Kokoši pijejo jajca

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

14. dec 2012 6:55

No na 32 kokoši en petelin je res premalo. Pri meni je na 10 kokoši en petelin, pa še ta je novinec. Pa zgleda, da tudi ne funkcionira. Oni ta mali, kaj je bil inštruktor, je pa zunaj ostal. Tak, da bo potrbna obnovitev znanja. Bom dala za kakšen dan tamalega noter, da bodo prišle na svoj račun. Ežoj, a po tvojem je pomanjkanje s....., mučenje. No mogoče pa imaš prav!

kvačkarica

jancvet  

član od: 22.5.2011

sporočila: 9

14. dec 2012 8:14

Poslušaj "staro" koko in nasvet od Kozamurnik in Babke1951 (zdrobljena suha lupina)

LP

 

 

jancvet

Mygrace

sporočila: 6506

14. dec 2012 10:11

Jaz sem razumela, da se mučenje živali nanaša na petelinčke (Ežoj že ve...)

 

Drugač pa ja, zdrobljene jajčne lupine, mogoče še kakšno primerno musko v kurnik s

 

Mygrace

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

14. dec 2012 11:39

Petelin seveda ne škodi.... se  še živo  spomnim, da je ena moja babi, ki je bila doma na deželi, vedno govorila, da mora biti v vsakem kurniku obvezno tudi  petelin.  Ne zaradi jajc, pač pa zaradi " zdravja kur" je dokaj skrivnostno momljala, nekakšno nujno zlo...

Sem pa tudi jaz nekje slišala da proti uničevanju jajc pomaga  umetno jajce iz trde kamnine, lesa ali kakega drugega tredega materiala.

Vsekakor nestane nič če poskusiš; zveni zelo logično.

 

 

Kotarca

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

14. dec 2012 12:10

Jih  sedaj dresiram, pa že imam uspehe. Že tri dni nobeno jajce popito. Dovolj vode, dovolj za brskat, druga krmna mešanica.....mislim, da če realno gledamo brez zafrkancije, petelin nima nobene vloge pri tem. Kaj pa tiste kokoši, ki so na farmah, te petelina še vidijo ne, ker umrejo nedolžne, pa tudi jajca nesejo......mislim, da je vse v prehrani in oskrbi.

kvačkarica

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

14. dec 2012 12:25

Moja mami jim je podtaknila jajce v katerega je nasula malo popra. Tudi enega jajca niso več spile.

tejkica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. dec 2012 12:12

Petelin nima veze kar se tiče jajc, jaz ga imam za okras, ker roplojenih jajc ne potrebujem. Če je petelinov več se tepejo med sabo, zato sta 2 šla od hiše, najbolj priden pa je ostal. So pa še 3 mladi petečinčki, ki so se izvalili avgusta, samo niso še odrasli, pa jih zaenkrat gospod Koko  nima za konkurenco.

Ežoj petelinček se čisto dobro počuti med toliko puncami, kar se pa kur tiče, zaenkrat še ne mečejo granitnih kock...

jade

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

15. dec 2012 14:01

Jade, verjemi, da bi se vsak moški dobro počutil v družbi tolih žensk, kolikor kokoši ima en petelin okrog sebe. Tudi jaz ga imam za okras. Je pa zanimivo, kakšne debate so nastale na račun kokoši. Pa tudi nekaj se opazi, da v kurniku ni favšije. Ste že videli, da bi se kdaj kokoši teple zaradi petelina? Da so se teple sem videla, da bi pa katera z druge dol metala petelina, pa ne.

kvačkarica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. dec 2012 14:38

jade

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. dec 2012 15:15

Pri tolikih ženskah bi bil verjetno tudi dedec bolj za okras, se mi zdi, da bi bolj trepetal za svoje življenje kot pa osrečeval ženski svet. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti