Recepti za kužke

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. dec 2012 17:28

Res si zelo lepo napisala.

Pa tudi tisto o zdravem načinu življenja pri ljudeh. Pred kakšno uro sva imela z možem debato o tem. Jaz sem rekla, da se mi ne zdi prav, ker sama dokaj zdravo živim, ga ne biksam z alkoholom ( pri tem ni mišljen kozarček ali dva za zdravje), ne s palčkami, ne s kavo, eno na dan. Pa me bolijo vse kosti.... Eni ga pa kar žurajo, je bilo mišljeno na eno konkretno osebo, pa kar pokajo od zdravja. Potem pa ti Zeta nastopiš s svojim razmišljanjem in mi nehote odgovoriš, kar  v bistvu že vem, amapak vseeno kot da nočem vedeti.  Pridejo pač taki dolgi, temni, zimski dnevi.

Ampak kopriva ne pozebe.

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. dec 2012 18:04

Taki dolgi temni zimski dnevi, Naor, so prav prijetni. Za razmišljanje pa take stvari. Kosti mene tudi včasih..., moreš rečt, da bi me le še dolgo, ne preveč, da jih čutiš je pa kar v redu.

Kar se pregreh tiče, tudi jaz ne pretiravam v ničemer, mogoče bi lahko malo več hodila zunaj, pijem ne, pa tudi slanih palčk ne jem, če si imela te v mislih, se pa nisem odpovedala onim drugim, ki jih minister odsvetuje. Ampak jaz našim ministrom nič kaj ne zaupam, enostavno si mislim svoje.

zeta

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

12. dec 2012 18:37

Ja, a ne, da so prijetni ti dolgi večeri? Pa tema, pa mraz, svetlobe je ravno toliko, da se je še veselim

zeta, lepo si prej napisala

lp

mzm

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. dec 2012 18:43

Zeta to si res lepo napisala

Drugače je tudi naša pasja rit jedla brikete, ker med tednom zjutraj ti poleg študija in študentskega dela ne znese drugače. Ampak za vikende in včasih zvečer je pa vseeno dobil kuhan obrok. Ampak jaz tukaj nočem polovičarstva in sem se in se tudi v prihodnosti bom držala polnovrednih in kvalitetnih obrokov. Moje prvo sporočilo so bile pač tudi smernice kako doma kuhani obroki naj bi zgledali. Saj je tud naslov teme "recepti za kužke"

Imam pač to srečo, da imamo doma pestro izbiro mesa in vrt, kjer je zelenjave v izobilju...

 

Vsakemu svoje...nekateri svoje pse oblačijo v oblekce, jih s seboj v torbicah nosijo po trgovinah, zvečer z njimi skupaj spijo v postelji. No jaz pač svojemu skuham obrok.

 

Ampak s teme smo pa spet totalno zašli...



Roncolino

Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 12.dec 2012 18:44

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. dec 2012 23:46

Jaz sem vedno vesela, če vidim ali slišim, da nekdo lepo skrbi za živali.

Zeta, slane palčke, karkoli.  Fejst punca si, ni kej!

 

 

 

 

naor

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

13. dec 2012 11:13

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

LilaRoza, kužki in mucke so dokazano bolj zdravi in živijo dlje časa, če jedo njim namenjeno kupljeno hrano. 

Okrog novega leta in božiča pečem sicer pasje piškote iz polnozrnate moke, arašidovega masla in mleka, ki jih delim tudi prijateljem z malimi ljubljenčki. 

 

 

 

 



Vanja

 

Vanja, smem prosit za recept? V naši družini imamo veliko kužkov pa bi jih rada malce pocrkljala.

 

Hvala

Matena1968

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

13. dec 2012 14:22

Nena-morje je napisal/a:

Jaz moje tri pse (in trenutno se stiri pasje mladice)  in pet mack hranim izkljucno s surovim, mletim mesom (govedina, perutnina, ribe)in kostmi. Vidim, da nihce od vas tega ne prakticira, ceprav je to najbolj zdrav nacin hranjenja.

Res pa je, da je tudi najdrazji ...

Nena-morje

 

Nena morje koliko pa količinsko daješ glede na težo? pasji.net ima sedaj na novo v ponudbi nekaj podobnega, zraven je za doziranje tale tabela

Doziranje:
Teža psa (kg) Količina hrane/dan (g)
1 - 5             90 - 300
5 - 10            300 - 515
10 - 25           515 - 1000
25 - 40          1000 - 1450

Ampak finančno je tole kar precejšen zalogaj, saj en 300g blok stane 1,36€...no naš njufko pa je imel 55kg. Jaz sem kuhane obroke dajala 800g na dan, če je dobil eno porcijo briketov in zvečer kuhano pa 400g.

pri surovem je pa razlika v vlagi? zato toliko večja doziranja?

Roncolino

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

13. dec 2012 16:37

Mojima kužkoma včasih skuham polento z zelenjavo ali pa samo z mesom, polnozrnate makarone in polijem z tuno.. Sicer jima dajem zelo malo kuhane hrane, ker sta oba bolj občutljiva, potem ju zelo napenja in boli trebušček, pa tudi vonjave okoli njiju niso ravno prijetne Raje jima vsake toliko časa zamenjam okus briketov, da se ne naveličata zmeraj istih.

Ne vem no, včasih se res vprašam ali smo svoje pse razvadili, da jedo samo briteke in mislimo, da jim kuhana hrana ne paše? Ker se spomnem, ko mi je prababica pripovedovala o starih časih saj za pse in mačke niso imeli briketov in priboljškov, so jim pač dajali kuhano hrano pa so vseeno preživeli. Drugače pa ja, raje jima dajem brikete, potem vsaj ni  hehe :)

 

Matena1968

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

13. dec 2012 18:06

Pri nas smo se navadili kuhati mesne juhe brez začimb in soli. Samo meso in zelenjava. Enako priloge - riž, testenine, ajdova kaša...razen krompirja, tega nikoli ne dajemo živalim. Meso iz juhe in nekaj zmečkane zelenjave dobita naši psički, muci samo meso. Kupujemo brikete Belcando, ker sta na druge alergični. 

Samih briketov ne jesta, pa tudi napenja ju veliko manj, odkar jih polijemo z juho. Če ni drugega, dobita zraven briketov ribjo konzervo in vse polito z toplo vodo. Enkrat tedensko dobita popečena jajčka ali jetra.

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti