Pomiritev želodca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2012 18:33

Proxy, thanks for the tip with a salty camomile

Vendelina jr.

vesna68  

član od: 1.11.2012

sporočila: 20

11. dec 2012 19:28

 

Za prvo pomoč, če ti je obležalo in ti je slabo, ti bo pomagalo vsaj deset požirkov mleka. Verjami, tako si jaz pomagam in me mine.

vesna68

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. dec 2012 20:47

Priporočam čaj iz hrastovega lubja. Ena žica hrastovega lubja se dene v 2,5 dl mrzle vode, nato se na nizkem ognju kuha 15 minut. Spije se po požirkih mlačnega. Največ eno skodelico zjutraj in eno zvečer, največ en teden.

Podeovala sem občutljiv želodec, odstranila bakterijo, vsaka paradižnikova omaka mi povzroča kislino, vsaka pomaranča. Ne bom tarnala, dokler obstaja Ranital. In dokler je v hiši zaloga hrastovega lubja.

Lahko ga kupimo v lekarni, lahko pa sami nastrgamo za palec debele veje in skuhamo svežega, lahko pa nastrgano skorjo posušimo in nato porabimo v omejenih količinah.

Zelo težko prenašam žganje, vendar imamo doma orehovec in sem do pojava Ranitala, stisnila zobe tudi za ta požirek, čeprav sem prepričana, da alkohol ni za razdražen želodec. V živeljenju sem trpela tako hude bolečine zaradi želodca, da bi požrla tudi živo žabo, če bi to pomagalo.

Dobre izkušnje imem tudi z lakalnim Dodnatom MG, ki nevtralizira kislino, če je ta razlog.

F r i n a

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

11. dec 2012 22:04

Metin čaj. In komarčkov, kot so že pisale.

Zjutraj pa vsaj pol banane.

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

12. dec 2012 8:56

Če mi ne pomaga zeleni čaj z ingverjem, se držim nasveta Proxime.

sooonck

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. dec 2012 20:16

Podobno, kot Proxima- včasih sem trpela cel dan ali pa celi noč tisto neznosno tiščanje, slabost... Se po požirkih silila s čajem... Zdaj pa počakam kakšno uro, če se počutje ne izboljša, se nalijem s kakega pol litra vode, nič ne solim, ampak po potrebi prst v grlo, ponavadi gre pa brez. Nobeno, ampak res nobeno zdravilo ne pomaga tako hitro, kot "izpiranje" želodca. Po potrebi ponovim še z eno dozo vode, pa je.

čoko

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. dec 2012 2:56

MI smo enkrat ugotovili, da večji požirek viskija prav na hitro pozdravi želodec, ko ti recimo hrana obtiči ali si kaj čudnega jedel. Meni bruhanje ne gre preveč dobro, četudi si prst tiščim v usta. Tako da tega sploh ne poskušam več. Je pa res, da pred tem nikoli nisem pila slanega kamiličnega čaja.

 

 

Vanja

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

13. dec 2012 11:11

Hehe vidim, da je bilo govora tudi o "ta kratkih" no pa sem se spomnila, da mi je dedek enkrat rekel, da po vsakem kosilu ali večerji rukne šilce brinovčka pa nima nobenih težav. Tako sem se spomnila, da mi je moj zlati dedek lansko leto prinesel nekaj domačega štajerskega brinovčka katerega skrbno hranim, pa sem ga malce smuknila in šla odležat. Je pomagalo, pojedla sem še nekaj prepečenca in spila morje čaja. Dva dni me je držalo, a sedaj sem polna energije in se odlično počutim.

 

Hvala vsem za nasvete

Matena1968

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. dec 2012 12:52

Ja, saj res brinovček je res dober za trebušne težave. Včasih ga je delal moj dedek. Je pa zelo drag, tako, da bi bila vesela kake ugodne domače ponudbe.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

13. dec 2012 13:22

Vem, da ta šala ne spada sem pa vendar. V šoli pri biologiji so delali poiskuse, kako določene stvari vplivajo na organizem. Dali so glisto v vodo, ta je veselo zaplavala.Dali so glisto  v žganje, pa je poginila. Seveda je trebalo ugotovitev zapisati. V Janezkovem zvezku se je glasila:"Pijmo žganje in ne bomo imeli glist in bakterij!" Jaz bi pa dodala, le za zdravilo, v nasprotnem primeru tudi nas kmalu ne bo.

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti