Pomiritev želodca

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

tema odprta - 11. dec 2012 9:28 | ogledi: 20.242 | odgovori: 21

Na vas se obračam z eno veliko prošnjo in namreč, ker nimam izkušenj in znanja me zanima kako naj pomirim želodec? Namreč včeraj popoldne sem si v Spar restavraciji privoščila solato, mešano. Notri je bil tudi por. In danes zjutraj, ko sem vstala, se mi je tako močno spahovalo po poru, da je joj. V želodcu imam občutek kot, da vre in me zvija. Spahovanje po poru me sili na bruhanje.

Zjutraj imam prakso, da ko vstanem spijem na tešče vsaj pol litra vode, danes nisem mogla niti deci vode kaj šele kavo. Mi lahko svetujete kaj naj naredim? V lekarno nočem, ker sem mnenja, da se lahko z domačim čajem več naredi kot s tableti. Obstaja kak čaj, ki pomiri slabost in spahovanje?

 

Hvala lepa :)

Matena1968

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

11. dec 2012 9:42

Matena, saj ne gre za kako zastrupitev, enostavno ti ne paše por, zato se ga v prihodnje izogibaj, verjetno spada sem tudi sveža čebula, česen... Pojej kaj lahkega, mogoče celo samo košček kruha, samega, če ti ne paše kaj zraven in tekom dopoldneva se bo vse samo po sebi uredilo. Ena skodelica nesladkanega kamiličnega čaja bo verjetno tudi dobro dela, dodaš lahko še malo kumine in janeža, to ti bo umirilo želodec.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. dec 2012 9:51

Iberogast pomaga v takih primerih. Zeliščne kapljice, dobiš v lekarni.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2012 11:49

Tako, da se v velikem krogu izogibaš džanka od omenjene verige restavracij. , pa bo tudi v bodoče bolje. Če se ti bo pa zadeva ponavljala, ne glede na to, kje si jedla, bo pa itak potrebno obiskati zdravnika.

Vendelina jr.

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

11. dec 2012 12:47

Vendelina jr. je napisal/a:

Tako, da se v velikem krogu izogibaš džanka od omenjene verige restavracij. , pa bo tudi v bodoče bolje. Če se ti bo pa zadeva ponavljala, ne glede na to, kje si jedla, bo pa itak potrebno obiskati zdravnika.



Vendelina jr.

 

Sem si rekla, ma ja od ene solate res ne more biti nič narobe. Ampak je pa dobra šola za naprej. Drugače se izogibam tovrstnih prehranskih verig, ampak sem bila tako lačna in brez energije, da nisem mogla zdržati do doma in ja, sem jo res zgleda mimo usekala :)  Kako bi človek vedel, da vsaj tisto nekaj kar mislimo, da je zdravo pač v taki restavraciji, da je čisto nasprotje in si samo škodo naredimo. 

 

Drugače pa hvala zeta in mamamia za nasvet . Prijazna sodelavka mi je skuhala kamiličin čaj in je bolje! 

Matena1968

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

11. dec 2012 12:50

Svetujem ti, da ješ prepečenec in piješ zeliščni čaj. Ne obremenuj želodca z drugo hrano. Piti moraš veliko. Verjetno nekaj ni bilo v redu s solato.

V kolikor ti  ne bo bolje, obišči zdravnika. Počivaj!

 

Migla

 

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. dec 2012 13:31

Zdajle je mati narava sicer najbrž že naredila, kar je imela narediti, ampak v takšnem primeru nima nobenega smisla zadrževati želodca, da vrže ven, kar mu ne paše. (Jaz si, kadar pride do česa podobnega, skuham kamilice in dodam žlico navadne soli, učinek je zanesljiv, še prsta v usta - po izročilu starih Rimljanov - ponavadi ni treba.) Potem se pa pije veliko tekočine, za preprečevanje dehidracije je treba kombinirati sol in sladkor (v tropih svetujejo cocacolo in slane palčke, doma je ravno tako v redu, če razredčiš na primer pomarančni sok z enakim delom vode in dodaš 1 čajno žličko soli na pol litra razredčenega soka, kak dan ali dva se živi ob razkuhanem rižu), če v tem času ni bolje, je treba pa do zdravnika. Ni pa nobene garancije, da se to zgodi samo v tovrstnih prehranskih verigah, svojo najhujšo zastrupitev s hrano sem kasirala po doma pripravljenem zrezku, kupljenem v "boljši" mesnici, in od nakupa do priprave sem se zagotovo držala HACCP principov. lp, proxima

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

11. dec 2012 16:25

Ja, pa kaj še niste slišali za domači ;šnops;! Ko še nisem vedela za diagnozo ran na želodcu, so bile včasih take bolečine, da bi popadke primerjala z njimi. En požirek žganja ali domačega orehovca, pa je. Meni je pomagalo, za druge pa ne dajem garancije, je pa za probat. Seveda požirek, da ne bo kdo mislil, da propagiram pijančevanje. Ker v malih količinah je zdravilo, v velikih pa strup.

kvačkarica

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

11. dec 2012 16:50

Meni se je isto dogajalo, po težki hrani se mi je spahovalo in me je bolel želodec. Jaz sem si pomagala s čajem iz komarčka, janeža in kumine od Alnature ( Fenchel - Anis - Kummel Tee ). Mislim, da se ga dobi v DM-u.

LP goga



Sporočilo je spremenil(a) goga dne 11.dec 2012 17:15

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. dec 2012 17:08

Zelo podoben je tudi Bebe čaj 1001 cvet. Deluje pa - kakor pri kom, ampak zanesljivo ne more škoditi. 

Sonja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

11. dec 2012 17:57

Tudi čaj iz tavžentrož ali rmana pomaga. Pijemo ga v manjših količinah.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti