Grelec vode (kettle)

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. dec 2012 13:35

Pri našem se je filter non stop snemal (ampak še to ga je družinski raziskovalec vzel malce preveč v raziskovanje), ampak sem ga vzela ven, koher je drugače super. 1x tedensko noter zlijem malce kisa, da ni težav z vodnim kamnom.

Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. dec 2012 15:35

Meni je bil nepogrešljiv cela študentska leta, ko smo imeli v stanovanju le plin in elektriko. Z indukcijo na booster je pa gretje še hitrejše, tako da ga sedaj nimam več. Če kuham pri mami pa vodo za makarone segrejem tam, ker na njenem plinu traja sto let. Tudi jaz sem pucala skisom za vlaganje in to zavrela. 

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

7. dec 2012 20:06

Tudi zame je kuhalnik vode eden izmed mojih osnovnih gospodinjskih aparatov. Uporabljam ga večkrat na dan: za pripravo kave, čaja, za dolivanje vroče vode jedem med kuhanjem, ipd.

Vodni kamen se pa kar hitro nabira na dnu, zato ga moram kar pogosto čistiti s kisom.

Torej, zame je postal nepogrešljiv.

bršljanka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

7. dec 2012 20:55

Tudi zame...

Če pa bi kupovala novega, bi vzela keramičnega...

ZvonkaK  

član od: 1.12.2011

sporočila: 66

7. dec 2012 20:59

Doma imamo Hoferjev stekleni grelnik vode z modrimi lučkami je je super, nikakršnega priokusa po plastiki. Uporabljam ga vsak dan vsaj 3 x. Mogoče malce dlje greje vodo kot Boschev rdeč, ki ga uporabljamo v službi za gretje vode za kapučino in čaj, vsekakor pa je boljši občutek, da se voda greje v steklu. Vsake toliko časa, ko se nabere kamen, ga očistim s kisom ali pa s citronko.

ZvonkaK

Smurf  

član od: 7.12.2012

sporočila: 3

7. dec 2012 23:31

Smurf je napisal/a:

http://www.omv.si/portal/01/si/omv_si/Fizicne_o

Je kdo slučajno kupil tega?

Smurf

 

bina je napisal/a:

...zelo zelo super....in tako lepo modro gori, ko se greje voda...

lp

bina

 

Sprašujem, ker je bilo v planu, da ga vzamemo za točke na OMV, pa pravijo na internetu, da ni prav OK. Da pušča vodo, ko je poln, da ga je težko čistiti, da se pokrov ne odpre do konca in je nepriročen za polnjenje, ... Je kaj od tega res?


Smurf

Sporočilo je spremenil(a) Smurf dne 07.dec 2012 23:43

ZvonkaK  

član od: 1.12.2011

sporočila: 66

8. dec 2012 11:12

http://www.testberichte.de/p/grundig-tests/wk-5040-testb  Enim je všeč, drugi pa niso zadovoljni. Ko pri nas doma kaj večjega nabavljamo, pogledamo na testberichte.de in preberemo komentarje. Npr. likalnik in fotoaparat sva že kupila na tak način in naročila prek Elektronik4you; ta Tefalov  likalnik je bil več kot 100 € cenejši kot pri Mercatorju, pa še na dom so nam ga brezplačno dostavili.

http://www.testberichte.de/testsieger/level3_kleine_haus To so pa "zmagovalci testa" po vrstnem redu.

ZvonkaK

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

8. dec 2012 13:29

V našem gospodinjstvu ne znamo kuhati brez njega. Imamo ga povsod, na potepih 0,5 l s snemljivim pokrovom, da lahko v njem skuhamo kavo. Doma imamo 1,6 l za vsakokratno gretje vode. Tudi pri nas ga čistimo s kisom, ki ga občasno damo v kuhalnik in zavremo. 

ZvonkaK, hvala za povezavo na teste, sem jo takoj dala pod priljubljene.  

 

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti