Šeri - kje dobiti

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

tema odprta - 10. dec 2012 12:11 | ogledi: 12.822 | odgovori: 15

Za pripravo nekaterih jedi kitajske kuhinje nekateri uporabljajo šeri. Na mojo žalost ga ne najdem tudi v večjih centrih v Celju in MB.
A ve kdo kje se da dobiti oziroma  s čim ga lahko nadomestim?
A bi naj bilo to na policah pri vinih ali pri žganih pijačah?

 

 

sonic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. dec 2012 12:22

Šeri lahko nadomestiš z madeiro, marsalo ali portovcem. Porto sem videla na policah v Leclercu, pri žganih pijačah, če se ne motim celo madeiro. Tudi prošek zna biti uporaben, tega gotovo najdeš na naših policah.

Bolj natančno poglej tudi v kakšnem večjem Intersparu.

Mamamia

mamamia

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

10. dec 2012 14:30

Porto in madeiro imajo v Leclercu, vsaj v Ljubljani, preverjeno.

 

Mene pa zanima, ali je kdo kje opazil vino muscatel? Sem ga tudi iskala v Leclercu, študent, ki dela tam, je po telefonu vprašal, najbrž nadrejenega, ta je povedal, da ga imajo eno steklenico, vendar je nisem našla.

Hvala za kakšen namig ali konkretno informacijo.

 

rosie

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. dec 2012 21:01

Šeri imajo v Lidlu. Pred leti sem iskala ta podatek in me je nekdo tja napotil. Še vedno ga imajo.

F r i n a

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

10. dec 2012 22:27

Najlepša hvala vsem.
Nabavil sem Portovec. Nabavim še Šeri, če ga najdem v Lidlu ali Leclercu.

sonic

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2012 10:16

rosie je napisal/a:

 

Mene pa zanima, ali je kdo kje opazil vino muscatel? .

Hvala za kakšen namig ali konkretno informacijo.

 



rosie

 

Muškatna vina ali Vins de muscat ločujejo po regijah in http://fr.wikipedia.org/wiki/Muscat in potem se lažje kaj najde v Leclercu. Muscatel mi pa po končnici zveni bolj romunsko.

Vendelina jr.

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. dec 2012 11:31

Vendelina, v Španiji imaš v trgovinah nebroj steklenic vina, na njih piše: Muscatel rosso ali blanco, pod tem napisom pa njihov izvor, oz. iz katere regije so. V bistvu je meni vseeno, od kod izvirajo, gre mi samo za tisti značilno sladek okus.

V Leclercu nimajo tam, kjer so razstavljena vina po regijah nobenega, ki bi imel oznako Muscatel ali Vins de muscat, ali po naše muškatel, v vinoteki zraven pa naj bi imeli eno steklenico, ki pa je nismo našli.

Letos sem ga ne Menorci kupila v navadni vinariji, so mi ga natočili kar v plastenke, zdaj mi ga je pa zmanjkalo in bi ga rada kupila, pa ne najdem nič ustreznega.

Lp,

rosie

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

13. dec 2012 12:05

Kaj ni to enako kot naš rumeni muškat?

pirnica

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. dec 2012 12:30

pirnica, ni enako, niti podobno.

rosie

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2012 12:39

666, hvala za info. Btw, a -ul in -al je moško, -ele je pa žensko?

Rosie, jaz sem po tistem U v muscatelu in Leclercu mislila, da ciljaš na francoska muškatna fina. V Španiji imajo namesto U  vokal O (moscatel) in mi zadeva ni zvenela.

Se mi pa zdi, da je tole tvoje muškatno vino po emociji neke vrste "prustovski kolaček" in boš morala še enkrat v toplem delu leta v Španijo in da steklenica kupljena tule nekako ne bo zacelila vse bolečine.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti