Obutev v službi

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

tema odprta - 12. dec 2012 13:30 | ogledi: 8.200 | odgovori: 51

Mene pa zanima, če se v službi preobujete - sploh škornje? Ne mislim tiste, ki imajo predpisano obutev (bolnišnice, kuhinje), temveč pisarne, trgovine...Opazim vse mogoče - krokse, balerinke, natikače vse mogoče barve - včasih zelo neokusno. Vem, da si vsak pomaga po svoje, da gre "lažjih nog"  domov, vendar....

Kako rešujete ta problem, če ga imate? Sicer pa - upam, da bo čim prej pomlad, da se rešim te nadloge - škornjev namreč ;)

Brgita

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

12. dec 2012 14:14

Jaz trenutno prihajam v službo v skibuckah, potem pa se preobujem v čelje s peto. Je pa najbrž odvisno kakšna je predpisana koda oblačenja v podjetju, recimo pri nas niso zaželene kratke hlače in natikači pri moških, pri ženskah je pa znatno več sprejemljivo. Je pa tudi odvisno, če se dela direktno s strankami ali samo v pisarnah, odvisno je tudi od položaja delavca, ambicij :). No tako je pri nas.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2012 14:42

Moj kolega v službi hodi v copatah, takih iz blaga, se vedno preobuje, poleti in pozimi ...

 

Sem pa razmišljala, da bi si tudi sama kdaj sezula škornje in po hodnikih in pisarnah hodila v kakšnih udobnih čveljih. Moram samo preverit, če mi noge ne smrdijo, ko sezujem škornje ............................., da ne bi kdo še zaspal ....................................

mamamia

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

12. dec 2012 14:44

Jaz imam v pisarni balerinke za preobuti. Takšne, ki enako dobro zgledajo s krilom in hlačami. Natikači in podobno so po moje sprejemljivi samo z uniformo.

jkd

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

12. dec 2012 14:51

A velja policijska al vojaška? 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. dec 2012 15:15

Pri nas velja popolna svoboda, razen v laboratorijih - se pravi, da vidimo čisto vse, od morilskih špičakov in gojzarjev do ortopedskih obuval in nanul čez poletje. Sicer pa ne vidim razloga za kompliciranje z obutvijo, razen tam, kjer gre za varnost. Pač stvar potreb, navade in okusa. 

Sonja

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

12. dec 2012 15:16

Jaz imam v službi vedno par ali dva čevljev za preobuti, poleti pa sandalce. Tako, da se pridno preobuvam.

pehtranka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. dec 2012 17:29

Madona, kako pa shajate v pisarnah v škornjih? Pri kakšnih 22 stopinjah?

Lisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. dec 2012 18:28

Kje pa imajo 22 v pisarnah?

 

Jaz sem sicer nekajkrat nosila čevlje s sabo, pa nekako nisem zmogla izvesti preobuvanja. V osnovi imam v teh dneh v avtomobilu (hvala za suho garažo doma in v službi, tako da se mi ni treba soočati z mrazom, dežjem in vročo pločevino poleti) ene nepremočljive pohodne čevlje za popoldne po mestu.  Imamo v službi precej različic obuvanja in nekatere kolegice v resnici kot hrčki nosijo neke "komot" čevlje za v službo in potem se ti čevlji kopičijo, ker v garderobo ne gre vsa ta obutev.....ker še nisem videla, da bi katera kakšne odnesla domov.

 

Sama nisem kakšna huda ljubiteljica škornjev. Že zaradi tega ne, ker jih težko nabavim (tuba je ponavadi preširoka).  No, letos sem uspela sneti dva super para iz prejšnjih sezon (niso jih mogli prodati, ker so bili preostalim ženskam preozki) in ju lepo kombiniram in s krili in sedaj z ozkimi hlačami in svetlečimi blazerji in deluje čisto busineslike.

Je pa res, da celo svoje odraslo življenje skoraj vedno )razen, če sem na bolniški) končam tuširanje nog z ledeno mrzlo vodo.  Stopali in nogi so mi za tole zelo hvaležni, ker me zaradi tega ne zebe v noge, niti ni blazno vroče pozimi v škornjih.  Sem pa ugotovila, da zdržim v škornjih in z ozkimi hlačnicami pozimi v zaprtem prostoru, medtem ko me silno iritira nošnja nogavic po tem, ko dnevna temperatura preseže 20 stopinj (in sem verjetno prva v mestu, ki spomladi  neha nositi nogavice in zadnja, ki jih obuje jeseni).

 

 

 

 

Vendelina jr.

nika27  

član od: 3.10.2012

sporočila: 6

12. dec 2012 19:09

Ker delam v šoli, si pred učenci nekako ne "upam" nositi copat ali kakšnih posebno udobnih čevljev (tudi ostale kolegice in kolegi se ne) , čeprav se moji učenci preobuvajo. Si pa včasih želim, da bi se, ker biti cel dan v petah oz. škornjih včasih ni posebej prijetno.

 

Predvsem me zanima zadnje - kar omenja tudi Vendelina jr.- kako prenašate najlonske nogavice? Priznati moram, da se osebno v njih ne počutim prav prijetno in, čeprav jih veliko nosim, jih pod hlačami pa sploh ne prenesem. Jah, za lepoto je potrebno potrpeti al' kako že pravijo ... Venedlina, ker imam še en problem podoben tvojemu, pa še en dobrohoten nasvet - škornji italijanskih oblikovalcev so ponavadi precej ožji.

nika27

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. dec 2012 19:19

Me pa res zanima, zakaj si ne upaš? Kaj se ti pa lahko zgodi? Menda si človek ja ne gradi avtoritete v taki službi s čevlji?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti