Špinačni burek

freeway  

član od: 11.12.2012

sporočila: 3

tema odprta - 11. dec 2012 0:34 | ogledi: 8.338 | odgovori: 10

Zdravo!

Ima mogoče kdo kak predlog, oziroma recept za špinačni burek? Problem je ker sem mal izbirčna in ne jem skute in kisle smetane, ker pomojem da jo vsi recepti vsebujejo kar sem jaz gledala. A bi mogoče namesto tega lahko dala ne vem kak navaden sir vmes al pa kej druzga? radodarno s predlogi :):):)

Lp

freeway

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. dec 2012 5:50

Pol ne bo več burek ampak nekaj drugega. Tako kot so izpeljave z zeljem,krompirjem,jabolki. Priporočam slastne izvedbe različnih pit. Si razmišljal/a v tej smeri?
Listnato testo, malo našpikaš da se ne dvigne (čeprav, mmmm), nadevaš z MEGA dosti špinače dodaš še kakšno drugo mega dobro zelenjavo (por,brokoli,cvetačika in itak korenček, pa tudi kakšna koruza) + sir (joooj ga obožujem) + začimbe. Nimaš kaj zgrešit. Obrok pa OKUSEN do konca.
Mi dostikrat to delamo doma, ko ostane kakšna zelenjava. Samo pomisli na rahlo testo, tisto okusno filo polno sočnosti in arom..UFF UFF
BUREK pa je edini pravi z mesekom oz. za mene SIRNICA katero pa O B O Ž U J E MMMMMMMMM, Ja ja, saj vem. Moja obsedenost z skuto ne pozna meja. Bo treba delat na tem 

Recimo:
http://druzina.enaa.com/Kulinarika/Recepti/Recept-Lah

http://kulinarika.net/sirova-pita-s-spinaco-recept-

http://www.dobrahrana.net/pite-s-spinaco-jajcem.html

Au revoir!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

11. dec 2012 6:57

Freeway, kaj pa mascarpone, philadephia in podobni sirčki namesto skute. Morda tudi sir v lističih. Namesto kisle smetane pa sladko ali tisto za kuhanje. V nadev dodaš kakšno jajce, pa seveda veliko špinače ali blitve. Lahko dodaš tudi bešamel. Jaz uporabljam vlečeno testo in ne listnatega, ker le-to vsebuje preveč maščobe, pa bolj všeč mi je, če je veliko plasti: testo, nadev, testo, nadev, testo, nadev, testo.

Tudi sicer se za burek in pite, kot so zeljanica..., uporablja vlečeno testo.

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. dec 2012 7:01

pirnica: tudi to je suuuuuuuuper opcija, NJAM NJAM. Kot double decker v Angliji. Več slojev, več zabave 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. dec 2012 8:03

 

Dobro, lahko daš tudi tofu, samo okus potem ne bo enak.

Ne ješ niti sladke (albuminske) skute?

trac

freeway  

član od: 11.12.2012

sporočila: 3

11. dec 2012 8:33

Uf hvala lepa za vse predloge. ste zlati! bom neki probala sčarat... za albuminsko skuto pa očitno prvič slišim :) a se jo povsod da kupit? pa kakšen je recept potem za tak burek?

freeway

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

11. dec 2012 9:34

Albuminsk askupa je bolj podobna domači, ni tako kisla, kot so običajno kupljene.

Recept si pa kar sama izmisli. Tudi če boš dala samo špinačo, pa polivala z mlečnim bešameljem, v katerega razmešaš kakšno jajce ali dva, ne bo slabo. Pa seveda nekoliko česna, muškatnega oreščka, popra. Morda še povrhu poliješ z malo mleka, v katerega tudi vmešaš kakšno jajce. Saj ne moreš zgrešit. Če so posamezne sestavine dobre, tudi končni izdelek ne bo slab.

pirnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. dec 2012 9:46

Ja, samo potem to ni več zeljanica, ampak izpeljanke.

 

Sicer pa vemo: burek je samo tisti z mesom, ostalo so: krompiruša (s  krompirjevim nadevom), sirnica (čemur mi rečemo sirov burek),  zeljanica (s špinačo) ...

Za te reči je testo seveda vlečeno, čim tanjše tem bolje.

 

Morda bo tole v pomoč: - namesto sira, ki je tu mišljen kot skuta, uporabi kaj drugega, kot so ti svetovali predhodniki.

http://www.coolinarika.com/recept/833093/

 

 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. dec 2012 10:23

freeway, tule si lahko prebereš nekaj o sirarski (albuminski skuti), ki ti jo toplo priporočam

lp

mzm

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. dec 2012 10:29

 

Albuminska skuta je 'narejena' iz sirotke, italijani ji rečejo tudi ricotta (kar naj bi izhajalo iz 'še enkrat prekuhana', pa ne me vzeti preveč za besedo). Pri nas se jo da dobiti že marsikje, tudi v trgovinah (npr. iz bohinjske, škofjeloške... mlekarne). Najbolje pa je najti kakšno domačo, povprašaj na tržnicah, kjer prodajajo mlečne izdelke. Ponavadi ti jo dajo tudi malo za probati, da boš lahko videla, če ti okus ustreza.

trac

freeway  

član od: 11.12.2012

sporočila: 3

11. dec 2012 12:43

Super najlepša hvala!

Lp

freeway

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti