Ko imaš srečno roko

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

8. dec 2012 10:11

Še ena, ki ne razume poante petard. Nekako razumem rakete, ko je poleg poka tudi vizualen učinek. Petarde pa iz dna duše sovražim! 

tamalaursa

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

8. dec 2012 10:16

kozamurnik je napisal/a:

 

 

 
Sprašujem se, kaj smo starši v tej smeri naredili? Pa šola?

murnik

 

Delam v šoli 20 let in vem, kaj šole naredijo, vse tisto, kar je napisala Rimljanka in še veliko več! In ne bom spet pisarila zgodbic iz OŠ, ki jih vidim in slišim vsakodnevno. Zato me pogreje zapis: Kaj je naredila šola? Poučila  jih je  o nevarnosti petard vsaj 1x na leto, v devetletki torej 9x, NI pa jim kupila pirotehnike!

 

Kdo pa otrokom  kupi pirotehniko?? Kje dobijo otroci denar????

Moja dva (20 in 23 let) v svojem življenju še nista držala v roki česa pirotehničnega, ne samo, ker tega ne oddobravamo, ampak ker takega odvečnega denarja pri hiši nismo imeli.

V šoli pa vidim, da privlečejo pirotehniko tudi tisti, ki imajo subvencionirano malico. ( in takoj dodam: ne samo tisti in ne vsi tisti, da se ne boste spet obešali na besede), hvalijo se, kaj vse je ata kupil v Avstriji (blizu živimo), po praznikih imamo v šoli izčrpna poročila, koliko česa so popokali....

Še enkrat: Od kod otrokom (in odraslim) denar za to??? V tej  krizi? 

V naši blokovski ulici je katastrofalno vsako  novo leto, pa še lokal je blizu, tako da velikokrat bedimo, tudi med tednom se najde kak veseljak, petarde pa itak pokajo pod spalničnim oknom. 

Vesele in mirne praznike vam želim!

Izkoristim vse možne kupone in popuste ali pa jih podarim, no tega za pirotehniko pač nisem

 

 

marjja

julčika  

član od: 14.10.2012

sporočila: 7

8. dec 2012 10:45

Tudi če ne bi imeli psa, bi bila 100% proti petardam. Kaj imata veselje in radost s pokanjem in strašenjem drugih ljudi, mi ni čisto jasno. Vsako leto komaj čakamo, da mine polnočna vojna na silvestrovo. Izgleda pa, da imajo ljudeje še vedno denar, da ga mečejo "v luft".

 

julčika

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

8. dec 2012 11:30

Imam sina 9 let starega in že od malega, ga učim, da so stvari, ki so nujne in od katerih imamo korist. In so stvari, ki so nepotrebne in so vstran vržen denar, od njih ni drugega, kot tanjša denarnica. Imamo vsega dovolj, tudi na račun tega, da  se takšnim brezveznim stvarem odrečemo. Sina smo tako vzgajali in sploh ne omenja, da bi takšne stvari imel. Tudi na račun tega in da si sami neredimo  kar največ, in pridelamo maksimalno kolikor pač gre, uživamo pol en teden na morju ali na kopanju v termah. Žal so pač izjeme, ki hočejo pokazat na tak način, da živijo v izobilju, čeprav morda v loncu ni bogve kaj.

 

Kamen na kamen palača, dinar na dinar pogača.

kvačkarica

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

8. dec 2012 12:32

No jaz sem pa imela v osnovni šoli kar nekaj sosedov (in sosed), ki so jim starši kupili različne "nedolžne" petarde, ampak pokalo je pa vseeno. Sama sem proti petardam pa da ne omenjamo koliko denarja gre za brezveze. 

Drugače je pa malo prej nekdo vrgel petardo tukaj na Viču 

 

marjja: Še enkrat: Od kod otrokom (in odraslim) denar za to??? V tej krizi? 

Pri nas je nekdo kupil pirotehniko vedno kadar je šel v Avstrijo.. In čez leto se to kar nabere pa drugače tudi nimajo denarja, ampak na vsake 2 meseca dat 30 € pa ni veliko.. (po njihovem mnenju)



Zuckerfee

Sporočilo je spremenil(a) Zuckerfee dne 08.dec 2012 12:35

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. dec 2012 12:34

Bila sem zgrožena, da so se policijski kadri zgražali nad pertardami, ki so pokali v Mb, ki so jih obravnavali kot bojno municijo.

Ti isti pa dovolijo petarde en teed v letu, čeprav so prav toliko nevarne kot v protestih. In se ne spomnim, da bi koga kaznovali izven tega obdobja. Tudi za Veliko noč ne.

Pravijo, da je pokanje za BOžuič, Novo leto in Veliko noč tradicija. Saj je tudi v protestih vedno hrup.

Jaz bi prepovedala reklame za pirotehiko, tudi take popuste, predvsem pa prodajo pirotehnike, ki jo uporabljajo celo leto.

Ampak  mojega mnenja nihče ne upošteva !

F r i n a

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

8. dec 2012 13:18

Veš frina, popolnoma se strinjam s tabo, glede tega pa, da nekateri  opravičujejo pokanja s tradicijo, bi pa bilo pametno, da bi ohranjali bolj pametne tradicije, kot je pa to pokanje. Koliko pa pol stane zdravljenje poškodb, je tudi to tradicija? Ne bi bilo bolje, da bi te stvari malce bolj strogo vzeli, kot pa da se špara na revežih. Včasih teh stvari niso prodajali na vsakem vogalu, pa tudi pokanja ni bilo toliko. Zdaj pa malo da ne, prodajajo te stvari skoraj že v vsaki trafiki.

kvačkarica

silvija65  

član od: 30.1.2011

sporočila: 50

8. dec 2012 13:43

Odkar imamo našega ljubljenčka pri hiši, še nobeno staro leto nismo zapustili hiše, ker vse okrog nas poka, siromak pa si ne najde mesta nikjer. Sem proti petardam, proti pirotehniki.

Danes je zapadlo veliko snega, ptice pa cel dan iščejo hrano okrog hiše (katero sem si seveda pozabila nabaviti). Špar bi lahko dal popust za hrano pticam, hišnim ljubljenčkom, ne pa za pirotehniko.

Glede tradicije pokanja; to ni tradicija to je stran vržen denar, s pirotehniko so obsedeni odrasli ne pa otroci. Nekoč tega nismo imeli, preživeli smo lepe praznike in smo vsaj vedeli kaj je Božič.

Pa lep pozdrav iz zasneženega Prekmurja.

silvija65

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. dec 2012 13:52

kvačkarica je napisal/a:

Veš frina, popolnoma se strinjam s tabo, glede tega pa, da nekateri  opravičujejo pokanja s tradicijo, bi pa bilo pametno, da bi ohranjali bolj pametne tradicije, kot je pa to pokanje. Koliko pa pol stane zdravljenje poškodb, je tudi to tradicija? Ne bi bilo bolje, da bi te stvari malce bolj strogo vzeli, kot pa da se špara na revežih. Včasih teh stvari niso prodajali na vsakem vogalu, pa tudi pokanja ni bilo toliko. Zdaj pa malo da ne, prodajajo te stvari skoraj že v vsaki trafiki.
kvačkarica

Kakšna tradicija neki.

Tradicija so Miklavž, polnočnica, novoletna smrečica, potica ...  , ne pa pokanje petard.  Res so pokali nekdaj tudi z možnarji, ampak ob zelo redkih priložnostih , kratkotrajno in verjetno ne sredi strnjenih naselij.

Meni je od pirotehnike všeč edinole ognjemet  pa še tega ne morem gledat, ker tačas mirim našega kužona v najglobjem kotičku kleti - še tam trepeče. Imajo te naše živalice namreč  nekajkrat občutljivejši sluh kot ljudje. Žal moram priznati, da  ob vsem tem védenju moje  pametnejše polovice nisem uspela popolnoma spreobrniti.  Vsake toliko časa si zaželi malček novoletnega ognjemeta tudi na lastnem dvorišču. Kaj še bo, če drži rek, da nam gre z leti vse bolj na otročje.

 

 

 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 08.dec 2012 13:53

silvija65  

član od: 30.1.2011

sporočila: 50

8. dec 2012 13:57

Odkar imamo našega ljubljenčka pri hiši, še nobeno staro leto nismo zapustili hiše, ker vse okrog nas poka, siromak pa si ne najde mesta nikjer. Sem proti petardam, proti pirotehniki.

Danes je zapadlo veliko snega, ptice pa cel dan iščejo hrano okrog hiše (katero sem si seveda pozabila nabaviti). Špar bi lahko dal popust za hrano pticam, hišnim ljubljenčkom, ne pa za pirotehniko.

Glede tradicije pokanja; to ni tradicija to je stran vržen denar, s pirotehniko so obsedeni odrasli ne pa otroci. Nekoč tega nismo imeli, preživeli smo lepe praznike in smo vsaj vedeli kaj je Božič.

Pa lep pozdrav iz zasneženega Prekmurja.

silvija65

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti