez strjevalca! Nastane zelo lep zelen žele, nima pa ne vem kakega okusa (nama ni bil všeč) in ne vem, ali se sploh zelena soja oz. zeleni mung sploh lahko tako je... V članku piše samo da je za kalčke. Veri

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

11. nov 2004 13:31

jaz ga naredim na naslednji način : narežem ga na kockice, ga dobro prepražim, da je z vseh strani zlate barve ter ga stresem v krožnik. Sojino omako zlijem (po želji) v isto ponev, dodam riževo moko in malo premešam ter pokuham. Rata res dobra gosta sojina omakica, ponovno stresem tofu in še malo pogrejem. Skuham riž ali kitajske rezance kot prilogo. Zares odlično! nina mandarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti