Kokoši pijejo jajca

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

tema odprta - 12. dec 2012 15:16 | ogledi: 19.532 | odgovori: 35

Pomoč! Kokoši nesnice mi pijejo jajca. Hranim jih z krmno mešanico za nesnice, vodo in pesek imajo, torej kaj jim manjka. Tudi na toplem so, še petelin jim ne manjka, torej......

kvačkarica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. dec 2012 17:42

Iz knjige Reja kokoši v manjših jatah: Žretje jajc: preveč svetlobe zgodaj zjutraj, prevelika moč svetlobe, nezadostno krmljenje, prelahka dostopnost kokoši do jajc, neredno pobiranje jajc, dolgočasje, žejne kokoši.

Kakšna tla imaš kjer so kokoši, ali imajo dovolj prostora za brskanje?



jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 12.dec 2012 17:44

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

12. dec 2012 17:51

Od vsega naštetega, bi bil vzrok dolgočasje.So v hlevu pri ostalih živalih, seveda ločeno. Je pa tudi res, da imajo dostop do njih, gnezda niso nedostopna. Tla so pa nastlana z slamo, občasno jim dam;seneno stiri;,da brskajo in iščejo, dala sem že pesek malo.Hvala,če se kdo spomni še česar, pa naj kar priporoča. S tem problemom se borim vsako zimo, mogoče mi pa letos uspe.

kvačkarica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. dec 2012 17:54

Ma kaj jade ve, nič poslušat.

Kolk je star petelin? Morda razmisli ( če je star ) o dobri juhi, in nabavi mlajšeg petelina. Če ti to ne gre, pol nabavi kakšno tableto viagre, raztopi je v mal vode in daj to petelinu pit, pol bo pa veselje v kurniku.

ežoj

kozamurnik

sporočila: 2311

12. dec 2012 20:54

Rešitev: jajca poberi čimprej, v gnezdo pa daj keramično jajce. Le ene dvakrat bodo poskusile odpreti trdo površino in nikoli več.

Kokoši sploh niso neumne in vedo, da jim kljun služi le cel, ne zlomljen. 

Pa še nekaj, daj jim posušene in zdrobljene jajčne lupine, včasih kalcij, ki ga dobijo s hrano in brskanjem ne zadostuje!

 



murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 12.dec 2012 20:59

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. dec 2012 22:35

Ko sem bila jaz še majhna, smo doma tudi vedno imeli kokoši. Kot pravi kozamurnik, se spomnim, da smo vse jajčne lupine dobro posušili in jih zdrobili, nato pa to stresali v eno veliko posodo, ki je bila napoljnena z drobnim finim peskom. Sem danes vprašala mamo, zakaj smo to počeli, pa je rekla, da zato, da jim ne bi primanjkovalo snovi za tvorjenje močnejše lupine. Nikakor pa jim ne smeš dajati svežih jajčnih lupin, ker s tem pridejo na okus jajca, kateri jim prija, zato vsako znešeno jajce nakljujejo in pojedo. Mi je pa tudi omenila, da, če imajo kokoši premajhen prostor in nimajo kaj početi, potem začno jesti lastna jajca, ali pa se kakšna najde, ki samo čaka, da jih druga znese, ko pa to začnejo, pa lahko živce izgubiš, da jih odvadiš. Pri nas je največkrat šla taka kokoš predčasno v lonec. Še danes mi je žal, da so takrat naše kokoške bolj slabo svoja jajca konzumirale

babka1951

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

13. dec 2012 6:58

Babka 1951, jajčne lupine jim dajem, je pa res, da sem najbrž kiksnila, ker jih nisem posušila. Saj bi jo dala v lonec, če ne bi dala v jeseni 7 evrov za eno. Ežoj bi pa vprašala, kaj , ko bo petelina kap, zaradi premočne viagre, pol pa naj še ;šintarja; plačujem za odvoz. Saj veš, zemlja je zamrznjena in se luknje ne da skopati. Sicer je pa petelin mlad, mogoče pa nima še prave tehnike, saj veš, ni vsaka kokoš enaka. Ene smo manj zahtevne, druge bolj, vse pa pol vpliva na zadovoljstvo. Ko so bile kokoši zunaj so imele dva, pa ni nobena pila jajc, mogoče jim pa oni tamali manjka ;cincerl;.

kvačkarica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. dec 2012 11:59

mogoče pa še nima prave tehnike res ste face



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 13.dec 2012 11:59

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. dec 2012 19:00

ežoj je napisal/a:

Ma kaj jade ve, nič poslušat.

.



ežoj

Ne ampak res ne poslušat jade, kaj pa ona ve, njene kure imajo samo  kurnik s , s celoletni pokritim in ograjenim izpustom. Pa samo 32 kokošk ima in 1 petelinčka, 6 različnih sort. Res je, kaj pa ona ve. Buh ne dej jo poslušat... 

jade

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2012 20:47

Evo, saj sem vedel! En petelinček na 32 kokošk, pa če je superpetelin, tega ne zmore. Pol pa kokoške tuhtajo vse kaj drugega, kje bodo še jajca pile. To je po moje naravnost mučenje živali.

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti